23. kolo: Partizan – Cedevita Olimpija

Košarkaši Partizana dočekuju ekipu Cedevita Olimpije u 23. kolu ABA lige.

Dobro došli
U ovom lajv blogu ćemo pratiti derbi utakmicu 23. kola ABA lige, u kojoj će košarkaši Partizana u punoj Areni dočekati Cedevita Olimpiju.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT

40' Finiš meča
Nije pogodio Dante Egzum za dva, ali je mnogo bitan skok u napadu imao Ledej, koji je pritom i iznudio faul, i potom bio oba puta precizan sa penala, 74:71

Ferel nije pogodio za tri, ali je loptu uhvatio Radović i spustio prednost Partizana na 74:73
40' Drama
Ferel je iznudio četvrti faul Dantea Egzuma, a plej Cedevite je bio polovičan sa penala. 72:71
39' Sreća za Partizan
Matković je ispustio živu loptu ispod koša, na drugoj strani je napravio peti faul, posle kojeg je Dante Egzum otišao na liniju penela i bio polovično precizan, Tajm-aut je zatražio trener gostiju. 72:69

Treći faul Pantera, Radović polovičan sa penala. 72:70
38' Drama
Panter greši u predaji lopte, a na drugoj strani Jofi Ferel nije pogodio za tri.
37' Papapetru
Vodi Partizan. Vrlo bitna trojka Papapetrua, posle sjajne akcije Partizana, sam je ostao Grk i uspeo da pogodi za tri. 71:69
36' Faul nad Egzumom
Iznudio je slododna bacanja Dante Egzum iz kojih je bio precizan samo jednom. Dragić je zbog petog faula završio utakmicu. 68:69
35' Trifunović
Evo je trojka Uroša Trifunovića, prvi poeni za Partizan u poslednjoj deonici. 67:69. Posle više od pet minuta igre, rezultat u ovoj četvrtini je 3:3.
34' Egzum greši
Insistira Partizan da napadne preko Egzuma, ali iz poslednja tri napada to nije uspeo da uradi. Partizan ne uspeva da smanji prednost gostiju, kada na parketu nema Jogija Ferela.

Panter je napravio novi faul i Partizan je iskoristio bonus.
33' Lične greške
Partizan već ima tri timska faula. Papapetri nije pogodio za dva, crno-beli tri minuta bez poena u poslednjoj četvrtini.
32' Gosti povećavaju prednost
Marko Jeremić je pogodio za tri, Panteru trojka izlazi iz koša. 64:69
31' Zicer
Nije Jam Madar pogodio zicer, a u prvom napadu Matic Rebec nije pogodio za tri. 64:66

Problem za Partizan je i četvrti faul Jama Madara koji je otišao na klupu.

29' Poeni sa penala
Kosi je sa dva precizna penala vratio prednost Cedeviti, ali je Trifunović potom pogodio pod fauloma, ali nije realizovao dodatno bacanje.
28' Tehnička
Avramović je iznudio tri penala, ali pogodio dva, zbog tehničke Ferela.
27' Opet vode gosti
Ledej pogađa iz reketa za novo vođstvo Partizana, Anđušić nije pogodio za tri, ali zato jeste Ferel bio precizan za dva, 56:57
25' Poeni za crno-bele
Papapetru poentira iz reketa, a Adams potom pravi grešku, usledilo je nekoliko napada bez poena, tajm-aut. 54:55
24' Problem za Partizan
Smailagić je napravio četvrti prekršaj i poslao Džoša Adamsa na liniju penala, a bek Cedevite Olimpije je realizovao oba bacanja. 52:55
23' Ponovo vode gosti
Smailagić je napravio treći faul i poslao Dragića na liniju penala, a Slovenac je bio polovičan sa crte. 52:53
22' Panter
Sjajan prodor kapitena Partizana i poeni pod faulom! Realizovao je i dodatno bacanje za 52:50 posle dva minuta i 10 sekundi igre u trećoj četvrtini. 52:50
22' Kakva trojka
Zek Ledej je pogodio neverovatnu trojku sa jedne noge, bio je u teškoj situacijji i pred istek napada je uspoe da upiše svoje nove poene. 47:48
21' Naneli nije pogodio
Iz teške situacije nije uspeo da pogodi Džejms Naneli, na drugoj strani je Karlo Matković bio precizan i tako je uvećao prednost svog tima. 43:48

