Poraz Radničkog u 'Morači'

Košarkaši kragujevačkog Radničkog izgubili su od Budućnosti u Podgorici rezultatom 79:67, u 17. kolu regionalne NLB lige.

Sreda, 20.01.2010.

18:00

Ekipa Miroslava Nikolića, koji je nekada trenirao i Budućnost, bila je u zaostatku za Podgoričanima tokom svih 40 minuta. Radničkom je to deseti poraz u dosadašnjem toku šampionata, dok je Budućnost zabeležila desetu pobedu.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bili su Milosavljević sa 18, Vuksanović sa 17 i Čakarević sa 14 poena, dok je u domaćem sastavu najbolji bio kapiten zlatne univerzitetske selekcije Srbije Marko Simonović sa 20 poena.

Podgoričani već tokom prvih deset minuta stekli prednost koju su održali do kraja meča (25:16). Malu šansu gosti su imali u poslednjoj četvrtini kada su tri minuta pre kraja serijom 11-0 prišli na sedam poena zaostatka (70:63). Ipak, budućnost je tada odgovorila serijom 5-0 i tako rešila pitanje pobednika.

U narednom kolu, 23. januara Radnički u Kragujevcu dočekuje Crvenu zvezdu.