Engleska zakazala derbi sa Francuskom!

Fudbaleri Francuske i Engleske slavili su u duelima osmine finala Svetskog prvenstva u Kataru.

Izvor: MT

Nedelja, 04.12.2022.

13:30

EPA-EFE/Rolex dela Pena

Dve selekcije sastaće se u četvrtfinalu 10. decembra na stadionu "Al Bejt", kapaciteta 65.000 gledalaca.

U nedelju su na programu bila dva meča. Najpre su od 16.00 časova snage odmerili Francuska i Poljska, a pobedu su ostvarili "trikolori" rezultatom 3:1.
Briljirao je Kilijan Mbape sa dva gola i jednom asistencijom za Olivije Žirua, koji je tako sa 52 pogotka postao rekorder francuske reprezentacije. Počasni pogodak za Poljsku postigao je Robert Levandovski iz penala.

U večernjem terminu, Engleska je, takođe, lako izašla na kraj sa Senegalom, prvakom Afrike (3:0).

Senegalci su bili sasvim solidni do pred kraja prvog poluvremena, međutim, u kratkom roku si primili dva gola (Henderson i Kejn), da bi u nastavku Mendija savladao i Saka.

Podsetimo, prvi četvrtfinalni par su Holandija i Argentina.

Nove utakmice osmine finala na programu su u ponedeljak, kada će se sastati Hrvatska i Japan (16.00), odnosno Brazil i Južna Koreja (20.00).