16. kolo: Partizan – FMP 97:74

Košarkaši Partizana pobedili su FMP sa 97:74 u zaostalom meču 16. kola ABA lige.

PAR   FMP
  97 : 74
Kraj: Pobeda Partizana
Laka i zaslužena pobeda košarkaša Partizana, 97:74.

Od početka do kraja su vodili, nijednog momenta nisu dozvolili gostima da se ponadaju da mogu da dođu do trijumfa.

Izuzetno raspoloženi šuterski, posebno se to tiče Uroša Trifunovića, koji je bio najbolji pojedinac meča.

Peta uzastopna pobeda izabranika Aleksandra Matovića i novi trijumf protiv gostiju iz Železnika.
38' Sve je jasno...
Hends je sa linije penala, posle nesportske Lazara Stefanovića, bio uspešan, 92:66.

Perkins nije uspeo sa poludistance, a onda je Vasić nagazio liniju auta.
37' Partizan juri "stotku"
PObednik je rešen, pitanje je samo hoće li crno-beli stići do još jedne "stotke" protiv ekipe iz Železnika.
36' Macura pogodio 2+1
Rašon Tomas je iskoristio jedno od dva bacanja, 88:60. Potom je Trifunović postigao koš za 90:60.

Jurij Macura je imao novu priliku za 2+1, ovog puta je bio uspešan, 90:63.

35' Poeni i za Tomasa
Tomas je bio uspešan pod košem, 87:58. Desti poen Tomasa na meču.

Macira je postigao koš, ali ne koristi i dodatno bacanje, 87:60.
34' Pejdž i Vasić sa distance
Vil Mozli je bio siguran sa linije bacanja, 82:55.

Sa velike distance Markus Pejdž je postigao novu trojuku za Partizan, 85:55. Uzvratio je trojkom Lazar Vasić, 85:58.
32' Raste prednost crno-belih
Jaramaz je postigao koš na startu poslednje četvrtine, 77:53, da bi uzvratio Nenadić, 77:55.

Markus Pejdž je postigao trojku za 80:55.
Treća četvrtina: Partizan i dalje igra sjajno
Uroš Trifunović je obeležio ovu četvrtinu sa još tri trojke, na minut pre isteka iste otišao je na klupu da odmori.

Džoš Perkins je pogodio novu trojku, potom je asistirao Miki koji je zakucao, ali je isto uradio i Lazarević, 75:53.

28' Opet Trifunović!
Neverovatno, Uroš Trifunović ima 6/8 za tri poena. 70: 46. Njegovih 20 poena do sada.
27' Pogađa i Vasić
Lazar Vasić je postigao trojku za FMP, 65:44.

Erik Mika iz poluhoroga uspešan, 67:44.
26' Trifunović blista!
Šta reći, druga uzastopna i peta trojka na meču za Uroša Trifunovića, 63:39.
25' Partizan drži razliku
Marko Pecarski je postigao poene uz faul Perkinsa. Iskoristio je i dodatno bacanje, 57:38.

Bek Partizana Uroš Trifunović postigao je četvrtu trojku, 60:38.

Nenadić s druge strane koristi jedno od dva bacanja, 60:39.
24' Prvi faul Pecarskog
Posle faula Pecarskog, njegovog prvog na meču, Janković je bio polovično precizan sa linije penala, 57:35.
23' Trojka Dangubića
Marko Radonjić je u napadu napravio treću ličnu grešku. Dangubić je iz ugla pogodio za tri, 56:33.

Nenadić je postigao koš za goste, 56:35.
22' Efikasno na startu drugog dela
Marko Radonjić je postigao trojku za goste, 51:33.

Tomas je s druge strane uspešno položio loptu u obruč, 53:33.
21' Pejdž i Pecarski precizni
Markus Pejdž je bio precizan u prvom napadu Partizana na startu treće četvrtine.

Uzvratio je Marko Pecarski, 51:29.
Počela je treća četvrtina
Poluvreme: Ubedljivi crno-beli
Odlična igra Partizana u prve dve četvrtine sa FMP-om.

Odigrali su posebno dobro u napadu, FMP nije imao rešenja za raspoložene igrače crno-belih i otuda je razlika tako velika na poluvremenu.

Videćemo šta nosi preostalih 20 minuta. Železnik će morati mnogo toga da menja, jer gubi sa 49:27.
19' Opet Trifunović sa distance
Nova trojka Trifunovića, 47:25.
18' Dve trojke
Jurij Macura je postigao trojku za FMP, 39:25.

Uzvratio je na isti način Uroš Trifunović, 42:25.
17' Poeni Lazarevića
Stefan Lazarević posle dužeg vremena postiže poene za goste i prekida seriju Partizana, 39:22.
16' Trojka Trifunovića
Deo meča u kojem Partizan apsolutno dominira.

