18:12

"Magična kutija" zanemela – Rubljov posle preokreta izbacio Alkarasa!

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u polufinale Mastersa u Madridu.

EPA-EFE/Daniel Gonzalez

Sedmi nosilac u španskoj prestonici napravio je veliko iznenađenje izbacivši branioca trofeja Karlosa Alkarasa u tri seta (2:1).

Posle dva sata igre, po setovima je bilo 4:6, 6:3, 6:2 za prvu pobedu Rubljova protiv nekog od trojice najboljih tenisera sveta od 2022. godine.

Videlo se već protiv Jana-Lenarda Štrufa da Alkaras nije na svom nivou, ali prvi set na "Manolo Santani", stadionu poznatom pod nadimkom "Magična kutija", nije nagoveštavao da ćemo dobiti istog Alkarasa i ovog popodneva.

Bolje je ušao u meč Rubljov, nanizao četiri poena i potom u servis gemu protivnika prvi stigao do brejk šanse, koju ne koristi. Realizacija u ključnim poenima će biti jedna od retkih stavki na koju bi Andrej mogao da ima zamerku, kada je reč o njegovoj igri.

Brzo je stigla kazna za propušteno, Alkaras je u petom gemu iskoristio odmah svoju priliku, došao na brejk prednosti koji je čuvao do kraja seta u kom je slavio (4:6).

Ponovio se početak prvog i u drugom setu. Još jedan nalet Rubljova čak sedam vezanih poena, osvojivši svoj prvi servis gem i stigavši do tri vezane brejk lopte.

Alkaras je uspeo sve tri da ih sačuva, potom još jednu na razliku, ali Rubljov iz pete u drugom setu i ukupno šeste brejk šanse po prvi put oduzima servis protivniku. Sa time je probio i led.

Ispostaviće se i jedini brejk u drugom setu, iako šansi nije manjkalo. Još jednom je do kraja seta Rubljov imao 0:40 koje nije iskoristio, a Alkaras na 4:2 dve vezane brejk lopte za povratak. Takođe neiskorišćene.

Onaj jedan je bio dovoljan Rubljovu da se vrati u meč protiv poljuljanog Alkarasa.

Osetio je to Rubljov, te još jednom silovito otvorio set. Napravio je brejk u prvom gemu, potom se odbranio, pa napravio još jedan i odveo ovaj meč u mirne vode.

Rubljov će se za finale boriti protiv boljeg iz duela između Tejlora Frica i Franciska Serundola.

Kraj! Rubljov ide dalje!

Velika pobeda ruskog tenisera koji posle dva sata ide u polufinale Mastersa u Madridu.

Rival u borbi za finale će mu biti bolji iz duela Tejlora Frica i Franciska Serundola.

18:05

4:6, 6:3, 5:1 – Alkaras servira za ostanak u meču

Još jedan siguran servis gem ruskog tenisera.

Da li ćemo uopšte ući u treći sat?

18:01

4:6, 6:3, 4:1 – Dupli brejk Rubljova!

Rus stiže do ogromna dva brejka prednosti u setu odluke.

4:6, 6:3, 2:0 – Odoleva Rubljov

Kao i u drugom setu, Alkaras je silovito krenuo po ribrejk.

Karakterističnim drop-šotom je stigao do prve prilike koju ne koristi, a potom ni još jednu.

Namučio se Rubljov, ali ono što je najbitnije jeste da je potvrdio brejk.

17:45

4:6, 6:3, 0:1 – Brejk Rubljova

Alkaras je neprepoznatljiv.

Po drugi put na meču Andrej oduzima servis Alkarasu, ali šta bi tek bilo da je igrao bolje u poenima odluke.

Rus je iskoristio tek dve od 11 prilika.

17:43

17:40

17:40

4:6, 6:3, 0:0 – Počinje treći set

Posle dva sa servisom Rubljova, ovaj počinje Alkarasovim.

17:37

4:6, 6:3 – Rubljov osvaja drugi set

Gledaćemo još jedan, set odluke, između Rubljova i Alkarasa u borbi za polufinale u Madridu.

17:32

4:6, 5:2 – Rubljov besan na sudiju

Na vreme je tražio Andrej čelendž, ali je potom obrisao trag loptice.

Zbog toga je video provera otkazana, zbog čega je Rus pobesneo na sudiju.

Netipično je bio miran Rubljov tokom dosadašnjeg dela meča.

17:25

4:6, 4:2 – Alkaras bio na ivici ponora

Još jednom je Rubljov imao 0:40 u drugom setu i ponovo nije uspeo to da iskoristi. Ovoga puta nije bilo dodatnih.