20' Poluvreme, vode gosti
Adams je preokrenuo rezultat posle trojke i rezultatom 44:46 je završeno prvo poluvreme.
19' Ledej
Ledej pogađa dva penala, Partizan na 15/15 sa crte.
18' Brzo se igra
Papapetru je pogodio trojku za prednost Partizana, istom merom je uzvratio Ferel, da bi Alen Smailagić novom trojkom vratio prednost Partizanu. 40:37
17' Sjajna utakmica
Ferel je pogodio uz faul, odličnu utakmicu igra Alen Smailagić koji je popravio promašaj Papapetrua. 34:32
16' Dobar ritam
Prvo je Dragić pogodio trojku posle skoka u napadu, ali je na drugoj strani uzvratio Dante Egzum. 30:29
Zvaničan podatak
U Štark Areni je večeras prisutno 15.109 navijača
15' Vodi Partizan
Potpuno drugo lice Partizana u drugoj četvrtini i posle pet uzastopnih poena Alena Smailagića, crno-beli po prvi put vode na utakmici. 28:26
13' Čvrsto u odbrani
Digao je Partizan energiju u odbrani, a Dante Egzum je ponovo poentirao i dodatno smanjio prednost gostiju. 23:26
12' Egzum
Opet je Dante Egzum digao publiku na noge svojim zakucavanjem, Partizan je uspeo da se odbrani, jer je faul u napadu napravio Matic Rebec. 21:26
11' Avramović
Pogađa Aleksa Avramović za dva, potom Marko Jeremić je pogodio za tri. 19:26
10' Smanjen zaostatak
Nove poene za Partizan je upisao Zek Ledej, ali seriju Partizana je prekinula trojka Ede Murića. 18:23

8' Krenulo je i u napadu
Ledej je prvo smanjio zaostatak sa linije penala, Partizan je potom uspeo da se odbrani. Joanis Papapetru je isto sa linije slobodnih bacanja bio precizan, da bi onda prvu trojku pogodio Kevin Panter. 15:20
7' Nova trojka
Ferel je doveo svoj tim do dvocifrene prednosti, ali je prve poene na meču pogodio Jam Madar i sada je prednost Cedevite 18:8
6' Slabo u napadu
Opet Partizan nije mogao do poena iz igre, Anđušić nije pogodio za tri. Ponovo Cedevita dolazi do lakih poena. 6:15
5' Vukčević sa penala
Ponovo je mladi košarkaš Partizana bio precizan sa linije penala, na drugoj strani Ferel pogađa drugu trojku. Posle zakucavanja Matkovića i prednosti od 13:6, Željko Obradović je zatražio tajm-aut.
Trojka
Prvu trojku na meču je pogodio Jogi Ferel, potom je Radović bio polovičan sa linije penala. 4:8
Tvrdi početak meča
Posle nekolicine neiskorišćenih napada, Karlo Matković ponovo vraća prednost Cedeviti. U napadu Partizana Alenu Smailagiću je lopta izašla iz koša.

Nove poene je upisao Tristan Vukčević, Partizan i dalje bez poena iz igre. 4:4
Poeni za Partizan
Danilo Anđušić je sa linije penala izjednačio rezultat 2:2
Prvi napadi
Džoš Adams je postigao prve poene na utakmici, na drugoj strani Alen Smailagić je napravio faul u napadu. 0:2
Počelo je
Prvi napada imaju košarkaši Cedevita Olimpije
Sudije
Sudijska trojka je u sastavu: Josip Radojković, Mario Majkić i Denis Hadžić
Željko Obradović
"Okrećemo se onom što dolazi, a to je jako važna utakmica u nedelju protiv Cedevita Olimpije u ABA ligi. Tu nećemo moći da računamo na Lesora, kao i na još dve u ABA ligi. Rekao sam igračima sinoć da odmah idu kući na spavanje, da se dobro odmore i da se danas pripremimo kroz jedan trening za Olimpiju. Nama će svaka sledeća utakmica biti još bitnija. Videćemo dokle možemo da izdržimo. Imali smo odličnu utakmicu protiv Virtusa, pa smo zbog velike potrošnje odigrali slabije protiv Milana. Utakmica protiv Cedevita Olimpije nam je mnogo važna, možda i bitnija od svih koje dolaze", istakao je Obradović.
Grobari imaju Apel

Puna Arena
Sve karte za ovu utakmicu su podeljene, jer je Partizan odlučio da za ovaj meč ulaznice budu besplatne.
 17:23, 27:23, 20:20, 12:7