Igokea – Crvena zvezda 75:68

Košarkaši Igokee su rezultatom 75:68 pobedili Crvenu zvezdu u trećem kolu ABA lige.

(21:14, 23:8, 10:22, )
  IGO   CZV
  75 : 68
KRAJ
40' Poslednji minut
Ukršteni korak i 14. poen igrača utakmice Alekse Radanova, 75:65

Lazarević pogađa za 3, 75:68
39' Faul Ivanovića
Igokea je zahvaljujući Radanovu odigrala sjajnu košarkašku utakmicu i sada posle njegovog novog zakucavanja vode 72:60

Kalinić za 3! Nova njegova trojka, 73:63
38' Kalinić pod faulom
Kakav potez Nikole Kalinića! Trojka pod faulom! 69:58

Potom Starks ne može za pet sekundi da ubaci loptu u igru, ali Dobrić promašuje trojku
37' Radanov 7. asistencija
Sada je ostavio loptu za Ilića koji lako iz reketa poentira za 69:54

Tehnička za Radonjića
Zbog protesta je Radonjić zaradio tehničku grešku, a Starks dodatno bacanje pogodio, 65:53

Stivens potom pogađa iz reketa za 67:53 i opet je to velika prednost za Igokeu pa Radonjić zove minut odmora.
36' Voler ponovo
Starks je šutirao iz ćoška i bio neprecizan pa Stivens uhvatio ofanzivni skok i poslao "poket pas" za Volera koji bez većih problema poentira za 62:51
35' Starks za 3
Markel Starks je pogodio treću trojku, pa Radonjić seče tajm autom, 60:51
34' Radanov na slobodnim bacanjima
Polovičan Radanov, 57:51 je vođstvo Igokee

Tajm aut
Bajić je morao hitno da reaguje, 56:51 je vođstvo Igokee
33' Igokea već ispunila bonus
Jednocifren zaostatak, 56:49
32' Opet dvocifrena prednost
Robinson je prvo fintirao i posle finte šuta pogodio dvojku iz skraćenog kornera, 56:45
31' Nesportska – prva bacanja za Zvezdu
Markel Starks pravi nesportsku ličnu nad Ivanovićem nakon što mu je ovaj ukrao loptu

Ivanović je prvo slobodno bacanje promašio, a drugo pogodio, 54:45

Nakon nesportske Starks pravi i grešku u koracima...
Kraj treće četvrtine
Zvezda je uspela da ubaci 22 poena u ovoj deonici i da smanji razliku na jednocifren u jednom momentu, a sada gubi sa 54:44 i ima još deset minuta košarke

28' Zvezda prepolovila prednost Igokee
Simonović za 3! Iz levog ćoška je sada pogodio trojku za 51:40, a na poluvremenu je bilo 44:22!
27' Tajm aut Igokea
Evo nove serije od 6:0 Crvene zvezde i dosta toga dobrog je doneo Luka Mitrović. Sada je ukrao loptu Iliću i zakucao u kontri za 51:37, pa je Bajić reagovao tajm autom.
26' Igokea čuva veliku prednost
Zvezdina igra je dosta bolja u trećoj četvrtini i Volters je uspeo da pošalje pas za Mitrovića koji lako poentira iz reketa, a na drugoj strani smo videli odličan protok lopte Igokee i pri isteku napada šutira Jošilo sa 45 stepeni i pogađa trojku, 51:33

24' Volters pogađa flouter
Karakterističan potez Zvezdinog plejmejkera koji tako dolazi do svog osmog poena, 47:31 Zvezda uspeva da smanji
22' Prva trojka za Zvezdu
Nikola Kalinić je iz kontra napada pogodio šut za tri poena i to je prva trojka za Zvezdu na večerašnjem meču, 47:27
21' Počinje drugo poluvreme
Zvezda počela promašajem, da bi u narednom posedu Kuzmić pogodio iz reketa, 45:24
Kraj prvog poluvremena
Ko bi rekao? Igokea je u prvom poluvremenu postigla duplo više poena od Crvene zvezde, koja je imala samo jedan pogođen šut van reketa za 20 minuta igre i to poslednji koš koji je pogodio Volters sa penala.

Zvezda je takođe imala samo 4 asistencije i 9 izgubljenih lopti...
20' Ponovo Voler!
Zahvaljujući Voleru i Starksu Igokea ima 20 poena prednosti! 42:22
19' Ali up
Starks sjajno odvlači pažnju Zvezdinoj odbrani pa baca ali up za Ilića koji to prikucava za ubedljivih 39:20

18' Voler za 3
Ostao je sam Antabija Voler i pogodio novu trojku. Zvezda potpuno van ritma, 37:20
17' Starks i Radanov kombinuju
Markel Starks igra veoma dobro na početku utakmice, pogodio je neke važne šuteve i sada pravi probleme za Nikolu Ivanovića, sjajnim driblinzima "vozi" Zvezdinog pleja, pa pronalazi Radanova kojije fauliran i pogađa svoja bacanja za 32:18

Na drugoj strani Ognjen Kuzmić pogađa iz reketa, 32:20

Potom Stivens preko Kuzmića pogađa za visokih 34:20

Volters šutira za tri i to je treći er bol Zvezde u ovoj četvrtini...
15' Opet dvocifrena prednost
Nova izgubljena lopta, ovoga puta greši Dobrić i ide Radanov u kontru pa lagano polaže za 27:16

