2. kolo kvalifikacija: Crvena zvezda – Kairat 5:0 (3:0)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Kairat 5:0 (3:0) u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, čime su obezbedili plasman u treću rundu.

Još četiri minuta.
84' Abiken oštro faulira Sanoga
Neverovatno šta je uradio. Namerno je udario Sanoga, bez ikakve potrebe.
79' Izlaze Katai i Kanga
Marko Lazetić je u igri, kao i Krstič.
76' Izlazi Dugalić
Širobokov je na terenu.

U igri je i Ben
Izašao je Falko.
67' Krstović u igri
Izlazi Dioni.
Gol Falka
60' Ivanić pored gola
Jak udarac, ali daleko pored gola.
60' Kanga loše
Slab udarac po zemlji.
Gol Ivanića
58' Izlazi Gobeljić
U igri je Milan Gajić.
56' GOOOL!
Filipo Falko se upisuje – 5:0!
55' Zamalo Falko
Izašao je 1 na 1 sa golmanom, pokušao da gurne loptu u dalji ugao, ali lopta ide pored gola.
49' GOOOOL!!!
Mirko Ivanić pod prečku za 4:0!

Rodić je ukrao loptu, proigrao Ivanića, koji sa penala rutinski matira protivničkog golmana.
46' Počelo je drugo poluvreme
Navijači Zvezde večeras
Poluvreme
Crvena zvezda vodi 3:0.

Strelci su Katai u 9. i 42. i Dioni u 21. minut.
Treći gol
42' GOOOL!
Aleksandar Katai iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora pogađa donji desni ugao za 3:0!
39' Udarac Dionija
Katai je glavom gurnuo loptu u prostor, Dioni se "rvao" sa protivničkim štoperom, gađao, ali bilo je to slabo.
34' Ajkulov je u igri
Izašao je Hrvat Mikanović.

33' Mikanović ne može da nastavi
Biće izmena u Kairatu.
31' Ivanić propustio veliku šansu
Posle sjajne kontre, Ivanić je išao 1 na 1 sa Mikanovićem, šutirao sa desetak metara, ali ga blokira Mikanović i sprečava siguran gol.
29' Zamalo 3:0
Falko sa penala posle dodavanja Kataija gađa direktno u golmana.
Gol Dionija
26' Pauza
Za osveženje.

21' GOOOOL!
Dioni pogađa donji levi ugao sa ivice kaznenog za 2:0!

Sjajna asistencija Dragovića.
19' Nastavlja se pritisak
Zvezda napada i želi još jedan gol.

Gol Kataija
13' Brani Borjan
Brani Zvezdin kapiten nezgodan udarac sa ivice kaznenog.
9' GOOOOL!
Aleksandar Katai sa preko 20 metara pogađa donji desni ugao i Zvezda vodi!
6' Kanga preko gola
Sa ivice kaznenog daleko preko gola iz voleja.
5' Prvi šut
Gobeljić gađa sa 25 metara, ali je izblokiran od strane Dugalića.
5' Bez šanse
Zvezda kreće ofanzivno, po svemu sudeći napadaće se više po levoj strani.
Sjajna atmosfera
1' Počela je utakmica
Minut ćutanja
U čast Ivana Toplaka i Milana Živadinovića.

Sastavi
Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Rodić, Pankov, Dragović – Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai, Falko – Dioni

Kairat:
Ustimenko – Dugalić, Mikanović, Vorogovski, Alip – Poljakov, Abiken, Burčanijev – Hovhanisijan, Šušenačev, Vagner Lav
Saopštenje Zvezde o publici
"Fudbalski klub Crvena zvezda učinio je sve da utakmica protiv kazahstanskog predstavnika, koju će naš klub odigrati u sredu od 20 časova i 30 minuta što bolje protekne i da organizacija bude na vrhunskom nivou. Naš klub apeluje da se vodiči koji budu dolazili u pratnji dece pridržavaju dobijenih instrukcija i uputstava kako bi bez kršenja bilo kakvih pravila uživali u fudbalskoj predstavi koja nas očekuje. U cilju olakšanog ulaska na stadion, svi ulazi će biti otvoreni i raditi besprekorno. Pored toga naš klub je pripremio pakete sa hranom i pićem za sve one koji dođu na utakmicu, a upravo će prilikom ulaska na stadion imati priliku da preuzmu svoj paket.

Kapije stadiona “Rajko Mitić” biće otvorene tri sata pre početka utakmice, a posebno je bitno istaći da će od tog trenutka Bulevar oslobođenja biti zatvoren za saobraćaj, kako bi bezbednost bila na najvišem mogućem nivou i kako bi se lakše organizovao ceo događaj. Naš klub apeluje na sve da po završetku utakmice imaju strpljenja i ne žure prilikom napuštanja stadiona, kako se ne bi stvarala nepotrebna gužva. Upravo zbog toga Crvena zvezda je pripremila program koji će biti nastavljen i posle završetka utakmice, sve dok i poslednja škola ne napusti stadion “Rajko Mitić” . Kako bi celokupni događaj protekao u najboljem redu Crvena zvezda će i po svim ostalim tačkama preduzeti sve potrebne mere kako bi organizacija bila na najvišem mogućem nivou i kako bismo svi zajedno uživali u utakmici koja očekuje izabranike Dejana Stankovića, kojima će biti potrebna podrška sa tribinama, kako bi obezbedili plasman u narednu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona", navodi se u saopštenju FK Crvena zvezda.
Biće publike na utakmici
Zbog postojeće kazne na tribinama će imati podršku isključivo dece.

Na tribinama će biti deca do 14 godina, a interesovanje za meč je veliko.
Dobrodošli!
Crvena zvezda igra protiv Kairata od 20:30 revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

U prvom meču u Kazahstanu bilo je 2:1 za Kairat.

Utakmicu pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.