Fudbal 0

3.5.2024.

23:30

Evertonova rampa za Lutonov beg iz zone ispadanja

Fudbaleri Lutona i Evertona remizirali su u prvoj utakmici 36. kola Premijer lige - 1:1.

Izvor: B92.Sport

Bradley Collyer/PA via AP

Domaći tako ostaju u opasnoj zoni, a mogli su da je napuste upravo ove večeri da su iz ovog meča izašli kao pobednici.

Taj posao otežan im je od 24. minuta kada je Dominik Kalvert-Luin hladnokrvno pogodio sa "bele tačke".

Prethodno, VAR je procenio da je prekršaj Tedena Mengija nad Džaradom Brentvajtom bio za najstrožu kaznu.

Publika na "Kenilvort Roudu" dočekala je trenutak povratka u startnu postavu Lutona Elajdže Adebaja, koji je bio van stroja, tojest van prvih 11, još od početka februara.

Upravo je momak, čije je puno ime Elajdža Anuoluvapo Oluvaferanmi Oluvatomi Oluvalana Ajomikulehin Adebajo, poravnao rezultat sedam minuta kasnije.

Nigerijac je bio jači u duelu od Ešlija Janga i potom matirao reprezentativnog čuvara mreže tima iz Liverpula Džordana Pikforda.

Do kraja meča bilo je solidnih šansi na obe strane, ali ne i promene rezultata što znači da ekipa Roba Edvardsa ostaje u zoni najugroženijih.

Trenutno je bodovno poravnata sa Notingem Forestom.

Everton, sa druge strane, nema tih problema.

"Karamele" nakon dobrog niza rezultata u psoeldnje vreme (tri vezane pobede i remi) mirno plove u sigurnoj zoni.