EP, 2. kolo: Srbija – Mađarska 7:16 (2:7)

Vaterpolisti Srbije poraženi su ubedljivo od Mađarske (16:7), u okviru drugog kola grupe D Evropskog prvenstva u Splitu.

2:3, 0:4, 2:4, 3:5
  SRB   HUN
  7 : 16
KRAJ
30' Kao prva četvrtina
Kao na početku utakmice, igra se gol za gol, a poslednji u nizu delo je Manherca, 7:15.
29' Opet isto
Pljevančić je doneo igrača više, kojeg je Vučinić pretvorio u pogodak, 6:13.
27' Po gol
Najpre ga je postigla Mađarska, a onda i Drašović, čime smo iskoristili igrača više, 5:12.
KRAJ III ČETVRTINE
Mađarska je nastavila tamo gde je stala u drugoj četvrtini.

Doduše, Srbija je uspela da postigne dva gola, ali zaostatak pred poslednjih osam minuta je preveliki, 4:11.
24' Zicer, pa kazna
Imali smo kontru tri na dva, Strahinja Rašović je šutirao u prazan prvi ugao, ali je golman Mađarske sjajno odbranio.

Stigla je kazna u finišu trećeg kvartala, Anđal je pogodio, 4:11.
22' Neverovatno...
Konarik kako dobije loptu, tako postigne gol, 4:10.

On i Manherc imaju po tri pogotka na svom kontu.
21' Pljevančićev debitantski gol
Dobio je igrač kragujevačkog Radničkog udarce po glavi, ali je uspeo da postigne prvi gol.
19' Mađarska se ne zaustavlja
Janšik nastavlja rapsodiju evropskog šampiona, 2:9.

Srbija ne zna za pogodak skoro 13 minuta.

Napokon, posle igrača više, gol je dao Radomir Drašović, 3:9.
18' Srbija loše krenula drugo poluvreme
Konarik je bio usamljen i uz malo sreće, savladao Rističevića, 2:8.
POLUVREME
Srbija je naprosto stala od kraja prve četvrtine.

Do tada se u strelce upisao samo Strahinja Rašović, a onda je evropski prvak ušao u seriju i na poluvreme nosi ogromnu prednost, 2:7.
16' Novi gol Mađarske
Sada iz penala, 2:7.
15' Mađarska u seriji
Četvrti gol zaredom Mađara, prvi za Adama Nađa, 2:6.
14' Mandić se muči
Srpski as ima 0/4 kada je šut u pitanju.
12' Mađarska koristi poklon
Loš napad Srbije i brza kontra Mađara.

Drugi gol zaredom Manherca, 2:5.
11' Srbija u zaostatku
Isključenje Stojanovića iskoristili su Mađari i otišli na +2, 2:4.
KRAJ I ČETVRTINE
Igralo se po sistemu gol za gol u prvih osam minuta.

Mađarska je za nijansu uspešnija, 2:3.
VAR
Sudija je gledao da li je lopta prešla gol liniju posle šuta mađarskog vaterpoliste.

Nije, Rističević je pravovremeno reagovao.
7' Kontra Mađara
Brzo su plivali, a Burijan je pogodio posle prodora i sprinta.
6' Izjednačenje posle penala
Ranđelović je iznudio penal, a realizovao ga je Strahinja Rašović, 2:2.
6' Novo vođstvo Mađara
Erik Molnar je postigao gol posle "uplivavanja".

Nadjačao je Strahinju Rašovića i pogodio našu mrežu, 1:2.
4' Srbija iskoristila prednost
Strahinja Rašović je pogodio posle pozicionog napada.

Imali smo praktično igrača više. Mađar se vraćao posle suspenzije, ali nedovoljno brzo da popuni rupe, 1:1.
3' Prvi gol
Postigao je Konarik, preciznim udarcem sa levog boka.

Rističević nije ni video ovu loptu, 0:1.
3' Tvrd početak meča
Nema golova još uvek u Splitu.

Naš golman Dimitrije Rističević je sakupio dve odbrane.
Prvi napad za Mađare
Rivali igraju u tamnim kapicama, a "delfini" u belim.
Sastav Srbije
Rističević, Mandić, Drašović, Ranđelović, Vučinić, Vico, S. Rašović, Martinović, Pljevančić, Radulović, Stojanović, V. Rašović, Dobožanov
Himne, pa meč
Najpre mađarska, pa "Bože pravde".

Idemo!
Srbija na kontinentalnim smotrama
Kao samostalna država od 2006, Srbija je osvojila šest zlatnih odličja na evropskim prvenstvima.

"Delfini" su trijumfovali u Beogradu 2006, Ajndhovenu 2012, Budimpešti 2014, opet u Beogradu 2016, te Barseloni 2018.

Uz to, Srbija ima i srebro iz Malage 2008, odnosno bronzu iz Zagreba dve godine kasnije.

Na poslednjem takmičenju u Budimpešti 2020, izabranici Dejana Savića zauzeli su peto mesto.
Lazar Dobožanov
Njihov najveæi motiv je da se u novom sastavu predstave tako da se zaboravi neuspeh u Budimpešti. Imamo naše adute, znamo koga treba da zaustavimo. Atmosfera je odlièna i optimistièno oèekujemo duel
Пласман обезедио SofaScore LiveScore
Selektor Dejan Savić
Nema prognoze, biæe neizvesno do poslednjeg minuta. Ipak bez obzira na rezultat taj susret nije biti ili ne biti
Meč za prvo mesto
Pobednik ovog duela ići će direktno u četvrtfinale, dok će poraženi morati da igra meč osmine finala.
Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti vaterpolo klasik u Splitu, gde se u okviru drugog kola grupe D Evropskog prvenstva sastaju Srbija i Mađarska.