Košarka 54

24.5.2024.

23:12

Ništa od grčkog finala – Real prejak za Olimpijakos VIDEO

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Evrolige, pošto su u drugom polufinalu fajnal-fora u Berlinu savladali Olimpijakos rezultatom 87:76.

EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Sama utakmica nije bila toliko neizvesna kao prva između Panatinaikosa i Fenerbahčea, jer je Real, ipak, još u prvom poluvremenu postavio stvari na svoje mesto.

Briljirali su "kraljevi" u svakom segmentu igre, postavili rekord F4 EVrolige po broju poena u prvom poluvremenu i odlepili se dovoljno daleko od, ipak, ove večeri slabijeg Olimpijakosa.

Branilac trofeja će u finalu u nedelju uveče igrati protiv Panatinaikosa.

Meč je počeo šuterskom rapsodijom Madriđana, gde je prednjačio Mario Hezonja sa tri trojke kojima je odmah u startu "odlepio" Real.

Brzo je Real stigao do 14:6, pa 19:8, a onda furioznom završnicom prvu deonicu dobio sa rekordnih 28:10.

Nije Real spuštao papučicu sa gasa, naprotiv, dodano ju je pritisnuo i pojačao ritam. Tako je već sredinom drugog kvartala bilo +21 (42:21), a nešto kasnije je bilo i 54:29, dakle, maksimalnih +25.

Olimpijakos je ludom trojkom Mekisika na isteku druge četvrtine prišao na 56:37, a tu energiju preneo na drugo poluvreme.

Dobrom odbranom je zaustavio Realova oružja, a trojkama uspeo da topi razliku. Prednjačio je Aleš Piters, koji je bio najagilniji i u odbrani, ali i pod košem i najviše u šutu za tri.

Pridružio mu se i Najdžel Vilijams-Gos, te je Olimpijakos prišao na -10, a na nekih sedam minuta pre kraja i jednocifreni minus.

Međutim, Real je uvek uspevao da pronađe odgovor i uzvrati udarac, svaki put prilično bolan za crveno-bele iz Pireja.

Olimpijakos je ratnički tim, nije se predavao nijednog momenta, ali je Real na suvi kvalitet i prekaljene igrače ipak uspeo da iskontroliše utakmicu do kraja, te se plasira u novo finale Evrolige.

Džanan Musa predvodio je Madriđane sa 20 poena, Mario Hezonja ubacio je 12, a Geršon Jabusele i Vensan Poarje po 11.

Kod Olimpijakosa Alek Piters postigao je 23, Šekil MekKisik 17, a Najdžel Vilijams-Gos 15 poena.

Sofascore

Filip Petrušev ubacio je pet, dok se Nikola Milutinov nije upisao u strelce.

Sva dešavanja iz "Uber arene" pratićemo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.

87:76 – kraj!

Real Madrid je apsolutno zasluženo u finalu Evrolige.

Olimpijakos je želeo osvetu za prošlosezonsko finale, ali je ove večeri bio preslab za "kraljevski klub".

U nedelju u finalu gledamo okršaj Panatinaikosa i Real Madrida.

23:09

38' Da li je ovo kraj?

Mustafa Fal je promašio oba slobodna bacanja i dva i po minuta do kraja rezultat ostaje 83:73.

23:05

37' Poslednji trzaji Olimpijakosa

Nikako Olimpijakos ne uspeva da se do kraja vrati u meč.

Real, ipak, na iskustvo i kvalitet uspeva da iskontroliše sami finiš utakmice.

23:00

35' Tačno pet minuta do kraja

Olimpijakos je stigao do osam poena minusa, a onda dva napada prokockao početničkim greškama.

To su prilike koje su morale da se iskoriste, zato je Barcokas besan na Vilijams-Gosa i Mekisika.

22:55

33' Olimpijakos na jednocifrenom minusu

Trojku pogađa Najdžel Vilijams-Gos i donosi 76:67.

Do kraja još nešto manje od sedam minuta.

Nikola Milutinov je zaradio rasekotinu i mora da izađe iz igre.

22:52

22:50

32' Olimpijakos opstaje u igri trojkama

Novu je ubacio Piters, a onda i Vilijams-Gos.

Međutim, Real ponovo ima odgovor, i to trojkom Jabuselea, pa "flouterom" Ljulja.

Za beg na 76:64.

22:44

71:58 – kraj 3/4

Olimpijakos je prišao na 13 poena i videćemo hoće li moći u potpunosti da priušte dramu u poslednjoj četvrtini.

