Nju Orleans Pelikansi trijumfovali u Detroitu

Košarkaši Nju Orleansa pobedili su kao gosti ekipu Detroita sa 116:108, po četvrtinama 28:20, 28:30, 35:34. 25:24.

Izvor: Z.K.

Nedelja, 09.12.2018.

23:17

Photo by Mitchell Leff/Getty Images

Bila je to 13. partija Nju Orleansa ove sezone, ali veoma značajna posle poraza od Memfisa u prethodnom meču na svom parketu.

Pelikansi su izuzev u prvom napadu, koji je imao Detroit kada je poveo sa 1:0, sve do kraja susreta imali vođstvo koje nisu ispuštali. Sredinom prve četvrtine razlika je bila deset poena, a sredinom druge 11.

Nju Orleans je na poluvremenu imao plus šest (56:50), da bi sredinom treće četvrtine imao najveću prednost od 16 poena, (78:62).

U timu Nju Orleansa najbolji je bio Džru Holidej sa 37 poena, pet skokova i isto toliko asistencija, dok je Džulijus Rendl postigao 28 poena uz šest skokova i pet asistencija.

Nikola Mirotić je susret završio sa 12 poena i sedam skokova, a Tim Frejzer sa 14 poena, tri skoka i osam asistencija.

U poraženoj ekipi domaćina, Blejk Grifin je pogodio 35 poena uz pet skokova i dve asistencije, Andre Dramond je imao dabl-dabl učinak od 23 poena i 19 skokova, dok je Lengston Galovej postigao 24 poena uz po tri skoka i asistencije.