Remi Juventusa,Napoli silan, slavio i Milan

Fudbaleri Juventusa odigrali su nerešeno 1:1 protiv Atalante, dok je Milan pobedio Frosinone sa 2:0 u pretposlednjem, 37. kolu Serije A.

Izvor: Z.K.

Nedelja, 19.05.2019.

23:10

EPA-EFE/CESARE ABBATE

U Torinu, klub iz Bergama poveo je 33. minutu golom Josipa Iličiča, a crno-beli su izjednačili golom Marija Mandžukića u 80.

U drugom minutu nadoknade isključen je igrač Juventusa Bernardeski zbog grubog prekršaja. Juventus je osvojio šampionsku titulu, prvi je na tabeli sa 90 bodova, a Atalanta je treća sa 66 bodova.

Na "San Paulu", Napoli je pobedio Inter sa 4:1. Domaćin je poveo u 16. minutu golom Pjotra Zelinjskog, a drugi gol postigao je Dris Mertens u 61. minutu.

Posle njega dvostruki strelac bio je Fabijan Ruis u 71. i 78. minutu.

Jedini gol za Inter postigao je Mauro Ikardi iz penala u 81. minutu.

Do pobede su stigli i fudbaleri Milana koji su na "San Siru" savladali Frosinone sa 2:0.

Milan je poveo u 57. minutu golom Kšištofa Pjonteka, a drugi gol postigao je Suso u 66. minutu.

Milan je posle treće uzastopne pobede, ukupno 18. u sezoni, četvrti na tabeli sa 65 bodova.

Isti broj boova, ali i utakmicu manje ima petoplasirana Atalanata.

Trećeplasirani Inter ima bod više, ali i utakmicu manje od Milana. Frosinone je ispao iz lige, pretposlednji je na tabeli sa 24 boda.