Finale kupa: Crvena zvezda – Partizan 0:0 (penali 4:3)

Fudbaleri Crvene zvezde su osvojili Kup Srbije i duplu krunu!

0 4:3 0
KRAJ
Zvezda osvojila Kup Srbije!
Isključen Stojković
Haos u finalu kupa, mnogo tenzija i problema maltene tuča. Krstović je pogodio penal i nešto rekao Stojkoviću pa je golman Partizana loptom udario Krstovića

KRAJ!
120' Žuti karton za Stojkovića
Odugovlačenje
115' Štulić pored gola
Glavom pokušava mladi Štulić i lopta odlazi pored gola, nema promene rezultata
113' Faul u napadu
Zvezda pravi prekršaj u napadu i to u šesnaestercu Partizana. Prilično opao tempo u produžecima
108' Preti Partizan
Opasan napad Partizana, crno-beli u produžecima deluju dosta bolje, sada je Rodić naivno ispao i Stevanović iz teške pozicije šutira pored stative
106' Počeo drugi produžetak
Kraj prvog produžetka
Nema odlaska u svlačionice, igrači na terenu traže osveženje
105' Kiks Borjana
Kakva šansa. Centaršut sa desne strane je išao u kazneni prostor Zvezde, Borjan je skočio na loptu i ispustio je, pa je Partizan umalo došao do vođstva
104' Stanojević besan ušao i na teren
Nezadovoljan sudijskom odlukom, misli da je Lutovac bio fauliran ispred šesnaesterca Zvezde, a Jovanović rekao da je sve bilo čisto i Zvezda dobija kontru koju Srnić loše realizuje.

Šahovska partija dvojice trenera, mnogo izmena na obe strane,a i trener Partizana je dobio žuti karton
100' Lutovac šutira, brani Borjan
Lutovac je levom nogom iz ne baš idealne situacije šutirao ka golu Zvezde, ali to je bilo bezopasno za Borjana
94' Prvi ofsajd
Interesantna situacija i tek u 4. minutu produžetka smo videli prvi ofsajd na utakmici...
91' Počeli su produžeci
Odmah napada Partizan,ali se Zvezda odbranila. U nastavku je Natho pokušao iz veće udaljenosti, ali je udarac levom nogom bio bezopasan
Kraj regularnog dela
Idemo u produžetke
86' Sve smo bliži produžecima
Novi žuti karton na sredini terena, Gobeljić i ovo je ukupno peti karotn u ovom poluvremenu
84' Žuti karton za Zdjelara
Zagradio se i laktom udario Bena i zaradio žuti karton za ovaj nesmotreni potez. Odmah i Miljković dobija karton zbog povlačenja Ivanića
82' Opasno je bilo
Falčineli je šutirao, Ostojić to izblokirao, a lopta dobija čudan luk i umalo je prevarila Stojkovića. Ipak korner za Zvezdu
80' Ben pada u kaznenom prostoru
Odmah je bilo jasno da neće biti penala, Ben je pao nakon blagog kontakta, sapleo se i ostao na travi, a Partizan uspeo da izbori gol aut.
78' Ostaje 0:0
Nova velika šansa za Zvezdu, sada je Vujačić sprečio gotovo siguran pogodak, jer je Ben odličnim potezom izbacio čuvara i vratio loptu na peterac, ali u tom haosu je Partizan uspeo da se odbrani
76' Brani Stojković
Odlično je Zvezdin štoper šutirao glavom na centaršut Bena iz kornera, ali je Stojković još bolje intervenisao i uhvatio "živu" loptu
72' Izmene
Gobeljić u igri umesto Gajića, a i Srnić menja Kataija za Zvezdu

Lazar Marković i Nemanja Jović izlaze, a u igri su Natho i Lutovac za Partizan
70' Još 20 minuta
Nismo mnogo toga videli danas. Pogotovo u drugom poluvremenu. Da li ćemo videti gol u regularnom vremenu?
Izlazi Kanga
Menja ga Nikolić
65' Korner za Partizan
Krenula je Zvezda u kontru, pa je lopta presečena i poslata ka Markoviću koji centrira, gde Borjan loše procenjuje situaciju i potom ide korner za Partizan koji ide na dalju stativu i gol aut za Zvezdu
62' Evo i drugog
Ben je drugi sa žutim kartonom
61' Prvi žuti karton
Lazar Marković zaradio i prvi karton na meču
58' Šćekić pored gola
Ponovo je tempo usporio i gotovo da nema dešavanja, a posle kornera je probao Šćekić i njegov šut nije zabrinuo Borjana
54' Sudiju muči zastavica
Moraće da se promeni zastavica i utakmica se nastavlja
50' Korner za Zvezdu
Ostojić je glavom loptu izbio u korner koji je prvi za Zvezdu danas iz kog se ništa ozbiljnije nije desilo
46' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad ima Zvezda, a Bojan Ostojić je ušao u igru za Partizan umesto Svetozara Markovića
Kraj prvog poluvremena
Bilo je odličnih prilika na obe strane. Zvezda je nekako bila konkretnija sa boljim prilikama, najviše preko Falčinelija, a Partizan će žaliti za onim šansama Jovića, pa i Jojića.

