Debakl Hemofarma u Pioniru

Košarkaši Partizana deklasirali su Hemofarm 62:37 (18:6, 21:12, 13:7, 10:12) u prvom meču polufinala Superlige i poveli 1:0 u seriji koja se igra na tri pobede.

Četvrtak, 30.04.2009.

21:13

U timu Partizana, koji je dominirao od prvog do poslednjeg minuta, najefikasniji je bio Veličković sa 12 poena i šest skokova. Rašić je ubacio 11 poena, a najveći broj indeksnih poena imao je Vraneš (21) sa deset poena, devet skokova i tri ukradene lopte. U timu Hemofarma nijedan igrač nije ubacio dvocifren broj poena, a najbliži je bio Mačvan sa sedam.

'Crno-beli' su fantastično otvorili prvu četvrtinu, serijom od 17:2, do koje su došli pre svega odličnom odbranom, a potom i uspešno organizovanim napadom uz nekoliko atraktivnih poteza. Vrščani su u tom periodu igre postigli samo 6 poena, pa je Partizan već nakon prvog perioda imao dvocifrenu prednost (18:6).

U nastavku, Partizan nije menjao svoj način igre, za koji gosti i dalje nisu imali rešenje, pa je sredinom druge četvrtine prednost 'crno-belih' došla i do velikih dvadeset poena razlike, 33:13, koju su sačuvali do odlaska na poluvreme.
FoNet
Prve poene gosti su u trećoj četvrtini postigli tek posle šest minuta igre, a 'crno-beli' su to iskoristili da svoju prednost još više uvećaju 48:20. Čvrstom odbranom Partizan je zadržao Vrščane na samo sedam poena u tom period igre.

U poslednjem periodu Partizan je došao i do 33 poena prednosti (60:27) i na kraju uspešno zabeležio prvu pobedu u seriji. Odnos snaga na terenu najbolje oslilava konačan indeks uspešnosti 83:13 koji uoči početka utakmice verovatno niko nije očekivao.

Trener Partizana Duško Vujošević ocenio je posle meča da je njegov tim veoma dobro odigrao utakmicu.

"Hemofarm ima jako veliki potencijal, ali njihov problem je što dosta oscilira od utakmice do utakmice", rekao je Vujošević.

Prvi stručnjak Vrščana Stevan Karadžić istakao je da je pobeda šampiona bila apsolutno zaslužena.

"Partizan je odigrao odbranu na evroligaškom nivou i nije nam dozvolio da igramo u napadu", zaključio je Karadžić.

Pionir, 2500 gledalaca: Partizan – Hemofarm Štada 62:37 (18:6, 21:12, 13:7, 10:12)

Partizan: Tepić 7, Riznić, Milošević, Rašić 11, Tripković 5, Veličković 12, Lasme 6, Aleksić, Vitkovac 1, Božić 2, Veseli 8, Vraneš 10

Hemofarm Štada: Pavković, Despotović, Joksimović, Božović 5, Marković 3, Savović 5, Krstović 4, Mačvan 7, Borisov 2, Marjanović 6, Bader, Vukosavljević 5

Drugi meč ove serije igra se u Vršcu u subotu od 18h.

Prva utakmica druge polufinalne serije između Crvene zvezde i FMP-a igra se u petak od 20h.