Marsej: Nova pobeda Đokovića

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Marseju pobedom nad Čehom Janom Hernihom sa 2:0 (7:5, 6:4).

Četvrtak, 19.02.2009.

16:21

U borbi za polufinale Đoković će igrati protiv 76. igrača na ATP listi, Nemca Miše Zvereva, koji je pobedio Francuza Arnoa Klemona sa 2:1.

Posle pobede nad Žeremijem Šardijem u prvom kolu, Đoković je ostvario još jedan trijumf u dva seta, ali je meč mogao da reši i brže od sat i 32 minuta pošto je u oba seta dozvolio Čehu da se vrati u igru.

Srpski teniser je najpre imao set-loptu kod 5:3 u prvom, koju nije iskoristio, već je dozvolio Hernihu, 68. teniseru sveta, da poravna na 5:5. Ipak, novim brejkom rešio je pobednika seta.

U drugom je rano oduzeo servis protivniku, ali se Hernih ponovo vratio iskoristivši jednu od šest brejk lopti u drugom setu. Meč je odlučen u 10. gemu kada je Čeh poslao loptu u aut, a Đoković iskoristio treću brejk, odnosno meč loptu za konačnih 6:4 i 2:0 u setovima, i izjednačio na 1:1 u međusobnim duelima posle poraza od Herniha u Hertogenbošu 2006. godine.

Četvrtfinalni mečevi na programu su u petak. Turnir u Marseju igra se za nagradni fond od 576.000 evra.