Fudbalerke Kanade su sa 1:0 pobedile Sjedinjene Američke Države u polufinalu.

Izvor: SN

Ponedeljak, 02.08.2021.

12:35

AP Photo/Fernando Vergara

Ženska reprezentacija Kanade u fudbalu imaće priliku da se posle dve bronze na Olimpijskim igrama u Riju i Londonu, bori za prvo zlato nakon što se plasirala u finale na Igrama u Tokiju.

Kanađanke su u polufinalu rezultatom 1:0 bile bolje od reprezentacije SAD, a jedini gol postigla je Džesi Fleming iz penala u 76. minutu meča.

Fudbalerke SAD, koje su u 31. minutu meča ostale bez prve golmanke ekipe Alise Nejer zbog povrede, uz veći posed lopte imale su i 13 šuteva ka golu protivnica, dok je Kanada imala ukupno tri.

U drugom polufinalnom meču u 13 časova, sastaju se reprezentacije Australije i Švedske.