Četvrtfinale, 2. meč: Studentski centar – Partizan

Košarkaši Partizana pobedili su Studentski centar u Podgorici <strong data-attribute-id="emphasized-text">81:79</strong> u drugom meču četvrtfinala plej-ofa ABA lige.

Dobro došli!
Košarkaši Partizana igraju protiv Studentskog centra u Podgorici drugi meč četvrtfinala plej-ofa ABA lige.

Budite uz B92.net!
Željko Obradović: Imamo velikih, velikih problema
Izjednaèena utakmica sa mnogo oscilacija i preokreta. SCje odigrao odlièno, a mi smo našli snage da stignemo do pobede. Želja i energija su bile tu, ali imamo velikih, velikih problema kada je igra u napadu u pitanju. Imamo neverovatno loše procente šuta, znam da je pritisak bio prisutan, ali to moramo da rešimo. Momci æe dobiti dan odmora, da se osveže, da doðu sebi pre odluèujuæe treæe utakmice“, naglasio je Željko Obradoviæ,
Andrej Žakelj: Bili smo odlični
Razoèarani smo kada se ovako izgubi utakmica. Ali, bilo bi neverovatno ako bismo prošli, niko nije oèekivao ni da dobijemo jednu, a ne dve utakmice. Ponosan sam na momke, oèekivao sam da æe Partizan biti agresivniji i bio je. Na kraju smo imali problema, savladao nas je umor, ali i kvalitet Partizana. Opet smo bili odlièni u skoku, to je pokazatelj želje i moram da budem zadovoljan
Ovako je Naneli rešio meč u Podgorici:
79:81 – kraj!
Partizan je uspeo da preživi u Podgorici i izbegne, reklo bi se, istorijsku bruku.

Termin trećeg meča u Beogradu biće naknadno određen.
40' Ivišić pogađa, drama se nastavlja
Partizan ima +2 na 1,7 sekundi pre kraja.
40' Džejms Naneliiiii!
Ponovo je Amerikanac heroj Partizana!

Pogodio je još jednu trojku na 6,5 sekundi pre kraja za 77:81.

SC Derbi zove tajm-aut, ali Partizan ovo ne bi smeo da ispusti.
40' Potpuna drama!
Na 29 sekundi pre kraja Ivišić daje koš uz faul, a pred slobodno bacanje je nešto duža pauza – 77:78.

Promašio je dodatno i Partizan ima napad do kraja.
39' Strašno bitna trojka Džejmsa Nanelija!
Pogađa trojku na 1:27 do kraja za 73:76.
37' SC Derbi ponovo vodi, Partizan uzvraća
Trojkom Drežnjaka za 73:71.

Na drugoj strani, Partizan ne realizuje dva napada, ali Egzum sa linije penala donosi 73:73.

Još tačno tri minuta do kraja.
36' Gleda(će)mo veliku dramu u Podgorici!
Naneli flouterom, pa Egzum iz rolinga donose novu prednost Partizanu – 70:71.
34' Poništena trojka Nanelija!
Naneli pogađa trojku u trenutku kada je Lesor ispred njega fauliran.

Trojka, ipak, nije priznata, a piše se faul Drežnjaku i biće novi napad za Partizan.

33' Trojka na trojku
Egzum odgovara i vraća vođstvo Partizanu – 66:67.

32' Konačno Partizan vodi
Vezali su crno-beli dve odbrane i dva napada, te su konačno uspeli da na semaforu imaju jedan poen više od rivala – 63:64.

Žakelj odmah tove tajm-aut, posle manje od minuta igre u četvrtoj deonici.
63:60 – kraj 3/4
Partizan se baš muči da "porodi" svaki koš.

"Studenti" pred poslednjih 10 minuta imaju tri poena prednosti.
29' Naneli pogađa trojku iz tajm-auta
Ali, potom Tasić baca novi "alej-ap" za Ivišića koji donosi 63:58.
28' SC Derbi zaista igra bolju košarku od Partizana
I atraktivniju, a to je pokazala "alej-ap" kombinacija kojom je Drežnjak doneo 61:55.

Obradović zove novi tajm-aut.
27' Čim se Partizan približi, domaćin se odlepi
Pavlićević trojkom donosi 57:52, ali uzvraća Smailagić za -2.
25' Ništa Partizan ne uspeva da ubaci iz igre
Slobodna bacanja drže crno-bele u životu, jer su po dva vezali Panter i Naneli za 50:50.
24' Partizan šutira 2/15 za tri poena
Dve vezane trojke promašio je Danilo Anđušić, a uglavnom su to bili otvoreni šutevi.
22' Ponovo očajan početak Partizana
SC Derbi serijom 7:0 stiže do najveće prednosti od početka meča – 47:40.
21' U prvom napadu povreda Jama Madara
Lesor je uzeo loptu, u kontri je Madar išao na polaganje, ali je izgubio korak i desni skočni zglob mu se iskrenuo na vrlo bolan način.

Zbog toga, trenutno, ne može da nastavi meč.
40:40 – kraj 2/4
Megi je ponovo doneo prednost "studentima", ali je Egzum vratio egal pogotkom uz faul u samom finišu prvog poluvremena.

Promašio je dodatno bacanje kojim je mogao da donese prednost Partizanu, tako da posle 20 minuta kao da se nije ni igralo.

