26. kolo: Crvena zvezda – Split

Košarkaši Crvene zvezde na svom terenu dočekuju ekipu Splita.

Dobro došli
U ovom lajv blogu ćemo pratiti utakmicu 26. kola ABA lige između Crvene zvezde i Splita.

Srdjan Stevanoviæ/Starsport

40' Kraj utakmice
Pobeda Crvene zvezde protiv Splita 83:74
38' Zakucavanje
Snažno zakucavanje Hasana Martina, novi poeni Šortera. 83:72
36' Nesportska
Nesportski faul je sviran Perkušiću, a to nije iskoristio Petrušev koji nije pogodio bacanja, posle toga Vildosa nije pogodio za tri. 79:98
35' Zvezda ide ka pobedi
Raspao se Split, Zvezda sve više povećava prednost, laki poeni za Ilića pre toga je Nedović pogodio za tri. Nadu za Split je dao Nelson svojom trojkom 79:66
34' Dvocifrena prednost
Daje gas Zvezda,sada Split sve teže dolazi do poena, dok sa druge strane domaći sada i uz dosta sreće dolaze do poena.

Stefan Marković je iz veoma teške pozicije stigao do novih poena. 74:63
33' Vildosa
Evo je i trojka Luke Vildosa, Zvezda je na +9 i čini se da je došla od igre sa početka utakmice, kada je imala dvocifrenu prednost. 72:63
32' Nedović
Plus šest za Crvenu zvezdu posle novih poena Nemanje Nedovića. Uspela je Zvezda da zaustavi Split na startu poslednjeg kvartala. 69:63
31' Petrušev
Imao je dosta sreće Filip Petrušev kome se lopta vratila u ruke posle promašaja. Posle skoka u napadu Petrušev je zakucao loptu, i tako potvrdio svoju dobru partiju na ovoj utakmici. 67:63

29' Split se ne predaje
Strpljiv napad Splita, oba puta je Neslon poentirao, koji je imao šest vezanih poena.

Zvezda sa druge strane je stala u napadu. 63:61

28' Nedović
Prošao je Nedović do koša u njegovom stilu je pogodio za dva, Nelsonu na drugoj strani lopta izlazi iz koša, a na scene nije silazio Nemanja Nedović koji je posle dvojke upisao i trojku. 61:55
27' Lazić
Trojka Branka Lazića posle promašaja Nemanje Nedovića, Split odgovara poenima Nelsona. 54:53
26' Penali
Muči se Kampaco sa linije penala, pogodio je prvo posle tri promašenih, Zvezda poena prednosti.

Saliven nije iskoristio napad Splita, to kažnjava Filip Petrušev koji je podigao atmosferu u hali sjajnim zakucavanjem. 51:50
25' Kampaco
Saliven je pogodio posle skoka u napadu.

Fakundo Kampaco je uprkos dobroj odbrani Nelsona uspeo da izbori dva penala, posle kojih Kampaco nije pogodio nijedno bacanje. 48:48
23' Krenula igra u napadu
Hasan Martin je pogodio ispod koša, a sa druge strane se razigrao Split, pogađali su redom Saliven, Šorter pa Tišma i gosti su poveli u Beogradu.

To je trajalo kratko jer je za Crvenu zvezdu pogodio Ognjen Dobrić 48:46
22' Saliven
Pogodio je veoma težak šut Saliven preko Petruševa.

U napadu Zvezde Filip Petrušev je promašio dva zicera ispod koša.

Split gubi loptu, što na drugoj strani koristi Ognjen Dobrić i upisuje prve poene za domaće u drugom poluvremenu. 42:38
21' Spor start
Dva poseda bez šuta na koš. Kampaco je prvo ukrao loptu Kalajdžiću, ali onda u napadu nije na vreme uputio šut na koš.

Posle četiri napada nismo videli ni šut na koš.

20' Poluvreme
Ivanović je pogodio oba bacanja posle faula Šortera.

Lako polaganje Kalajdžića.

Šorter i Ivanović nisu poentirali u poslednjim napadima u prvom poluvremenu. 39:36
19' Greške
Saliven je napravio faul u napadu, što je njegova treća lična greška, ni na drugoj strani nismo videli poene, jer je Kampaco uputio er bol u poslednjoj sekundi.
18' Kampaco
Malo se ubrzala igra u poslednjim napadima, Split je ukrao loptu i Lovro Runjić je upisao lake poene.

