Di Natale i Udineze prate lidere

Fudbaleri Udinezea zabeležili su i četvrtu pobedu iz pet utakmica i nastavili poteru za vodećim ekipama Juventusom i Romom.

Izvor: ÐN

Ponedeljak, 29.09.2014.

20:35

Udineze je u pretposlednjoj utakmici petog kola na domaćem terenu protiv Parme slavio rezultatom 4:2.

’Crno-beli’ su sada treći na tabeli sa dva boda manje (12) od spomenutog dvojca na vrhu, dok je Parma na pretposlednjem mestu sa samo tri osvojena boda.

Ponovo je briljirao legendarni Antonio di Natale, koji je bio dvostruki strelac za Udineze.

Di Natale je u 28. minutu izjednačio na 1:1, kada je posle odlične akcije i spuštene lopte Agumejang-Badua uhvatio volej u padu i savladao Mirantea.

Pre toga, Mauri je doneo prednost gostima, kada je uz mnogo sreće iskoristio asistenciju Antonija Kasana.

Napadač Udinezea pogodio je u 45. minutu nakon povratne sa desnog boka, ali je Kasano uspeo da izjednači sa bele tačke, u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Najlepši momenat na meču desio se u 58. minutu – Tomas Erto uhvatio je nešto nalik na makazice i centaršut Vidmera sproveo u mrežu. Domaćima je posao olakšao Akva koji je u u 77. minutu dobio drugi žuti karton, pa je sedam minuta kasnije Tero udarcem u suprotni ugao postavio konačan rezultat.

U poslednjoj utakmici petog kola od 21 čas igraju Palermo i Lacio.