Izvor: Izvor: vijesti.me

Autor: {"id":193703,"id_news":745797,"name":"","surname":"Izvor: vijesti.me"}

Uprkos krizi, građani Crne gore letuju u inostranstvu, najviše u Grčkoj. Najpopularnije cene aranžmana bile su od 229 evra, koliko je koštao desetodnevni aranžman za Krf, koji se kretao do 285 evra.

Uprkos ekonomskoj krizi, broj turista iz Crne Gore koji su letovali u inostranstvu nije se smanjio, ali je došlo do promene pojedinih destinacija na koje su putovali. Agencije neće da kažu koliko su aranžmana prodali, ali tvrde da su najtraženije destinacije grčka i turska obala.

Kako je “Vijestima” kazala Jelena Vlahović iz turističke agencije “IN travel”, jedina promena u odnosu na prošlo leto je da se smanjio broj zainteresovanih za Tunis, zbog povećanja cene vize, kao i za Egipat, zbog nemira u toj zemlji.

Najviše putnika je bilo zainteresovano za Grčku, gde su im bili ponuđeni Krf, Lefkada i Zakintos, a bilo je i individualaca koji su išli na ostala grčka ostrva kao što su Rodos, Krit i Skijatos, kažu u agenciji “Galileo” “Prošle godine se Egipat prodavao mnogo više, ove godine nije zbog nemira. Interesovanje za Tunis je manje a to je uzrokovano porastom cene vize, koja je 110 evra. Ukupan broj putnika koji je bio zainteresovan za letovanje je, međutim, isti”, rekla je ona, podsećajući da su iz ove agencije su stopirali putovanja u Egipat zbog akuelnog stanja u toj zemlji.

Kako ističe Vlahović, veće interesovanje nego ranijih godina, Crnogorci i Crnogorke pokazali su za Majorku i Maltu.

Objašnjava da je ove godine najpopularnija bila Turska, i to cela antalijska regija, što zbog dobrih cena tako i zbog dobre ponude.

“Hoteli svih kategorija su tamo jako dobri, nude odličnu uslugu i all inkluziv varijante. Za otprilike 300 do 350 evra čovek je mogao izabrati aranžman sedam dana, avionom, uz hotel sa tri zvezdice i all inkluziv”, kaže Vlahović, dodajući da je sve organizovano u saradnji sa agencijom iz Beograda jer iz Crne Gore još nema čarter letova za dalje destinacije.

Sa druge strane, oni sa malo dubljim džepom mogli su za letovanje u Turskoj da izdvoje i do 1.500 evra po osobi, koliko su se kretali najskuplji aranžmani.

U turističkoj agenciji “Galileo” ne beleže promene u odnosu na prošlu godinu. Izvršni direktor te agencije Srđan Kovačević, rekao je da je Crnogorcima ove godine bilo nainteresantnije letovanje na Mediteranu. Najviše putnika je bilo zainteresovano za Grčku, gde su im bili ponuđeni Krf, Lefkada i Zakintos, a bilo je i individualaca koji su išli na ostala grčka ostrva kao što su Rodos, Krit i Skijatos. Veći broj putnika išao je u Siciliju, dok su Crnogorci tradicionalno preko ove agencije išli u Španiju i Tursku.

Najpopularnije cene aranžmana bile su od 229 evra, koliko je koštao desetodnevni aranžman za Krf, koji se kretao do 285 evra. Za Zakintos je trebalo platiti oko 299 evra, a letovanje je na Siciliji koštalo 499 eura.

Da crnogorski turisti ove godine najviše idu na destinacije kao što su Krf, Zakintos i turska rivijera, potvrdili su i iz turističke agencije “Grand”. Oni beleže porast interesovanja za krstarenja Mediteranom.

“Cena desetodnevnog boravka na Krfu iznosi od 269 evra a prevoz je obezbeđen autobusom i hidrogliserom, što je novina na našem tržištu i imamo veliki broj putnika koji su već bili na ovom prelepom ostrvu, a koji se vraćaju ovoj destinaciji”, kazao je “Vijestima” Sreten Kankaraš iz te agencije.

Cena dvanaestodnevnog boravka na Zakintosu je 249 evra sa uključenim prevozom, smestajem u hotelu i uslugom vodiča, dok se cene krstarenja kreću od 428 evra.

Beogradska “Politika” objavila je istraživanje po kojem čak 71,4 odsto građana Srbije prošle godine nije bilo na letovanju, a 94 odsto na zimovanju. O broju građana Crne Gore koji nemaju novca za letovanje nema pouzdanih podataka, ali se pretpostavlja da je situacija lošija nego u Srbiji, tim pre što u Crnoj Gori još nije razvijena kultura putovanja.

Podeli:

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.