Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u osminu finala olimpijskog turnira.

Izvor: Z.K.

Utorak, 27.07.2021.

09:00

On je posle velike borbe u tri seta poražen od 28. igrača sveta, Francuza Iga Umbera, 4:6, 7:6 (5), 7:5.

Ovo je bio njihov šesti međusobni duel, identičan rezultat kao nedavno na travi na Majorci, i sada je u pobedama nerešeno, 3:3.

Kecmanović i Umber su veoma sigurno osvajali gemove na početku meča, ali je srpski teniser bio taj koji je prvi uspeo da poremeti ravnotežu protivnika.

U tome mu je dosta pomogao i Umber koji je u tom sedmom gemu napravio duplu servis grešku i dva puta lopticu poslao u mrežu, pa je Miomir stigao do brejka.

Prednost je umešno sačuvao, u desetom gemu u kom je servirao, nije izgubio ni poen i posle 30 minuta igre imao je set u džepu.

U drugom setu, oba tenisera su držali svoje servise, iako je Kecmanović bio taj koji je bio bliži da dođe do brejka.

Nije uspeo u tome i došli su do taj-brejka.

Francuz je uz dva mini brejka stigao do velikih 4:0, ali je Kecmanović uspeo da stigne do 4:4.

Nije imeo sreće naš teniser, na 4:5 loptica se od vrha mreže odbila u njegovo polje, tako da nije mogao da je stigne, a na 6:5 Umber je iskoristio drugu set loptu i tako izjednačio.

Tako je Francuz bez brejk lopte od početka meča stigao do 1:1 u setovima.

Bilo je veoma važno da Kecmanović ne popusti na startu seta odluke.

Na 2:2 Umber je stigao do prve dve prilike za brejk, ali je Kecmanović uspeo da ih neutrališe i povede sa 3:2.

Izdržao je Miomir ponovo napad Francuza u sedmom gemu, poveo sa 4:3, a onda je imao i 5:4 i 15:30 na servis protivnika, ali je Umber i to izdržao i stigao do 5:5.

Uspeo je Francuz u narednom gemu da iskoristi šansu, stigao je do brejka i potom odservirao za pobedu i plasman u osminu finala.

Tamo ga očekuje sudar sa ačetvrtim nosioce, Stefanosom Cicipasom iz Grčke.