Ponedeljak, 02.05.2016.

16:59

Zenit razbio CSKA za Kup

Fudbaleri Zenita osvojili su Kup Rusije za sezonu 2015/2016.

Aktuelni šampion je do četvrtog trofeja u takmičenju u istoriji stigao ubedljivom pobedom nad najvećim rivalom CSKA sa 4:1.

Meč u Kazanju je bio neizvestan do 63. minuta, kada je Vasilij Berezucki dobio crveni karton zbog faula u kaznenom prostoru nad Aleksandrom Kokorinom, koji je bio u gol šansi.

Zenit je iz tog penala stigao do 3:1, te nekoliko minuta kasnije preko Jusupova potvrdio trijumf sa igračem viče.

Tim iz Sankt Peterburga je i prvi gol za vođstvo na meču postigao iz penala, koji je takođe realizovao Hulk u 34. minutu, ali je samo dva minuta kasnije izjednačio Olarare.

Zenit se u prednost vraća u desetom minutu drugog dela igre kada je Hulk proigrao Kokorina, nakon čega je usledio rasplet sredinom poluvremena.

Ekipa sa Petrovskog je osvojila prvi Kup od 2010, a ovo joj je 16. trofej u klupskoj istoriji.

Srpski reprezentativac Zoran Tošić je meč posmatrao sa klupe za rezerve.

CSKA će šansu da se revanšira Zenitu imati u Premijer ligi, četiri kola pre kraja je lider sa četiri boda više od branioca trofeja koji je tek četvrti, a dva od prvog pratioca Rostova.