Sreda, 01.03.2017.

23:16

FA: Petarda 'Građana' u pobedi nad drugoligašem

Fudbaleri Mančester Sitija deklasirali su na svom terenu u revanš meču 1/8 finala FA Kupa ekipu Hadersfild - 5:1 (3:1).

Izvor: SM

Autor: SM

Gosti su poveli su preko Bana u sedmom minutu meča, ali je posle pola sata igre domaćin odgovorio golom Sanea koji je smestio loptu u mrežu posle odličnog centaršuta bivšeg fudbalera Liverpula Rahima Sterlinga.

Samo pet minuta kasnije, ’Građani’ dolaze do vođstva iz penala. Otamendi je pao u kaznenom prostoru gostiju, a precizan sa bele tačke bio je Kun Aguero.

Do kraja prvog poluvreman u listu strelaca upisuje se Zabaleta koji na asistenciju Aguera povećava prednost domaće ekipe.

U drugom poluvremenu, Aguero u 73. minutu postiže svoj drugi, da bi konačan rezultat postavio Ihenačo u nadoknadi vremena.

Mančester siti će u 1/4 finalu igrati sa ekipom Midlsboroa i to na "Riversajdu".