Nedelja, 07.05.2017.

23:59

Marsej preskočio Bordo, PSŽ pobegao Nici

Fudbaleri Olimpik Marseja savladali su na svom stadionu ekipu Nice rezultatom 2:1 u 36. kolu Lige 1.

Marsej je poveo u 21. minutu golom Gomesa posle kombinacije sa Pajeaom i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nica je do izjednačenja došla u 51. minutu, a strelac je bio Mario Baloteli. Ipak, u 66. minutu Patris Evra glavom sa druge stative postavllja konačan rezultat.

Marsej je ovom pobedom preskočio Bordo i zauzeo peto mesto na tabeli koje vodi u Ligu Evrope.

Nica je propustila priliku da ostane u trci za Pari Sen Žermenom, koji sada ima šest bodova više.

U ostalim mečevima Ren je minimalnim rezultatom savladao Monpelje, dok je ekipa Liona bila bolja od Nanta i u uzbudljovom meču slavila sa 3:2.