1. kolo, Zadar – Partizan 73:78

Košarkaši Partizana pobedili su Zadar rezultatom 78:73 u poslednjoj utakmici prvog kola ABA lige.

ZAD   PAR
  73 : 78
KRAJ
Pobeda Partizana
40' Poslednji minut
Partizan igra dug napad, koji Panter nije uspeo da reši košem i potom Ledej ofanzivnim skokom donosi novi posed Partizanu u kom VUković pravi peti faul

Crno-beli nisu došli do novih poena, ali su uspeli da se odbrane i potom Trifunović pogađa samo jedno bacanje na 11 sekundi pre kraja, da bi posle usledio ofanzivni skok 73:77
39' Loš faul
U poslednjoj sekundi napada, prilikom teškog šuta iz okreta je Zagorac faulirao Drežnjaka... Manje od dva minuta je ostalo za igru, a rezultat je 73:74 u korist Partizana

Panter se sjajno snašao i posle levog prodora poentirao, 73:76
38' Partizan greši
Zadar ima napad za vođstvo i nije ga iskoristio, a na drugoj strani jako težak šut, akrobatski šut pogađa Zek Ledej i Partizan vodi 71:74
37' Nerešeno
Flouterom Zadrani poravnavaju rezultat. Mavra je pogodio sa jedne noge, 69:69

A onda... Dala Mur! Dve vezane trojke, 69:72
36' Partizan opet poentira
Lepa akcija Partizana i iz istrčavanja sa kapice pogađa dvojku Trifunović, 64:69

Na drugoj strani Jordano pogađa petu trojku! 67:69
35' Mur!
Prvi šut sa distance i odmah pogađa trojku Dalas Mur. Ovo je trebalo Partizanu, 62:67
34' Partizan ispunio bonus
Svaki sledeći faul će biti slobodna bacanja za Zadar. Partizan je prodao još jedan napad, pet sekundi je svirano Trifunoviću
33' Nesportska
Junaković je faulirao Mura u kontri i on pogađa oba, 61:64

U nastavku kraj za Smailagića, peti faul
32' Evo drame
Propao je napad Partizana i Zadar može čak i da izjednači. Posle ofanzivnog skoka stiže koš za 61:62
31' Počela je 4. četvrtina
Još 10 minuta košarke, a Zadar je poentirazo za 56:60. Zanimljivo je u Hrvatskoj
Kraj treće četvrtine
30' Slobodna bacanja za Avramovića
Drežnjak je udario Avramovića prilikom prodora i biće tu slobodnih bacanja za plejmejkera Partizana, a on pogađa oba 52:60
28' Ledej opet za 3, Vuković vraća
Opet je kaznio lošu odbranu Zadra pogodivši trojku, a Vuković to odmah vraća u narednom posedu 51:57
27' Opet Jordano za tri
Četvrta trojka košarkaša Zadra, 48:54

Čudna košarka u ovim momentima i Zadar gubi 14. loptu na večerašnjoj utakmici
25' Zakucavanje!
Uroš Trifunović je krenuo na prodor i zakucao sa dve ruke, 42:52

Odmah je Zadar odgovorio trojkom, Jordano pogađa svoju treću trojku, 45:52
24' Smailagić za 3
Ostao je potpuno sam Smailagić i pogodio trojku za novo dvocifreno vođstvo. Na drugoj strani sjajna reakcija i rampa Avramovića, ali nema potom poena i Smailagić pravi 4. faul i izlazi iz igre... 40:50
23' Prekida Smailagić mini seriju
Zadrani su odlično počeli drugo poluvreme, uspeli da ubace 6 brzih poena i da ponovo namuče Partizan na ofanzivnom skoku, ali u nastavku je Smailagić uspeo da se revanšira i "iz odbojke" pogodi za 40:47
21' Počelo je drugo poluvreme
Odmah greška u koracima koju pravi Zagorac i Bursać na drugoj strani poentira, 36:42

Jam Madar pogađa trojku! Evo njegovih prvih poena, 36:45

Potom pravi treći faul i Madar izlazi iz igre, a menja ga Avramović
20' Čudna situacija
Avramović je krenuo u prodor po čeonoj liniji, a nakon što je lopta udarila tablu usledila je rampa Lukovića. Na ofanzivni skok dolazi Ledej i pogađa, međutim vreme je isteklo, a sudije kažu da je rampa bila pravovremena
18' Prva dvocifrena prednost
Po prvi put igrači Partizana vode dvocifrenom razlikom. Ponovo je posle dobre odbrane odlično skočio Ledej, a Madar umalo izgubio loptu. Potom pas šalje za Avramovića koji koristi blok Ledeja i izlazi sam na šut za tri poena i pogađa, 30:40 vodi Partizan
Tajm aut
Partizan odlazi na +7 nakon one ljutite reakcije Željka Obradovića, pa je sada Ivan Perinčić morao da pozove tajm aut da posavetuje igrače
17' Zagorac bez greške
Zagorac bez promašaja iz igre, 8 poena, 2 skoka, asistencija... Deluje raspoloženo za igru kapiten Partizana
16' Partizan ispunio bonus
Na 4 minuta pre kraja prvog poluvremena je Partizan ispunio bonus, trenutno vode sa 34:28
Tajm aut
Željko Obradović nije nimalo zadovoljan igrom svog tima i na tajm autu im je rekao upravo to
14' Sjajna reakcija Zagorca
Madar je bacio loš pas za Smailagića i umalo izgubio loptu, ali je Alen to spasio i šutnuo za tri poena međutim bio neprecizan i na skok dolazi Zagorac i hvata ofanzivni skok pa poentira uz faul, 26:30

