Moto ovogodišnje akcije u gradovima u kojima se leče obolela deca je "Vaša ljubav nam znači jer zajedno smo jači!", saopšteno je iz te organizacije.
Centralni događaj u Beogradu NURDOR će odrzzati u Delta sitiju u 13 sati, a u Nišu i Novom Sadu u Mercator tržnim centrima. "Gotovo svakoga dana jedno dete oboli, a svake nedelje jedno dete umre od raka u Srbiji.
Na sreću, procenat izlečenja je veći nego kod odraslih i njih 60 odsto ima sreće da se izleči. U Srbiji se od raka godišnje leči oko 500 dece u pet bolničkih ustanova", navodi se u saopštenju te organizacije.
Najčešće maligno oboljenje kod dece je akutna leukemija, gde je i procenat izlečenja najveći, oko 70 odsto, a terapija traje 105 nedelja.
Foto: tkobosz / sxc.hu
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 3
Pogledaj komentare