Poraz Partizana na Banovom Brdu

Fudbaleri Partizana izgubili su u gostima od Čukaričkog, sa 1:0 (0:0), u poslednjem meču 9. kola Jelen Superlige Srbije.

Nedelja, 26.10.2008.

14:50

Jedini gol na Banovom Brdu, pred oko 2.000 gledalaca, postigao je Višnjić u 78. minutu. U drugom meču dana, Vojvodina je kod kuće savladala Borac, sa 1:0 (1:0), pogotkom Aleksića, u 43. minutu.

'Crno-belima’ je poraz od Čukaričkog prvi u Superligi ove sezone i drugi uzastopni meč na kom nisu uspeli da zabeleže pobedu, posle 7 vezanih trijumfa na početku prvenstva.

Tim Slaviše Jokanovića ponovio je bledo izdanje iz mečeva sa Javorom i Sampdorijom.
Čukarički je do pobede stigao iako je Dragoslav Stepanović izveo sastav u kom praktično nije bilo nijednog pravog napadača.

Domaći fudbaleri su se uglavnom branili i iz prekida tražili način da ugroze gol Partizana. To se i dogodilo pri kraju utakmice, kada je nakon kornera u skoku najviši bio centarhalf domaćih Višnjić i poslao loptu u mrežu.

Tako se još jednom pokazalo da je Partizan najranjiviji posle prekida i da mu je odbrana najslabiji deo tima.

Partizan ostaje na 22 boda, drugoplasirana Vojvodina ima 18, a slede OFK Beograd, sa 15, odnosno Crvena zvezda, sa 14 bodova. Čukaričkom je to treća pobeda u sezoni i sada ima 13 bodova.

Čukarički - Partizan 1:0 (0:0)
Višnjić 78'

Čukarički: Lukač, Stančevski, Marović, Vilotić, Višnjić, Bosančić (Bojović), Marinković, Nadj, Marković (Stjepanović), Bester (Okuka), Kiso.

Partizan: Božović, Fejsa (Petrović), Moreira, Tošić, Jovanović, Lazić (Zajem), Bogunović, Knežević, Dijara, Miljković (Marinković), Obradović.