Zagorac je promašio bacanje, a Luković prilikom skoka gubi loptu i ona ostaje u posedu Partizana i taj napad se završio velikim promašajem Dangubića, dok je Karter glavom udario u reklame
13' Mavra za 3
I Dominik Mavra pogađa trojku, četvrtu za Zadar i to preko ruke Alena Smailagića i uz pomoć table, 26:28
12' Zagorac za 3
Evo prve trojke i u drugom kvartalu, sada je ostao sam Zagorac i kapiten Partizana poentira, 23:28
11' Počela je druga četvrtina
Kraj prve četvrtine
Lako je Partizan primio tri trojke, a i veliki broj poena je dolazio nakon ofanzivnog skoka Zadrana. Ipak, Partizan je vodio tokom većeg dela prve deonice koja je završena rezultatom 21:21
10' Trifunović pod faulom
Aleksa Avramović je ukrao loptu i krenuo ka košu pa promašio čist zicer, potom sledi ofanzivni skok Trifunovića i pogodak pod faulom, 21:21
9' Zadar vodi
Dve trojke Jordana i sada trojka Vukovića za vođstvo domaćeg tima, 21:18
8' Ledej!
Ostao je potpuno sam Zek Ledej i pogodio trojku, drugu za crno-bele. Partizan se oslanja o Ledeja i Pantera za sada, a Zadar na drugoj strani ponovo poentira posle ofanzivnog skoka, 15:18
Tajm aut
Već osam poena ima Kevin Panter. Pogađa sa polu distance, preko ruke, iz prodora... Crno-beli vode sa 13:8 i naterali su trenera Perinčića da pozove minut odmora
5' Prva trojka
Odličan protok lopte Partizana i odbrana Zadrana puca, pa Trifunović ostaje sam u levom korneru i pogađa trojku, 8:11
4' Luković 4 – Partizan 6
Uroš Luković je za sada dva puta poentirao i jedini je igrač Zadra koji se upisao u strelce, 4:6

Potom Heris trči kontru i upošljava Bursaća, a bivši igrač FMP-a pogađa za 6:6, da bi Panter poentirao u narednom posedu 6:8
2' Prvi poeni Pantera u dresu Partizana
Isticao je napad i Panter je uzeo jedan težak šut, dugu dvojku i uspeo da pogodi nakon "plesa" lopte po obruču, 2:4
1' Počela je utakmica

Ivan Perinčić
"Ne treba puno govoriti o Partizanu jer se radi o vrhunskoj ekipi koja je posložena za najviše ciljeve. Ekipa je vođena možda najboljim evropskim trenerom u istoriji, Željkom Obradovićem. Poseban će biti osećaj i gušt igrati protiv njih. Žao mi je što nemamo vremena za pripremu jer u subotu igramo utakmicu, u nedelju imamo jedan dan za pripremu, a mislim da je to premalo vremena, jer Partizan zahteva puno bolju pripremu. Ali igramo kod kuće, ovo je izuzetno dobra prilika svima nama da vidimo gde smo u odnosu na ekipu koja ima cilj da igra Evroligu. Moramo da budemo pravi tim, moramo biti na 150% svojih mogućnosti da bi bili u prilici da dobijemo utakmicu. Kad pogledaš njihove utakmice od prve protiv Cibone do zadnje protiv Ulma razlika u kvalitetu njihove igre je ogromna.”
Aleksandar Bursać:
“Radi se o jednoj stvarno kvalitetnoj ekipi. Imali su dosta pojačanja, napravili su jedan respektabilan tim za najviše ciljeve. Mi imamo respekt prema njima, ali smo mi spremni za jednu veliku borbu i da mi damo svoj maksimum, vidjet ćemo gdje će nas to odvesti. Ali svakako ne izlazimo s bijelom zastavicom.”
Rade Zagorac:
"I u predsezoni smo dosta puta pominjali da su to dva gostovanja koja nas očekuju na samom startu, (Zadar i Split prim. aut. ) Tradicionalno dobra atmosfera tamo poništava neki kvalitet trenutni i već po navici pravi zahtevno gostovanje. Zadržali su većinu tima od prošle godine, što znači da vrlo dobro jedni drugima poznaju navike, nadogradili su to sa nekoliko novih, dobrih i iskusnih igrača. Ubeđen sam da žele da nas pobede."
Željko Obradović:
"Specifična utakmica zato što je prva. Mislim da igrači sa velikom željom iščekuju početak prvenstva i naše lige. Radili smo poslednuu sedmicu na veoma dobar način i sad je najvažnije da to pokažemo na terenu. Gledali smo i analizirali zadar, ekipu koju u svakom pogledu poštujemo i moraćemo da igramo veoma dobro i veoma koncentrisano ukolik želimo da napravimo dobar rezultat u Zadru."