22:42

30' Opet taj Ljulj!

Iz tajm-auta je Mateo poslao na teren Ljulja, koji je pogodio jako tešku trojku preko gorostasnog Mustafe Fala.

Opet Real odgovara na nalet Olimpijakosa.

22:41

22:40

29' Olimpijakos na -10!

Još jedna trojka Aleša Pitersa.

Rezultat je 66:56, a Ćus Mateo mora da zove tajm-aut.

22:38

27' Olimpijakos juri povratak, ali Real uvek ima odgovor

Aleš Piters ubacuje trojku za 63:51, ali odmah na drugoj strani Džanan Musa uzvraća na isti način.

To je priča ove utakmice za Olimpijakos, svaki put su "kraljevi" uzvratili udarac.

Džanan Musa ima osam poena u trećoj četvrtini.

22:33

26' Vilijams-Gos za tri!

Prilazi Olimpijakos, novom trojkom, do 60:48.

22:32

22:31

24' Olimpijakos hvata priključak

Stigli su crveno-beli do 13 poena razlike, dobrom odbranom i poenima iz reketa.

Sada je 56:43.

22:28

22' Dobar početak Olimpijakosa u 3/4

Poeni Pitersa, pa dobra odbrana.

Mogu li crveno-beli iz Pireja do čuda?

22:15

22:12

22:10

56:37 – kraj 2/4

Gledali smo košarkašku poeziju Real Madrida.

Olimpijakos je poluvreme završio dalekom trojkom Šakila Mekisika za krajnjih 56:37.

Ako nešto može da ih pokrene, onda će to biti taj momenat.

22:05

19' Real ide na +25

Trenutno je rezultat 54:29. Realu sve ide od ruke, a Olimpijakosu apsolutno ništa.

22:02

22:00

17' Mekisik poentira u kontri

Olimpijakos prilazi na 20 poena zaostatka (47:27).

Kako samo to zvuči...

21:58

16' Au, šta radi Real!

Ćaćo Rodriges ubacuje novu trojku, što je učinak Madriđana 9/12 za tri poena.

Za dva poena su još bolji, a strašno zakucavanje izveo je Porije za 47:24.

21:55

15' Real razbija Olimpijakos

Geršon Jabusele je poentirao uz faul i potom dodao slobodno bcanje za 42:21.

Olimpijakos se neće predati, ali je zaista pitanje da li iko može da nadoknadi ovakvu razliku protiv Real Madrida.

21:52

21:46

14' Olimpijakos tone sve dublje

Real na sve ima odgovor.

Na trojku Kenana, istog momenta odgovorio je Serhio Rodriges, a zatim u kontri Porije zakucava za 38:18.

Barcokas zove novi tajm-aut.

21:45

12' Petrušev donosi energiju Olimpijakosu

Srpski reprezentativac je pogodio trojku, pa dva slobodna bacanja za 28:15.

Ali, "isekao" ga je Fabijen Kozer trojkom za +16 Reala.

21:42

Real postavio rekord

21:40

28:10 – kraj 1/4

Neverovatna četvrtina Real Madrida, Olimpijakos se "nije pojavio" na utakmici za sada.

Prva deonica je završena monstruoznom blokadom Fabijena Kozera nad Najdželom Vilijams-Gosom.

Autoritativno, da se stavi tačka na savršenu deonicu.

21:37

19' Ide i trojka Jabuselea!

Real ima trojke 6/10!

I vodi sa 26:10.

21:36

8' Vreme je za srpski tandem

U igri u ekipi Olimpijakosa su Nikola Milutinov i Filip Petrušev, kao i Najdžel-Vilijams Gos.

Mogu li oni da promene energiju tima iz Pireja?

Sada je 23:10 lakim poenima Valtera Tavaresa pod obručem.

21:35

21:34

6' Rafalna paljba Reala

Uključio se i Džanan Musa sa dve trojke, te Kampaco polaganjem i svojim asistencijama.

Razlika Reala ide na 19:10.

21:24

4' Prekinut meč u Berlinu

Semafor pravi velike probleme od samog početka, a zbog toga je sada nešto duži prekid.

21:22

4' Hezonjaaaaa!

Upalila se ruka hrvatskog košarkaša.

Treća njegova trojka za 11:6 na semaforu.

21:21

3' Još jedna trojka Hezonje!

I to posle finte šuta za vođstvo Reala od 8:6.

21:20

2' Rafalna paljba na početku

Trojka Kenana, pa Hezonje, a onda i Piters ubacuje za tri poena i rezultat 6:8.