Partizan definitivno mora mnogo bolje u nastavku.
19' Anđušić probudio Partizan
Iznuđen faul u napadu i četiri vezana poena za 36:36.
18' Opet se Studentski centar odlepio
Megi iz rolinga pogađa za 36:32.
17' Egzum popravlja promašaj Ledeja
I uspeva da izjednači rezultat – 32:32.
16' Trojka Zeka Ledeja
Tek druga trojka Partizana iz 10. pokušaja – 31:28.
ŽOC je bio veoma besan na tajm-autu
"Odličan šut malopre", obratio se Smailagiću, a onda je počeo da urla:

"Da li sam ikada rekao da igramo 'push' odbranu? Ikada?!", besneo je i istakao nezadovoljstvo energijom svojih igrača i govorom njihovih tela na terenu.
15' Partizan igra katastrofalnu odbranu
Lesor i Ledej su poleteli u vazduh, a Drežnjak ostavio lagano zakucavanje za 31:25.

Željko Obradović je veoma besan!
15' Partizan šutira trojke 1/9
Promašio je Smailagić, a Pavlićević pogodio za 29:25.
14' Baćević ubacuje "alej-ap" sa "trećeg sprata"
I to uz faul Smailagića – 26:22.

Na to odgovara Egzum poenima i on jedini održava Partizan u ovim momentima.
13' Egzum poentira u kontri uz faul
Žakelj odmah zove tajm-aut, posle praktično prve greške svog tima – 23:21.
12' Partizan pod ručnom
Egzum ponovo ne pronalazi put do koša, a SC Derbi u kontri lako poentira za 23:19.

Željko Obradović zove tajm-aut.
11' Partizan nastavlja da promašuje
Naneliju je "iscurela" trojka iz koša, a Egzum je promašio čist flouter.
21:19 – kraj 1/4
Hadžibegović blokadom Madara pri šutu za tri poena zatvara prvu četvrtinu.

Prethodno je Egzum pogodio trojku za izjednačenje, pa Tasić sa dva penala doneo prednost "studentima".

Domaćim igračima raste samopouzdanje još više.
9' Dobra sekvenca Lesora
Blokada, dobra odbrana, pa poeni pod košem za 17:16.
8' Partizan ne deluje dobro
Promašuju se otvoreni šutevi (0/4 za tri poena), a primaju veoma laki poeni u reketu.

Zvonimir Ivišić je još jednom zakucao i zaradio dodatno slobodno bacanje – 17:14.
7' Partizan izjednačuje sa linije penala
Po dva su ubacili Smailagić i Ledej, a jedan Egzum za 14:14.
6' Domaćin u prednosti
Slavković ubacuje trojku "sa parketa" za 14:9.
5' U igri je Alen Smailagić
Nakon što je zbog povrede propustio prvi meč, sada bi trebalo da bude pojačanje za crno-beli tim.

Megi ubacuje trojku za 11:7, a potom Smailagić posle dodavanja Egzuma zakucava za -2.
4' Trojka Megija za 7:3
Pa izjednačenje Partizana na 7:7.
2' Studentski centar vodi
Panter je promašio prvu trojku, isiljenu i preko ruke.

Potom i Madar poludistancu iz ugla, a na drugoj strani Hadžibegić donosi prvo vođstvo Podgoričanima.
1' Dobar početak Partizana
U ranoj fazi, već u osmoj sekundi, Jam Madar poentira uz faul za početnih 0:3.

Posle dobre odbrane Jam Madar promašuje poludistancu o tablu, a potom Slavković upisuje prve poene za domaći tim.
Sve je spremno za početak
Studentski centar ovog puta će igrati u plavoj, a Partizan u kompletno beloj opremi.
Heroj SC iz Beograda, Hrvat Tomislav Ivišić:
Neæe Željko Obradoviæ više da dozvoli opuštanje, njegovi igraèi æe morati da se uozbilje. Na prvoj utakmici su krenuli lagano, mislili da æe lako sa nama. U Podgorici æe imati drugaèiji pristup. Iskreno, ne znam jesam li ijednom rezultat pogledao tokom utakmice. Kad sam zakucao u poslednjem minutu, nisam ni video da sam izjednaèio, samo sam opazio da mi se navijaèi deru, ali sam samo razmišljao kako da ubacim i dodatno bacanje. Tek kasnije sam shvatio da sam time doneo pobedu. Da sam znao da je toliki ulog, možda bih i promašio.
Krilni centar crno-belih Zek Ledej:
Svesni smo situacije i onoga što je potrebno da uradimo u Podgorici. Plan utakmice je spreman i mi moramo ostati koncentrisani da ga sprovedemo do kraja. Igramo utakmicu plej-ofa u kojoj je ulog sve ili ništa. Nema potrebe da prièamo o bilo èemu drugom ili bilo kakvoj dodatnoj motivaciji kada je ovakva situacija. Moramo biti na najvišem moguæem nivou u svakom trenutku od sada pa sve do kraja sezone.
Trener Partizana Željko Obradović:
Znamo da je pred nama utakmica koja znaèi biti ili ne biti. Moramo da se spremimo i vratimo seriju u Beograd. Da bismo to uradili, potrebno je da igramo na daleko boljem nivou u odnosu na prvi meè. Bolje energetski, bolje motivaciono i daleko pametnije. Sve to je potrebno ukoliko mislimo da doðemo do pobede.
 (21:19, 19:21, 23:20, 16:21)