Sen-Maksiman majstorijom doneo preokret Njukaslu

Na "Tarf Muru" u Barnliju Njukasl je kući posle preokreta odneo vrednu pobedu rezultatom 2:1 (0:1).

Izvor: SS

Nedelja, 11.04.2021.

14:53

EPA-EFE/Stu Forster

"Svrake" nisu odigrale preterano sjajan meč, ali jesu sekvencu od šest minuta u kojoj su postigli dva gola i potom se odbranili i sačuvali trijumf.

Junak je rezervista Alan Sen-Maksiman koji je ušao sa klupe u 57. minutu, namestio gol za izjednačenje dva minuta kasnije, a u 64. izveo majstoriju kojom je rešio meč.

Prethodno je Barnli u prvom poluvremenu uputio čak 11 šuteva ka golu i postigao jedan golu 18. minutu.

Strelac je bio češki fudbaler Matej Vidra. Ulazak Sen-Maksimana je doneo promenu, te ja najpre asistirao za gol Marfiju u 59. minutu i tako je Njukasl izjednačio.

Pet minuta kasnije izveo je pravu bravuru, najviše zbog finte kojom je izbacio dvojicu čuvara iz igre.