Osvajanjem Top tems Kupa ekipa Autokomerca iz Bleda, iako autsjader na početku razigravanja, pokazala je da u fajnal forovima sigurnih dobitnika ili gubtnika nema.
U vikendu pred nama je i završnica CEV kupa, a mesto na završnom turniru izborili su domaćin Fakel Novi Urengoj, Ankara, Kopra Pjaćenca i Poatje.
Prema imenima favorit broj jedan je svakako Kopra Pjaćenca, a da li će proći poput Modene (koja je ostala bez trofeja) ili ne, saznaćemo najkasnije u nedelju uveče.
Ekipa koja po imenima pre liči na legiju stranaca nego na italijanski tim u četvrtfinalu je eliminisala Jastrebski iz Poljske. Sledeće iskušenje za Nikolu Grbića i drugare biće duel sa Poatjeom u polufinalu..
- Ako igramo najbolje što znamo bez obzira ko se nalazi prekoputa trebalo bi da pobedimo. Ali nikada nije moguće davati maksimum tokom celog toka meča. Osim toga mnogo stvari utiče na jednu utakmicu: sudijske odluke, neiskorišćene prilike ili bravure protivnika. Jako puno stvari. Zbog dve sudijske odluke pre četiri godine smo izgubili finale Kupa CEV od Modene – kaže Grbić za B92.
Sa njim se slaže i Dejan Brđović, trener Radničkog iz Kragujevca:
- Iako je prema imenima Pjaćenca favorit pravilo je na ovakvim utakmicama da nema pravila. Presuđuje motivacija, a ona je često na strani slabijih. Pobednici moraju da budu i psihološki najstabilniji. Nekoliko velikih iznenađenja već se dogodilo u Ligi šampiona, poput Sislija koji neće moći da brani trofej. Slovenci su pokazali šta znaju u Top tims kupu, a ne treba zaboraviti da Rusi u poslednje vreme puno ulažu u sport.
Za Kopru, prošlogodišnje osvajače Top timsa, posle neuspeha u domaćem Kupu trofej na evro sceni je jedan od ciljeva:
- Jedan od ovogodišnjih ciljeva je svakako CEV kup. Sa kvalitetom koji imamo očekuju se trofeji svake sezone. Naročito poraz u finalu Kupa Italije dodatno nas stavlja u fokus – poručuje Grbić.
Još jedan razlog za dodatni pritisak pred završnicu u Rusiji su i navijači, njihov ekstremni deo, koji je nezadovoljan načinom na koji se igrači zalažu u dresu Pjaćence.
- Prozivaju nas zbog zarade. Po nekima smo plaćenici koje je baš briga za dres. Bilo je i prozivanja po novinama. Ima puno ljudi koji su na našoj strani ali i nekoliko onih koji su radikalniji i koji se osećaju čistije i ispravnije ako nas pljuju. No, naše je da igramo i osvojimo pehar.
Sa druge strane mreže u odnosu na Pjaćencu nalaziće se ekipa Poatjea koja nema veliki odbojkaški renome. Ekipu sačinjavaju pretežno Francuzi, a od stranaca tu su Čeh Baranek, Španac Lobato, Brazilac Menezes, Argentinac Porporato i Kanađanin Jangberg.
Dvostruki osvajači Kupa i jednom šampioni Francuske najveći evro domet postigli su u sezoni 01/02. kada su igrali polufinale CEV kupa. Trenutno se nalaze na četvrtom mestu u domaćem prvenstvu.
U drugom polufinalnom paru sastaju se domaćin Novi Urengoj i autsajder turnira ekipa Ankare. Domaćini su nedavno izgubili u finalu nacionalnog Kupa i žele da se iskupe pred svojom publikom evro-trofejom. Ruska ekipu sastavljena je od prekaljenih odbojkaša, pretežno bivših reprezentativaca poput Mušakova, Jakovljeva, Saveljeva, Ušakova. Osim Rusa, u ekipi igraju dva stranca – Italijan Černič i Holanđanin Klok.
