Fudbal 0

3.5.2024.

23:00

Injaki objasnio Grinvudu kako se daju golovi

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedom na gostovanju Hetafeu rezultatom 2:0 (1:0) otvorili su 36. kolo španske LaLige.

EPA-EFE/SERGIO PEREZ

Junak "jorgandžija" bio je Injaki Vilijams, koji je postigao oba gola na ovom susretu.

Prvi je bio impresivan, u 27. minutu je pogodio sa preko 20 metara i smestio loptu u "malu mrežu" daljeg ugla.

U 51. minutu je drugi put zatresao mrežu tima iz predgrađa Madrida. Asistenciju je uputio brat Niko Vilijams.

Delovalo je da Bilbao ide ka lakoj pobedi, ali je u 57. minutu Jeraj Alvares dobio crveni karton.

Situacija se dodatno zakomplikovala kada je Aitor Paredes dobio drugi žuti i ostavio Bilbao sa devetoricom na terenu.

Injaki Vilijams je dao dva gola iz dva šuta, dok je sa druge strane Mejson Grinvud šutirao sedam puta i nije dao gol.

Osmi šut je dobio iz jedanaesterca, koji je dosuđen u 84. minutu zbog igranja rukom Raula Garsije. Ali je Unai Simon odbranio udarac sa 11 metara i sačuvao svoju mrežu.

U nekoliko navrata se i Nemanja Maksimović našao u dobrim šansama, ali nije uspeo da matira golmana reprezentacije Španije.

Bilbao i dalje juri plasman u Ligu šampiona, a trenutno ima 61 bod na petom mestu.

Hetafe je na 10. poziciji sa 43 osvojena boda.