Nedelja, 22.04.2018.

16:30

Arsenal 'rafalom' u finišu anulirao gol Arnautovića

Fudbaleri Arsenala pobedili su Vest Hem sa 4:1 u Premijer ligi golovima u poslednjih deset minuta utakmice.

Izvor: MLJ

Austrijski reprezentativac Marko Arnautović umalo je pokvario jednu od poslednjih utakmica Arsena Vengera na klupi londonske ekipe.

Arsenal je bio bolji tokom većeg dela meča, ali je prvi gol postigao u 51. minutu kada je Naćo Monreal sjajno tukao iz voleja posle kornera Džake.

Trianest minuta kasnije Lanzini pronalazi Arnautovića u kaznenom prostoru, a Austrijanac srpskog porekla šalje loptu u malu mrežu za izjednačenje 1:1.
Getty images
Arsenalu "otvorilo" tek u poslednjih desetak minuta meča. Prvo je sa levog boka uz malo sreće pogodio Remzi u 82. minutu. Lakazet je potom upisao 12. i 13. gol u Arsenalu.

Francuz je u 85. minutu dobio loptu od Obamejanga i snažno šutirao iskosa sa sedam, osam metara, a onda i u 89. minutu dobro reagovao na centaršut Remzija i postavio konačan rezultat 4:1.

Arsenal je do kraja imao još jednu odličnu šansu za 5:1, ali je lopta posle udarca Remzija otišla preko gola.

U drugoj utakmici igranoj u istom terminu, Stouk i Barnli su remizirali 1:1.