Siti izgubio od Portsmuta

U zaostaloj utakmici 21. kola Premijer lige Portsmut je na svom terenu savladao Mančester Siti 2:0.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Subota, 14.02.2009.

18:16

U izjednačenoj utakmici „pompejci“ koji u poslednje vreme imaju mnogo problema, rezultatskih i tehničkih, do prednosti su došli u 70. minutu nakon što se Glen Džonson odlično ubacio u šesnaesterac i iz drugog pokusaja savladao Šeja Givena. Svega pet minuta kasnije domaći su udvostručili prednost preko Hreidarsona koji je nakon kornera sa desne strane fantastično skočio i glavom ubacio loptu u mrežu.

Posle 25. odigranih kola Siti je nakon 12. poraza ostao na devetom mestu sa 31 poenom dok Portsmut sa 27 poena deli 13. poziciju sa Njukaslom i Boltonom.

U sredu je na programu još jedna zaostala utakmica, a sastaju se vodeći Mančester Junajted i Fulam. Eventualnom pobedom „crveni đavoli“ bi povećali prednost na tabeli u odnosu na Liverpul na pet bodova.