- U pitanju su veliki igrači i biće ih strašno teško pobediti. Pogotovo jer igramo na njihovom terenu – kaže za B92 Aleksandar Mitrović, jedan od trojice Srba koji igraju za Ankaru.
Novi Urengoj
Ankara je plasmanom postigla najveći uspeh u istoriji turske klupske odbojke, ali bez obzira na to momci iz Ankare pokušaće da nastave i dalje.
- Ne osećamo se autsajderima. Da ne vredimo, sigurno ne bismo bili tu gde smo. U četvrtfinalu smo izbacili ruski UFA, pa bi sada da eliminišemo još jednu rusku ekipu. Idemo da igramo i damo sve od sebe, pa šta bude. Siguran sam da ni njima neće biti lako.
Osim Mitrovića u Ankari igraju još Siniša Gavrančić i reprezentativac Branko Roljić. Upravo srpski igrači su ti koji daju sigurnost Turcima pred veliki meč:
- Nemaju isustva sa velikim utakmicama dok smo Roljić i ja već igrali sa reprezentacijom, prošli smo kroz Svetsku ligu, fajnal forove... Takvo iskustvo nema niko drugi u klubu, i to se oseća na treneru, ljudima iz kluba...
Utakmice polufinala igraju se u subotu od 17.30 (Novi Urengoj - Ankara) i 20.00 časova (Pjaćenca – Poatje), dok je finale predvođeno za nedelju od 18 časova (svi termini po lokalnom vremenu).
Grad Novi Urengoj smešten je u severozaadnom Sibiru, na 66. stepenu severne geografske širine, samo 60 km od polarnog kruga. Osnovan je 1973. godine i ima preko 100 hiljada stanovnika.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Prvi Akva park u Srbiji izgrađen je u Jagodini pre dve decenije, na incijativu i po ideji Dragana Markovića Palme, kao i sve ostale destinacije koje danas čine Memorijalno – turistički kompleks nazvan po svom autoru "Dragan Marković Palma“.
Rat u Ukrajini – 1.568. dan. Nakon što je Mađarska ukinula veto, deblokirano je 6,6 milijardi evra iz Evropskog instrumenta za mir namenjenih Ukrajini, ali je odmah izbio spor između Nemačke i Poljske oko njihove namene.
Fudbalska reprezentacija Portugala uspešno je završila pripreme za Svetsko prvenstvo, pošto je u poslednjoj kontrolnoj utakmici savladala Nigeriju rezultatom 2:1.
Sukob na Bliskom istoku – 103. dan. Američka Centralna komanda (CENTCOM) saopštila je da je američka vojska drugo veče zaredom izvela napade na Iran, dok je predsednik Donald Tramp ranije najavio nove udare i poručio da će Teheran "morati da plati cenu".
Sukob na Bliskom istoku – 103. dan. Američka Centralna komanda (CENTCOM) saopštila je da je američka vojska drugo veče zaredom izvela napade na Iran, dok je predsednik Donald Tramp ranije najavio nove udare i poručio da će Teheran "morati da plati cenu".
Rat u Ukrajini – 1.568. dan. Nakon što je Mađarska ukinula veto, deblokirano je 6,6 milijardi evra iz Evropskog instrumenta za mir namenjenih Ukrajini, ali je odmah izbio spor između Nemačke i Poljske oko njihove namene.
Suosnivač kompanije Majkrosoft Bil Gejts danas će svedočiti iza zatvorenih vrata pred Kongresom Sjedinjenih Američkih Država, u okviru istrage o vezama sa pokojnim osuđenim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstajnom.
Norveški apelacioni sud odbio je zahtev Mariusa Borga Hojbija da bude pušten iz pritvora zbog teške bolesti svoje majke, uoči presude u postupku za silovanje.
Albanski premijer Edi Rama našao se usred ozbiljne političke krize dok protesti širom zemlje ne jenjavaju zbog kontroverznog turističkog projekta vrednog 1,4 milijarde evra, koji se dovodi u vezu sa Ivankom Tramp i Džaredom Kušnerom.