Uroš Trifunović je pogodio za tri, 39:20. Novi tajm-aut za goste.

15' Raste prednost Partizana
Partizan igra veoma dobro, pogotovo igrači sa klupe.

Na isteku 15. minuta vode sa 36:20. Erik Mika je već postigao devet poena, daje ton igri crno-belih.
13' Raspoloženi Mika
Erik Mika je veoma raspoložen na startu ovog dela.

Postigao je nove poene za Partizan koji vodi 28:17. Vreme za tajm-aut koji je zatražio trener Železnika Vanja Guša.

FMP je stigao do prve trojke na meču, ali je s druge strane pogodio Perkins, 30:20.
11' Mika i Pecarski precizni
Mika je postigao prve poene za Partizan u drugoj četvrtini, uzvratio je Marko Pecarski, 23:15.

Sa linije penala, Mika je precizan iz oba pokušaja, 25:15.
Prva četvrtina: Partizan na +8
Nekoliko izgubljenih lopti na obe strane, na kraju prve četvrtine.

Lazarević je pogodio dva bacanja za goste, 19:13. Radonjić je potom napravuio faul nad Perkinsom, da bi Mozli poentirao uz zvuk sirene.

Partizan znatno bolji u prvih deset minuta, otuda ima i prednost, 21:13.
8' Trojka Pejdža
Markus Pejdž je pogodio trojku, 17:8.

Nigerijac Izundu je iskoristio jedno bacanje za goste, 17:9.

Novi poeni Dangubića, 19:9. Najveća prednost do sada.
7' Serija poena
Tomas je pogodio za 11:4, Lazarević smanjio na 11:6. Potom je košarkaš FMP-a Izundu napravio ličnu grešku.

Mika je pogodio jedno od dva bacanja za Partizan, 12:6.

Uzvratio je poenima Marko Pecarski 12:8, ali je Tomas uradio isto za Partizan, 14:8.

5' Zakucavanje Dangubića!
Trifumović je bio uspešan sa linije slobodnih bacanja, 7:4.

Filip Čović je promašio iz ugla, ali i Trifunović sa druge strane.

Nemanja Dangubić je potom zakucao na spektakularan način, 9:4.
4' Izjednačen start, dosta promašaja
Nekoliko promašaja sa obe strane, Pecarski je uspeo da postigne novi koš za FMP, 5:4.
3' Poeni Nenadića
Nenadić je pogodio prve poene za goste iz Železnika.
2' Dobar start crno-belih
Dobar start Partizana, poeni Jaramaza, pa trojka Nemanje Dangubića, 5:0.
Meč je počeo
Startne petorke
Partizan: Dangubić, Jaramaz, Janković, Tomas, Trifunović.

FMP: Lazarević, Čović, Izundu, Pecarski, Nenadić.
Igrači se zagrevaju za meč
Igrači dva tima su na terenu, uskoro će i početak meča.
Prvi meč ove sezone
Marko Pecarski, igrač FMP-a
Gostujemo ekipi koja je trenutno u dobrom ritmu i igra sa velikom energijom. U utakmicu ulazimo nakon jako bitne pobede koja nam je pokazala, da ako od samog starta, uðemo koncentrisano u meè, možemo da se nadamo trijumfu. Isto važi i za utakmicu sa Partizanom.
Vanja Guša, trener FMP-a
Pred nama je izuzetno zahtevan meè, Partizan je u zadnje vreme podigao nivo forme, igra rastereæeno i zaista dobro. Sa druge strane, mi smo imali, emotivno i fizièko pražnjenje u utakmici sa Mornarom. Praktièno odmah, posle par dana, ulazimo u novi meè, tako da blagu prednost i ulogu blagog favorita dajem Partizanu. Nalazimo se u dobrom ritmu, daæemo sve od sebe da napravimo još jednu dobru predstavu i oèekujem, kvalitetnu i uzbudljivu utakmicu.
Vil Mozli, igrač Partizana
Jako smo fokusirani, imamo niz pobeda i želimo da tako i nastavimo. Igraæemo èvrsto, oni æe igrati isto tako. Igrali su utakmicu protiv Mornara i pobedili su, tako da moramo biti na visokom nivou.
Aleksandar Matović, trener Partizana
Moramo da odigramo još jednu utakmicu sa puno kontakta. U poslednje vreme FMP je takoðe bio u poziciji sliènoj nama. Podigli su formu, igraju dosta dobro, promena trenera je dovela do toga da igraju sa mnogo više èvrstine i mnogo više karaktera. Sigurno æe biti jedna zanimljiva utakmica, obzirom na to da i oni vole da igraju sa puno kontranapada. Oèekujem dobar meè.
Dobrodošli!
Pratićemo uživo zaostali meč 16. kola ABA lige između Partizana i FMP-a, koji počinje u 16:00.