LŠ: Mandić nedovoljan za Jug

Vaterpolisti Partizana porazom su počeli nastup u Ligi šampiona, bolji na Banjici bio je dubrovački Jug 5:3 (1:0, 2:0, 2:3, 0:0).

Sreda, 17.12.2014.

21:37

Jug je opravdao status favorita i perfektnom odbranom zaustavio ključne igrače Partizana Mandića i Subotića, te strpljivom igrom u odbrani odneo bodove sa Banjice.

Dubrovčani su poveli 3:0 u prvom poluvremenu, Mandić je sa dva peterca vratio Partizan u život, ali je gol Markovića u poslednjoj sekundi napada sa igračem više za 5:2 prelomio meč.

Sva tri gola za crno-bele postigao je upravo Mandić, dok je Janović sa dva pogotka predvodio hrvatski tim.
Odbrane su dominirale na Banjici, posle dve četvrtine Juge je vodio 3:0, a prvi gol Partizan je postigao tek u 17. minutu, preko Mandića iz peterca.

Uzvratio je Janović, a tračak nade za Partizan se ukazao kada je isključen bez prava zamene Dobud, a Mandić iz novog peterca smanjio na 4:2.

Međutim, u poslednjoj sekundi napada sa igračem manje Marković je vratio Jugu +3 i prelomio meč. Mandić se još jednom upisao u strelce, a zatim u preostalom delu sa igračem više Partizan nije bio precizan.

U poslednjoj četvrtini nije bilo golova, bodovi su otišli u Dubrovnik.
Partizan u prvom kolu nije igrao sa Galatasrajem jer je meč otkazan zbog visokog rizika, a u sledećem kolu gostuje mađarskom Solnoku, lideru grupe B.

U sredu je poražen i drugi srpski predstavnik u LŠ, Radnički je poražen u Pireju.

Partizan Rajfajzen - Jug CO 3:5 (0:1, 0:2, 3:2, 0:0)
Bazen Banjica. Gledalaca 1000. Sudije Severo (Italija), Švarc (Izrael). Igrač više: Partizan Rajfajzen ,Jug CO. Peterci: Partizan Rajfajzen 2 (2).

Partizan: Rističević, Gilen, Mandić 3, Vico, Subotić, Repanović, Gogov, Jakšić, Manojlović, Tanasković, Stojanović, Asanović, Osmanović. Trener: Vujasinović.

Jug: Bijač, Macan, Bošković 1, Janović 2, Janger 1, Ivaković, Marković 1, Bušlje, Visković, Dobud, Bikari, Obradović, Batina. Trener: Bobić. Liga šampiona, grupa B:
Galatasaraj – Primorje 4:10 (0:2, 1:2, 2:1, 1:5)
Špandao – Solnok 7:17 (1:4, 1:5, 3:4, 2:4)
Partizan – Jug 3:5 (0:1, 0:2, 3:2, 0:0)

1. Solnok 2 2 0 0 30:19 6
2. Primorje 2 1 0 1 22:17 3
3. Jug 1 1 0 0 9:8 3