Fudbal 0

5.5.2024.

16:00

Betis rutinski protiv Osasune – sve je stalo u 45 minuta VIDEO

Fudbaleri Betisa su savladali Osasunu u gostima sa 2:0, u okviru 34. kola LaLige.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/JESUS DIGES

Ekipa iz Sevilje se nalazi na sedmom mestu španskog šampionata sa 52 boda i trenutno "drži" mesto koje vodi u Ligu konferencija.

Sa druge strane, Osasuna je na 11. mestu sa 39 poena.

Betis je sve rešio u prvom poluvremenu, kada je došao do dva gola prednosti i uspešno je zadržao do kraja meča.

Osasuna je loše ušla u meč, a stvari su postale goe u 26. minutu, kada je Hon Monkaiola dobio direktan crveni karton zbog neopreznog starta.

Gosti su do prednosti došli u 41. minutu, pogodio je Ajoze Peres za 1:0.

Betis je uspeo veoma brzo da udvostruči prednost i sa većom razlikom ode na pauzu. Igrao se treći minut nadoknade kada se upisao u strelce i Pablo Fornals na asistenciju Vilijama Hosea.

Uprkos igraču manje, Osasuna je bila bolji rival u drugom poluvremenu, ali se razlika u broju igrača na terenu osetila. Betis je uspeo da se odbrani, sačuva dva gola prednosti i upiše sva tri boda.