Nova MVP partija – nezaustavljivi Nikola Jokić VIDEO

Srpski centar Nikola Jokić odigrao je još jednu fantastičnu partiju.

Sreda, 06.01.2021.

08:00

Denver Nagetsi ponovo su savladali Minesota Timbervulvse rezultatom 123:116 i Jokić je bio najbolji na utakmici.

Postigao je 35 poena (11/19 za dva, 1/1 za tri, 10/12 slobodna bacanja) i upisao 15 skokova i šest asistencija. Imao je i tri ukradene lopte i blokadu.

I pored "samo" šest asistencija na ovoj utakmici, Jokić ostaje najbolji asistent lige, dok je prvi put ove sezone postigao više od 30 poena.

Srpski centar je svašta radio na meču protiv Minesote i čak je i dva puta zakucao, što retko radi.

Zbog jednog zakucavanja je zaradio i tehničku grešku. Denver je dobro otvorio utakmicu i imao +12 posle prve četvrtine, a onda je došla ta kobna druga deonica.

Iako su uspeli da dođu i do +18, Minesota je u serijama uspela da preokrene i da ode na poluvreme sa +3.

Održavala je Minesota konstantno prednost kroz treću četvrtinu i imali su +6, sve dok Jokić u završnici nije dao trojku i ponovo smanjio zaostatak na minus tri, pred poslednjih 12 minuta.

Timbervulvsi mini-serijom 4:0 otvaraju poslednju četvrtinu i dolaze do +7, ali onda je usledila serija Denvera od čak 15:0 i posle takvog preokreta sve je bilo jasno.

Rutinski su Nagetsi održali prednost i došli do pobede. Pored Jokića, u redovima Denvera istakli su se Vil Barton sa 20 i Džamajkl Grin sa 17 poena.

Marej je dodao 13, Kampaco 11, a Heris i Milsap po 10 poena.

Dianđelo Rasel je sa 33 poena i 11 asistencija bio najbolji u poraženom sastavu.

Istakao se i Huanćo Ernangomes sa 25 poena.