Sa druge strane Fakundo Kampaco je iskoristio to što je imao mnogo prostora i lako loptu izneo na obruč. 37:34
17' Dobra košarka
Prvo je nove poene imao Petrušev, a onda je opet na scenu stupio Šenon Šorter koji je iznudio dva penala posle faula Dobrića, Amerikanac je bio precizan oba puta.

Nova trojka za Petruševa, koji već ima 17 poena. 35:32
16' Petrušev
Posle sjajne asistencije Fakunda Kampaca svoje nove poene je upisao Filip Petrušev, Split gubi loptu u napadu, posle kojeg je usledio novi tajm aut.30:28
15' Vode gosti
Dalibor Ilić je prvo bio polovičan sa linije penala, a onda je napravljen faul nad Tišmom koji je bio precizan oba puta i Split sada ima +2. 26:28
13' Marković
Stefan Marković prvo nije pogodio za tri, ali se zato ispravio u sledećem napadu, kada je lagano izneo loptu na obruč.

Šenon Šorter ponovo pravi probleme, sada je pogodio novu trojku, i on je prema očekivanju prvi dvocifreni u ekipi Splita. 25:26
12' Nerešeno
Nije Zvezda iskoristila prve napade u ovom drugom kvartalu, Split je izjednačio rezultat posle polaganja. 23:23

10' Kraj prve četvrtine
Nije pogodio Luka Vildosa za tri iz otvorene pozicije, a košarkaši Splita su uz zvuk sirene, tačnije Tišma je uz zvuk sirene pogodio za tri i tako Split ima prednost posle prve četvrtine, 23:24
9' Laki poeni
Posle dve rampe Petruševa, Vildosa je dao jedan NFL pas ka Ognjenu Dobriću koji je imao lako polaganje, za Split je poentirao Mate Kalajdžić. 23:21
8' Split smanjuje prednost
Samo je +2 za domaće. Ređaju se greške u napadu Crvene zvezde, što na drugoj strani gosti znaju da iskoriste.

Novu trojku je sada pogodio Saliven posle asistencije Šortera. 21:19
7' Serija trojki
Prvo je Boris Tišma pogodio za tri posle sjajne odbrane, ali istom merom je uzvratio Filip Petrušev koji je prvi dvocifreni u crveno-belom timu. 18:12
6' Petrušev
Ofanzivni skok Filipa Petruševa, koji će dobiti slobodna bacanja, napad Splita je u velikom problemu, crveno-beli imaju sigurnu prednost.

Petrušev je oba puta bio precizan sa linije penala.

Zvezda prvi put ima dvocifrenu prednost. 18:7
5' Zvezda u ritmu
Raste prednost domaće ekipe, sada je sa penala bio precizan Fakundo Kampaco.

Split gubi još jednu loptu. 16:7
3' Šorter
Daleka trojka Šenona Šortera, a na drugoj strani uzvraća Nemanja Nedović 14:7
Lazarević
Vezao je bek Crvene zvezde pet poena u nizu i sada njegov tim vodi sa 9:4
Prvi poeni
Fakundo Kampaco je upisao prve poene za svoju ekipu, flouterom sa linije penala, Argentinac je bio precizan.

Sa druge strane je prvi napad promšio Gizdravčić, dok je posle sa penala bio precizan Šorter. 2:4
Vratio se Lazić
Na parketu se posle dužeg vremena za Crvenu zvezdu vratio Branko Lazić, dok nedostaju Holand i Bentil.

Sa druge strane, Split je hendikepiran neigranjem Dominika Mavre.
Sudije
Na ovom meču sudijska trojka biće u sastavu: Milan Nedović, Radoš Arsenijević, Krunoslav Peić
Besplatno za roditelje sa decom
Ivanović
"Dočekujemo ekipu Splita koja je odigrala dobru sezonu u ABA ligi, i koja je u nekim mečevima, posebno protiv 'na papiru' jačih timova, pokazala da ima kvalitet. Zato ulazimo maksimalno ozbiljno u utakmicu, želimo da nastavimo seriju pobeda iz Evrolige i u dobrom ritmu dočekamo plej-of ABA lige koji sledi. Posebno zbog činjenice da takmičarski još uvek vodimo borbu za plasman u regularnom delu sezone regionalne lige i sad sve snage okrećemo ovom takmičenju", rekao je trener Ivanović.
 23:21, 16:15, 24:25, 20:13