Jovanović nije davao žute kartone, a beležimo i 22 prekršaja.
41' Mreže miruju
Falčineli propušta i treću šansu. Ponovo konfuzija u odbrani Partizana, oštra lopta po zemlji, a Falčineli petom pokušava i lopta ide pored gola
37' Propala je još jedna šansa Partizana
Druga šansa za mladog Nemanju Jovića, prvo je fintom sebi obezbedio prostor prevarivši negde tri čuvara, ali mu je lopta pobegla i njegov šut bio neprecizan
32' Pada Ben
Slobodan udarac za Zvezdu u opasnoj zoni. Katai je probao da prevari Stojkovića, ali nije uspeo jer je Stojković odlično procenio
31' Jović propustio ogromnu priliku
Sjajan pas Lazara Markovića, kroz noge defanzivca Zvezde i Jović izlazi pred Borjana, ali je Rodić lepo to zatvorio i ništa od gola za Partizan
29' Lako Borjan hvata
Probao je jedan od igrača Partizana da lobuje Milana Borjana, ali ga taj pokušaj nije iznenadio i on je loptu bez problema uhvatio
25' I još jedna
Katai je odlično prošao po levom boku, bila je to izgledna situacija, ali je odbrana Partizana bolje odreagovala
24' Kakva šansa za Zvezdu!
3 na 3 kontra Zvezde, lopta je došla do Gajića koji je centrirao i onda loša reakcija Uroševića, pa do lopte dolazi Falčineli koji šutira pored gola. Ovo je bila ogromna šansa
20' Inicijativa Partizana
Igra se u talasima. Malo napada Zvezda, malo Partizan. Trenutno Partizan ima inicijativu i lopta je već neko vreme na polovini crveno-belih

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
15' I Partizan preti
Jović i Jojić muče odbranu Zvezde, sada je posle dobre kombinacija pokušao Jojić i Borjan je bio odlično postavljen i lepo odbranio
12' Upozorenje za Kangu
Oštar start Kange sa leđa nad Jovićem i zaustavio je opasan kontra napad. Jovanović kaže da još nije vreme za žuti karton
7' Ivanić neprecizan
Drugi dobar napad Zvezde, odlično je zatvoren Falčineli iako na prvi pogled ima dosta prostora. Lopta se odbila do Ivanića koji šutira polu voluje, ali lopta odlazi u gol aut.
6' Korner za Partizan
Jojić je izveo korner, ali je Zvezda uspela da se odbrani
2' Falčineli promašio veliku šansu
Odmah su crveno beli dobili šansu nakon male greške Vujačića, a Falčineli bio jako neprecizan
1' Počela je utakmica
Prvi napad je za Partizan
Igrači izlaze na teren
Uskoro će igrači i treneri oba tima biti na terenu

Stanojević se nada da domaćinstvo neće biti faktor odluke
"Nadamo se da domaćinstvo ne, a ostalo je sve stvarno jako važno. Detalji odlučuju, nikada ne znate u kom pravcu će se odvijati utakmica", rekao je Stanojević za "Arenasport TV".
Novo pojačanje je tu
U loži biće i reprezentativac Austrije, Aleksandar Dragović, novi fudbaler Crvene zvezde.
Sastavi:
Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Milunović, Degenek, Rodić, Sanogo, Ben, Ivanić, Kanga, Katai, Falčineli

Partizan: Stojković, Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević, Zdjelar, Šćekić, L. Marković, Jović, Jojić, Holender
Brojimo sitno
Biće to njihov 38. sudar u nacionalnom kupu, onaj koji se, naravno, ne računaju u zbiru "večitih derbija", ali daleko od toga da nije bitan.

Suva statistika kaže da su u tom takmičenju, gledajući čisto međusobni skor dva naša najveća kluba, bila uspešnija Zvezda 19-15, uz još tri remija bez penala.