Rus je imao na ovom meču devet brejk šansi i iskoristio svega jednu.

Najveće zasluge za to idu Alkarasu koji suočen sa gubitkom servis gema zaigra daleko bolje. Gem je otvorio sa dve duple servis greške, a potom sa dva sjajna servisa kod kojih je ritern Rubljova završio u mreži spasao prve dve brejk šanse za Andreja.

17:12

4:6, 3:0 – Rubljov potvrđuje brejk

Uspeo je Andrej da odoli.

Posle jednog "poklona" doveo je Alkarasa u brejk šansu, ali mu nije prepustio brzi ribrejk.

Tri uvodna gema drugog seta pripadaju razigranom Rusu, još tri do cilja.

17:10

17:07

4:6, 2:0 – Brejk!

Rubljov prvi stiže do prednosti u drugom setu.

Koristi petu brejk šansu u ovom gemu, šestu ukupno. Konačno uspeva Andrej da oduzme servis Alkarasu.

Nivo igre Španca u velikom padu u odnosu na prvi set.

17:05

4:6, 1:0 – Ne predaje se Alkaras!

As udarac na četvrtu brejk loptu Rubljova u ovom gemu.

Furiozan start Rusa koji je stigao do 0:40, ali je Španac nekako uspeo da se vrati.

Ipak, muči se i da završi ovaj gem. Imao je Rubljov još jednu, pomenutu brejk šansu, ali je Alkaras i to uspeo da neutrališe.

16:57

4:6, 0:0 – Počinje drugi set

Na servisu Andrej Rubljov.

16:56

16:55

4:6 – Alkaras osvaja prvi set

Četrdset minuta je bilo potrebno Špancu da pred domaćom publikom dođe do prednosti u četvrtfinalnom duelu.

Nije Rubljov samo položio oružje. Pokušao je u poslednjem gemu da stigne do brejka i na 30:30 umalo stigao do prilike da to uradi.

Pokušao je iz forhenda da pošalje dijagonalu, ali je bio neprecizan.

16:48

4:5 – Alkaras propušta dve set lopte

Idemo u 10. gem prvog seta u kom će Alkaras servirati za osvajanje prvog seta.

Mogao je već na servis Rubljova da završi posao, ali je u dva navrata propustio priliku do kojih je stizao sjajnom igrom i pre svega vanserijskom defanzivom.

Rubljov je nakratko preživeo, da li može i do brejka?

16:43

Najlepši udarac do sada

16:42

3:5 – Alkaras na gem do osvajanja prvog seta

Posle pola sata igre, Rubljov će servirati za ostanak u prvom setu.

Još jedan siguran servis gem Alkarasa.

Okončao ga je prelepim drop-šot udarcem iz forhenda.

16:39

16:36

3:4 – Dva sigurna servis gema

Po jedan na semafor pišu Rubljov i Alkaras, posle prvog brejka na meču.

Samim tim ovakav razvoj događaja više odgovara Špancu koji samo treba da nastavi da igra dobro na sopstveni servis.

16:33

Poznata lica na tribinama

Luka Modrić i Koke samo su neki iz sveta fudbala koji su se ovog popodneva obreli na "Manolo Santani" kako bi gledali meč Karlosa Alkarasa.

Između ostalih, tu su i Raul Gonsales koji sedi zajedno sa Davidom Viljom.

EPA-EFE/CHEMA MOYA

16:32

2:3 – Alkaras pravi brejk

Španac prvi stiže do prednosti u petom gemu.

Imao je Rubljov svoju priliku u prvom servis gemu Alkarasa, ali je nije iskoristio te je kazna stigla brzo.

16:16

1:1 – Alkaras ne dozvoljava brejk

Imao je Rubljov prvi šansu za brejk na 30:40, ali je ne koristi.

Posle toga Alkaras lako preokreće i rešava gem u svoju korist.

Muči se Španac na bekhendu, ogroman broj grešaka iz tog udarca već posle dva gema.

16:15

1:0 – Lakše nije moglo za Rubljova

Sjajan početak meča za ruskog tenisera koji osvaja prvi servis gem.

I to bez izgubljenog poena, nakon što se Alkaras ispromašivao propisno.

Jedva da je nešto više od minut trajao uvodni gem četvrtfinala.

16:14

0:0 – Meč je počeo

16:10

16:02

Teniseri su na terenu

Sledi kratko zagrevanje pred početak susreta .

Rubljov će servirati prvi.

Jedini prethodni zvanični duel igrali su u novembru prošle godine u Torinu kada je Alkaras slavio rezultatom 2:0.