Kuzmić 6 sk, Nedović bez minuta

Srpski košarkaš Ognjen Kuzmić nije se upisao u strelce (0-1 za dva, 0-2 penali), ali je uhvatio 6 lopti u pobedi Golden Stejta nad Denverom.

Izvor: ÐN

Subota, 25.10.2014.

09:00

Voriorsi su savladali Nagetse rezultatom 119:112 u utakmici u kojoj Nemanja Nedović odlukom trenera niju ulazio na parket.

Domaće je predvodio fenomenalni Klej Tompson sa 35 poena (13-26 iz igre), dok je odličnu rolu imao i Stefon Kari sa 17 poena i 11 asistencija.

U ekipi Denver Nagetsa najbolji je bio Jusuf Nurkić sa 16 poena i 8 skokova.

U nekada velikom derbiju NBA lige Sakramento je zahvaljujući odličnoj četvrtoj četvrtini (29:16), dobio Los Anđeles Lejkerse sa 93:92.

Kingsi su anulirali deficit od 13 poena u poslednja četiri minuta, a najzaslužniji za to bio je Demarkus Kazins sa dabl-dabl učinkom (21 poen i 10 skokova).

Lejkersi su bili oslabljeni neigranjem Stiva Neša (povreda leđa) i Kobija Brajanta (odmor), pa su ekipu predvodili Ed Dejvis i Džeremi Lin. Dejvis je upisao 15 poena i 13 uhvaćenih lopti, dok je Lin meč završio sa 19 poena i 7 asistencija.

Karmelo Entoni je sa 24 poena vodio Nikse, ali ni to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz od Toronto Reptorsa, rezultatom 83:80.

Derik Rouz nastavio je sa sjajnim partijama u predsezoni, ovoga puta zabeležio je 27 poena, uz 2 skoka i 3 asistenciju u porazu Čikago Bulsa od Minesote. Timbervulvsi su slavili rezultatom 113:112, zahvaljujući trojcu Jang-Rubio-Benet.

Bivši igrač Partizana Nikola Peković imao je 8 poena i 4 skoka, dok je na drugoj strani podbacio Pau Gasol sa samo 6 poena i 8 uhvaćenih lopti, ali i 7 izgubljenih. Nikola Mirotić nije se upisao u strelce za nešto više od osam minuta na parketu.

Majami je dobio Memfis 104:98 – cela ekipa je bila razigrana (šestorica dvocifrenih), a najbolji je bio Kris Boš sa 21 poenom i 6 skokova.

Rokitsi su u Hjustonu srušili aktuelnog šampiona San Antonio Sparse, rezultatom 96:87, a odlučujuču prednost napravili su u drugoj četvrtini, koju su dobili sa 25:13.

Predvodio ih je Džejms Harden sa 25 poena (9-19 za dva, 5-9 za tri), uz 4 skoka i 2 asistencije. Odličan je bio Terens Džons sa 11 poena i 13 skokova, baš kao i Isaja Kanan sa 17 poena, dok je Trevoru Arizi falila jedna uhvaćena lopta za dabl-dabl (11p i 9sk).

U redovima San Antonija jedini raspoloženi bio je Marko Belineli sa 19 poena (6-9 za dva, 3-5 za tri).