Real bio na giljotini, ali Atletiko nije izdržao – Benzema rešio "Madrilenjo" VIDEO

Fudbaleri Reala savladali su najvećeg rivala Atletiko posle produžetaka na "Santjago Bernabeu" rezultatom 3:1 (0:1) i plasirali se u polufinale Kupa kralja.

Izvor: SS

Četvrtak, 26.01.2023.

22:50

Real bio na giljotini, ali Atletiko nije izdržao – Benzema rešio
EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Tim Dijega Simeonea bio je blizu iznenađenja u gradskom okršaju receptom koji ga krasi već više od decenije.

Rano je postigao gol i potom imao nameru da se odbrani, a pomogla mu je loša igra Reala u većem delu susreta.

Vodeći gol postigao je nekadašnji napadač Reala, Alvaro Morata, već u 19. minutu.

Prelepu akciju je završio na drugoj stativi i na zanimljiv način proslavio pogodak protiv bivšeg kluba.
Real se probudio u nastavku i pojačavao je ritam, ali je Jan Oblak bio briljantan kod udaraca Karima Benzeme u dva navrata.

Odlične šanse imao je Atletiko i to preko Antoana Grizmana i Aksela Vicela neposredno pre 79. minuta, kada ga je stigla kazna.

Čovek čije je srednje ime preokret, Rodrigo, ušao je sa klupe, napravio je bravuru i poravnao rezultat na 1:1.
Meč je otišao u produžetke, koje su obeležila dva momenta u prvih 15 minuta.

Najpre crveni karton koji je zbog starta nad Kamavingom zaradio Stefan Savić i to je najavilo preokret Reala koji se desio u 104. minutu.

Tada je, a ko drugi, nego Karim Benzema postigao gol za preokret i krajnji trijumf "kraljevskog kluba":

Tačku je stavio Vinisijus u poslednjim trenucima meča za konačnih 3:1, taman da se osveti navijačima Atletika za obešenu lutku sa njegovim likom koju su prethodnog dana postavili na ulicama Madrida.
U polufinalu će Realu rival biti fudbaleri Atletik Bilbaa koji su ranije tokom večeri bili bolji od Valensije na "Mestalji" rezultatom 3:1 (2:1)

Poveo je Bilbao golom Ikera Muniaina u 35. minutu, da bi Valensija izjednačila autogolom Oskara De Markosa u 43. minutu.

Pobedu Bilbau doneli su golovima Niko Vilijams u 45. i Mikel Vesga u 74. minutu.

U polufinalu Kupa kralja još su Barselona i Osasuna, a parovi će biti poznati tek nakon žreba.