Da se nikad ne zna u kom pravcu mogu da vas odvedu spostveni talenti pokazuje i slučaj Amande Papas, koja je od meteorologije stigla do sopstvenog digitalnog brenda i novog poslovnog uspeha i sada pravi sadržaj za platformu Passes.
Američki glumac Mark-Pol Goselar (52), poznat po ulozi Zaka Morisa u seriji "Saved by the Bell", privukao je veliku pažnju javnosti nakon pojavljivanja na događaju Bel Medija Apfrants 2026 u Torontu.
Kvalitetan san smatra se jednim od ključnih faktora za zdravlje i vitalnost organizma. Iako ga mnogi zanemaruju zbog užurbanog načina života, redovan i kvalitetan odmor tokom noći neophodan je za pravilno funkcionisanje celog organizma.
Konzumacija samo jednog avokada dnevno mogla bi da pomogne u smanjenju naglih skokova šećera u krvi i potencijalno smanji rizik od hroničnih bolesti, uključujući dijabetes i određene vrste raka.
Kardiohirurzi Nacionalnog medicinskog istraživačkog centra E.N. Mešalkina ruskog Ministarstva zdravlja ugradili su pacijentu "mehaničko srce" sa magnetnom levitacijom, u prvoj takvoj operaciji na teritoriji Rusije, saopštila je pres služba centra.
Šarm francuske kinematografije i ovog leta vraća se pred domaću publiku kroz osmo izdanje Festival francuskog filma, koje će biti održano od 23. do 28. juna i od 2. do 5. jula u Beogradu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Nišu, Gornjem Milanovcu i Užicu.
Šesnaest godina nakon što je film "Društvena mreža" (The Social Network) prikazao uspon Fejsbuka, publika je dobila prvi uvid u dugo očekivani nastavak.
Festival francuskog filma biće održan od 23. do 28. juna u Beogradu, a potom od 2. do 5. jula u još pet gradova Srbije, najavljeno je danas na konferenciji za medije u Francuskoj ambasadi.
Poslednja epizoda serije "Porodca Soprano", poznata po iznenadnom prekidu slike, podelila je publiku - neki su ga smatrali genijalnim, drugi frustrirajuće neodređenim završetkom.
U sklopu ovogodišnjeg Urusai Con eventa u Sava Centru, organizujemo League of Legends 2v2 turnir. Ako želiš da sa svojim duo partnerom odmeriš snage protiv drugih ekipa uživo, ovo je prava prilika da se prijavite.
U sklopu ovogodišnjeg Urusai Con eventa u Sava Centru, u subotu 13. juna organizujemo Clash Royale 1v1 turnir. Ako aktivno igraš i želiš da odmeriš snage sa drugim igračima uživo, pozivamo te da se prijaviš.
Serbia’s Minister of Mining and Energy, Dubravka Djedović Handanović, stated that all outstanding issues with MOL Group were successfully resolved and that a compromise was reached regarding the Shareholder Agreement between the Republic of Serbia and MOL.
The basketball players of KK Partizan defeated Dubai Basketball by a score of 84–70, thereby reducing the deficit in the ABA League Finals series to 2–1.
Serbian President Aleksandar Vučić says that relations between Serbia and the United States have undergone a dramatic transformation under President Donald Trump.
Brutal riots, which resulted in the burning of houses and public transport in Belfast, are one of the latest public reactions in Britain to crimes committed by foreigners.
Company NIS has submitted a request for a new special license from the U.S. Office of Foreign Assets Control (OFAC), part of U.S. Department of Treasury, in order to continue its operational activities smoothly after June 16, when its previous license expires.
Kada laptop iznenada postane spor, većina korisnika odmah posumnja na procesor, RAM memoriju ili SSD disk. Međutim, uzrok problema često može biti nešto mnogo jednostavnije - baterija.
Telegram je predstavio potpuno novu aplikaciju za Apple Watch, čime se vraća na Apple platformu za pametne satove nekoliko godina nakon što je ukinuo prethodnu verziju.
Komentari 0
Pogledaj komentare