I kolo: Đoković – Kolšrajber 6:3, 7:5, 6:3

Novak Đoković savladao je Filipa Kolšrajbera 6:3, 7:5, 6:3 u prvom kolu Vimbldona.

6:3, 7:5, 6:3
  Novak   Filip
  3 - 0

Photo by Shaun Botterill/Getty Images
Srbin na Amerikanca
Đoković će u II kolu igrati protiv Denisa Kudle, 111. igrača na ATP listi.
Kraj!
Novak Đoković je u tri seta savladao Filipa Kolšrajbera i plasirao se u drugo kolo Vimbldona!
Evo ga brejk!
Nakon što je lagano osvojio i treći servis gem, Đoković nastavlja da pritiska Kolšrajbera koji konačno popušta, pa Srbin pravi brejk kojim je verovatno rešio meč – 4:3

Đoković propustio 2 brejk šanse
Mogao je Srbin da definitivno prelomi meč, "imao" je Kolšrajbera na "konopcima", dva puta je dolazio do brejk lopte i riternom ulazio u poen, ali ne koristi šansu pa Nemac osvaja važan gem – 2:3
Amerikanac čeka pobednika
Amerikanac Denis Kudla pobedio je Maleka Džazirija iz Tunisa 6:4, 6:1, 6:3 pa čeka pobednika duela između Đokovića i Kolšrajbera.
Kolšrajber odoleo prvom naletu Novaka u III setu
Đoković je ušao agresivno u III set, želi što pre da završi meč, pritiska servis rivala, ali Kolšrajber odoleva u prva dva servis gema – 1:2
2-0!
Đoković ne propušta šansu koju je sam stvorio, sigurnim servisom potvrđuje brejk i osvaja drugi set – 7:5
Statistika posle dva seta

Brejk Đokovića!
Konačno Đoković slama otpor Kolšrajbera, sjajnim udarcima konačno pravi brejk i stiže na gem od osvajanja drugog seta – 6:5
Nove brejk šanse za Srbina
Đoković propustio 3 brejk šanse
Đoković koristi nekoliko grešaka Kolšrajbera, između ostalog i propušten "zicer" volej pa stiže do tri brejk prilike. Međutim, Nemac sjajno reaguje pod pritiskom, popravlja servis, pogađa iz svih pozicija i spasava sve tri te uspeva da odbrani servis – 4:5
Egal u II setu
Kolšrajber igra sa dosta samopouzdanja, sve lakše osvaja svoje servis-gemove, dok Đoković sa dva asa i odličnom reakcijom na mreži održava snage u ravnoteži – 4:4
Kolšrajber odoleva
Đoković napada često Nemca na mreži, ali Kolšrajber odoleva nakon izjednačenja – 3:3

Deja vu
Kao i u prvom setu, Đoković sjajno reaguje na izgubljen servis pa odmah vraća brejk koji sigurnim servisom potvrđuje za izjednačenje – 2:2
Đoković ponovo loše počinje set
Kolšrajber osvaja uvodni gem drugog seta bez izgubljenog poena, a potom koristi pad koncentracije Đokovića i opet prvi pravi brejk – 0:2
Đoković osvojio prvi set!
Đoković ne popušta, sigurnim servisom osvaja novi gem i stiže do vođstva u setovima – 6:3

Kolšrajber se ne predaje
Nemac ne posustaje iako je u nokdaunu u prvom setu, osvaja sledeći gem, pa Đoković servira za vođstvo – 5:3
Gem od seta
Đoković sigurnim servisom ide ka osvajanju prvog seta, s lakoćom osvaja svoje gemove i stiže na gem od vođstva – 5:2
Đoković odbija napad i potvrđuje brejk
Kolšrajber pokušava da uhvati Đokovića "na spavanju", agresivnom igrom stiže do dve brejk šanse, ali Srbin odoleva i potvrđuje brejk – 4:1
Preokret!
Nema Kolšrajber rešenja za Đokovića koji sjajno odgovara na servise Nemca, strpljivom igrom i povremenim napadima stižedo novog brejka pa preokreće rezultat – 3:1
Brejk šansa za Novaka
Đoković kontroliše igru
Sjajno igra Đoković, opet "muči" Kolšrajberov servis i blizu je prilike da napravi novi brejk
Ulazak šampiona
Bez greške
Đokovića je razbudio brejk pa čim ga je vratio servira perfektno i osvaja naredni gem bez izgubljenog poena – 2:1
Ribrejk!
Srbin odmah uzvraća kontranapadom, dobrom razmenom udaraca stiže do šanse za ribrek koju odmah koristi napadom na mrežu – 1:1

Brejk Kolšrajbera!
Loš start meča za Đokovića, odmah gubi servis od Kolšrajbera – 0:1
Brejk šansa za Nemca
Okliznuo se Đoković i Kolšrajber stiže do brejk prilike u prvo gemu meča.
Počeo je duel Đokovića i Kolšrajbera
II kolo
Bolji iz ovog meča će u drugom kolu igrati sa pobednikom duela između Amerikanca Denisa Kudle (111. na ATP) i Tunišanina Maleka Džazirija (100).
1 na 1
Ovo će biti 13. međusobni duel Srbina i Nemca, a Đoković vodi 10-2 u okršajima.

Ove godine su već imali tri susreta, Kolšrajber je nadigrao Đokovića na tvrdoj podlozi u Indijan Velsu 6:4, 6:4, da bi mu Novak uzvratio u oba meča na šljaci – u Monte Karlu 6:3, 4:6, 6:4 i Rimu 6:3, 6:0.