Zvezda posle Radonjićevog tajm auta kreće dosta bolje i agresivnije i smanjuje na 27:18, Zvezda nije pogodila šut van reketa za ovih 15 minuta košarke...
14' Nova izgubljena lopta
Zvezda u problemu, Lazareviću sada beži lopta u aut

13' Opet Đorđević
Prvo je Luka Mitrović ostao sam i zakucao iz ekstra pasa, a na drugoj strani Radanov upošljava Đorđevića koji pogađa za 25:16
11' Odmah poeni Đorđevića
Igokea nastavlja sa dobrom igrom i brzim poenima, 23:14 je rezultat
10' Odgovara Igokea
Stiže 5 vezanih poena domaćeg tima, ali je Volters poentirao za Zvezdu, 21:14
9' Nova trojka
Ponovo loša odbrana Zvezde i ponovo primljena trojka ovoga puta je Ilić pogodio za 19:12
8' Zvezdina serija
Šest poena crveno-belih bez odgovora Igokee u poslednja dva minuta i smanjeno je na 16:12
6' Voler – dvocifrena prednost
Isticao je napad Crvene zvezde i Volters je šutirao sa 45 stepeni za 3 poena i sve promašio pa Starks šalje bejzbol pas za Volera koji pogađa lagano za 16:6

Na drugoj starni Ognjen Dobrić lako rešava probleme odbrane Igokee za 16:8
5' Nova trojka i tajm aut Dejana Radonjića
Jako dobro funkcioniše šut košarkaša Igokee na početku ove utakmice. Ljut je bio Dejan Radonjić na defanzivne reakcije svojih izabranika i pri rezultatu 14:6 za Igokeu morao da pozove minut odmora

4' Opet Starks
Opet Starks i opet polu distanca i 9:4 vodi Igokea

Holins vraća poenima na drugoj strani, zaspala je odbrana Igokee i Ivanović lako pronašao Holinsa za 9:6
3' Voler za 3
Odličan napad Igokee, ispao je Kalinić i ostavio Volera potpuno samog na centralnoj poziciji i ovaj pogađa trojku za novo vođstvo domaćeg tima, 7:4
2' Starks sa polu distance
Igokea vodi. Sada je Zvezda izgubila posed i Starks pogodio dugu dvojku za 4:2

Na drugoj strani odmah Davidovac to vraća, 4:4
1' Počela je utakmica
Prvi posed imaće ekipa Crvena zvezda i Kalinić to polaže u koš, 0:2

Antabija Voler na drugoj strani pogađa jedan "fadeaway" preko ruke za izjednačenje, 2:2
Markel Starks, igrač Igokee:
"Crvena zvezda je veoma težak protivnik, jedini evroligaški tim u AdmiralBet ABA ligi. Napravili su veliku stvar u prošlom kolu Evrolige. Imali smo tešku utakmicu protiv Paoka, ali nadamo se još jednoj dobroj utakmici naše ekipe.“
Ognjen Dobrić, igrač Crvene zvezde:

"Očekuje nas teška utakmica u Laktašima, uostalom u prošloj sezoni tamo smo doživeli dva poraza. Vremena za pripremu ove utakmice i odmor nemamo, iz Tel Aviva smo stigli u petak, ali uz pomoć stručnog štaba bićemo spremni za ovaj meč protiv ekipe koja je doživela promene između dve sezone, ali je dovela takođe vrlo kvalitetne igrače. Ušli smo od samog starta u naporan ritam, nismo ni kompletni, ali prethodne utakmice pokazale su da ako igramo prema dogovoru iz svlačionice, sa puno želje, energije i kao tim možemo da se nadamo dobrom rezultatu.”
Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde:
”Ritam utakmica je žestok, nemamo vremena za bilo kakav osvrt ka Makabiju, već odmah moramo da se okrenemo Igokei. Prošle sezone smo izgubili oba meča u Laktašima i to vrlo ubedljivo, a imali smo i vrlo interesantne dvoboje u polufinalu ABA lige. Ekipa Bajića je krenula dobro, očekuju se dobre stvari od njih i ove sezone. Na nama je da iskontrolišemo kvalitet i dobre stvari ekipe Igoke, time ujedno i ovaj meč.”
Dragan Bajić, trener Igokee:
Ono što moram da kažem kada je u pitanju Crvena zvezda, gleadajući njihovog trenera i njihovu filozofiju igre tako su i selektirali tim. Tu je dosta igrača koje on poznaje već duži period i neki igrači koji su se vratili, a koji su radili s njim. Ono što stvarno moram da istaknem da Zvezda u otvaranju sezone, da ne spominjem kroz kakve su probleme prolazili u proteklom periodu, igra jednu stvarno sjajnu košarku. Pogotovo moram da istaknem taj neki dio koji ja obožavam kada je u pitanju njihova igra, to je stvarno jedna ogromna čvrstina kada je odbrana u pitanju. Defanzivni zadaci se odrađuju na jednom najvišem nivou. Samim tim iz jedne dobre odbrane i taj napad dosta dobro funkcioniše. Mogli smo da vidimo kako su bili dominantni protiv jednog kvalitetnog protivnika kao što je Makabi, i ono što ja mislim u ovom momentu da je početak sezone da je Zvezda sigurno najkvalitetniji tim u ABA ligi, gledajući roster i same igre koje pružaju na parketu.