Fudbal 3

3.5.2024.

21:15

Spektakularan derbi u Nemačkoj – HSV sprečio plasman najvećeg rivala u Bundesligu

Iako postoje derbiji sa zvučnijim imenima klubova, retko koji imaju veće rivalstvo od Hamburgera i Sent Paulija.

Profimedia

Upravo ova dva tima su se sastala ove večeri u meču "Cvajte" koji je mogao jednom od njih da donese promociju u Bundesligu.

HSV je slavio trijumf minimalnim rezultatom 1:0, te je odložio plasman Sent Paulija u elitu, ali i sebe približio trećem mestu koje vodi u baraž.

Jedini gol na meču viđen je u 85. minutu kada je Robert Glacel doneo trijumf domaćinu.

Prethodno je Porebi poništen gol, a u sedmom minutu nadoknade je HSV promašio i penal, odnosno, Ludovit Reis.

Ipak, to neće mnogo boleti domaće, čiji su navijači još jednom "izdominirali" fenomenalnom koreografijom, dok su na drugoj strani gosti priredili bakljadu.

Sent Pauli je i dalje prvi na tabeli sa 63 osvojena boda i preostala su mu još dva meča.

Drugi je Holštejn Kil sa 61, dok je trećem mestu najbliža Fortuna Dizeldorf, koja je ove večeri savladala Nirnberg sa 3:1.

HSV sa 55 bodova ima još teoretske šanse da dođe do trećeg mesta i baraža.