Četvrtak, 16.09.2021.

08:45

Džeko: Nezaslužen poraz; Brozović: Moglo je da bude 3:0

Poraz od Real Madrida u potpunosti je nezaslužen, izjavio je nakon utakmice Interov napadač Edin Džeko.

Inter je dočekao Real Madrid na "Đuzepe Meaci", kontrolisao meč, imao više šuteva (18:12, 5:2 u okvir gola) ali nije uspeo da stigne do gola španskog velikana.

Jedini gol na utakmici, dovoljan za tri boda Reala, postigao je Rodrigo koji je dao u 89. minuti.

Utakmica bi se verovatno drugačije završila da je Džeko iskoristio jedan od tri udarca koje je uputio prema suparničkom golu, ali su ga Tibo Kurtoa i odbrana Reala sprečili da postane strelac.

"Apsolutno nezaslužen poraz. Zaslužili smo mnogo, mnogo više. Odigrali smo sjajno, ali teško je kad ne postigneš gol"
, rekao je Džeko.

Njegov saigrač, Hrvat Marcelo Brozović smatra da je Inter mogao da pobedi 3:0.

"Odigrali smo sjajno prvo poluvreme i mogli smo da pobedimo 3:0. Nema razlike između Intera i Real Madrida, ali ako ne postignete pogodak, na kraju ćete izgubiti utakmicu", rekao je Brozović.

U drugom meču grupe debitant Šerif je iznenadio ukrajinski Šahtjor 2:0 u Tiraspolu.