Uživo: Partizan - Novi Pazar 2:0 (0:0)

Fudbaleri Partizana savladali su Novi Pazar rezultatom 2:0 (0:0) u utakmici 19. kola Linglong Superlige Srbije.

Dobrodošli!
Pratićemo susret 19. kola Superlige između fudbalera Partizana i Novog Pazara.
Kraj utakmice!
Partizan je upisao novu pobedu pred najvažniju evropsku utakmicu ove jeseni.
87' Šansa za Šćekića
Ali, za pola koraka je zakasnio na dodavanje Lutovca.
78' Partizan mirno ide ka pobedi
Gosti iz Novog Pazara ne uspevaju da priprete Nemanji Stevanoviću.
70' Nova prilika za Partizan
Pavišić je izbacio loptu ispred Milovanovića u poslednjem momentu.
66' Spustio je Partizan tempo
Razumljivo, nema potrebe više da juri rezultat, već sada u džepu ima sigurnu pobedu.

Novi Pazar je u dosadašnjem toku susreta bio potpuno bezopasan.
Stanojević je napravio dvostruku izmenu
U igru su ušli mladi Marko Milovanović i Nemanja Jović.

U svlačionici su ostali Danilo Pantić i Lazar Pavlović.

Dakle, Partizan će u nastavku igrati sa dvojicom klasičnih napadača, što nije bio čest slučaj ove sezone.
58' GOOOOOOL!
Partizan stiže do drugog gola.

Dosuđen je penal za Partizan koji je izveo Nemanja Jović.

Uspeo je da savlada Vujanca koji je pročitao udarac, ali nije uspeo da ga ukroti.
50' GOOOOOOOL!
Partizan konačno vodi!

Strelac je mladi Marko Milovanović kome je bilo dovoljno samo pet minuta na terenu da probije bedem Novog Pazara.

Njegov drugi gol u razmaku od tri dana, a prvi u domaćem prvenstvu.
Povredio se pomoćni sudija
Ivan Krstić je povredio ahilovu tetivu i u nastavku meča će ga zameniti četvrti sudija Marko Srećković.

Kraj prvog poluvremena
Partizan će morati mnogo agresivnije da napadne u nastavku kako bi došao do trijumfa protiv Novog Pazara.

Gosti mogu biti prezadovoljni jer i dalje čuvaju sa uspehom svoju mrežu.
Stanojević od besa udario rukom u klupu
Tačnije, u pleksiglas koji je svojevrsna ograda klupe.
44' Zicer za Meniga!
Posle velike gužve, Holanđanin je dobio loptu na nekih 6,7 metara, ali je Vujanac odbranio.
37' Malo je nedostajalo Partizanu da povede
Nekoliko centimetara!

Urošević je šutirao desnom nogom, otprilike sa iste pozicije kao u Gentu kada je postigao evrogol, ali je sada lopta otišla tik iznad prečke.

Ovog puta šutirao je punim delom stopala, ali nije imao sreće kao pre 10-ak dana u Belgiji.
34' Izblokiran pokušaj Jojića
Vrlo loš udarac Partizanovog veziste.
33' Evo potencijalne šanse za Partizan
Rikardo Gomeš je oboren na oko 20 metara od gola.

Miloš Jojić, najverovatnije, će imati odlučnu priliku da ugrozi gol rivala.
31' Centaršut Pantića, ali ne pronalazi nikog od saigrača
Tri minuta ranije isto je učinio i Slobodan Urošević.
28' Partizan se muči
I dalje nije uspeo da dođe ni do jedne prave šanse.

Novi Pazar se odlično brani i dobro su postavljeni u defanzivnom bloku.
21' Pokušaj Meniga
Ali bez uspeha, niti opasnosti pred golom gostiju.
16' Prekid u Humskoj
Zbog bakljade sa južne tribine na terenu je gust dim i zbog toga je sudija Stojanović prekinuo meč na kratko.
11' Već nekoliko minuta Humskoj odjekuje "Vukotić Moca"
Navijači Partizana time odaju poštu nedavno preminuloj legendi kluba, jednoj od najvećih koji su nosili crno-beli dres.
9' Igra se uglavnom na polovini gostiju
Ali još se čeka na prvu ozbiljniju situaciju.
4' Bez prave šanse za sada
Ali, Partizan je odmah pritisnuo rivala i jasno je kakav ćemo meč gledati ovog popodneva u Humskoj.
Počela je utakmica!
Partizan u belim dresovima i crnim šortsevima, Novi Pazar u kompletno plavoj opremi.
Šta je rekao Stanojević?
Trener Partizana Aleksandar Stanojević je uoči meča poručio:

"Igramo utakmicu, koja kao i svaka druga, znači ostanak u trci za titulu. Igramo protiv Pazara koji osam utakmica nije izgubio. I da je izgubio svih osam, isto bismo bili oprezni".

Može li Rikardo da nastavi seriju?
Navijače Partizana zanima može li napadač Rikardo da nastavi sjajnu seriju golova.

Na 18 utakmica, isto toliko golova, videćemo kakav će mu učinak biti danas.
Izmene u timu Partizana
Trener lidera Superlige, Aleksandar Stanojević, napravio je nekoliko izmena u timu u odnosu na prošlo kolo.

Na golu se vratio Nemanja Stevanović, a u odbranu oporavljeni Igor Vujačić, kao i Aleksandar Miljković. U timu je i Lazar Pavlović.