Fudbal 91

7.4.2024.

17:58

Katai za pobedu Zvezde u Surdulici – Glazer sprečio senzaciju

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik u Surdulici 2:0 u meču 29. kola Superlige Srbije.

Starsport

Crveno-beli su bili apsolutni favoriti na ovom meču i taj epitet su i opravdali, doduše nimalo lako kako je bilo očekivano.

Oba gola za Beograđane postigao je rezervista Aleksandar Katai u 75. i 88. minutu.

Pored Kataija najzaslužniji za pobedu gotiju, zapravo za činjenicu da je Zveza izbegla neprijatnost prve vrste, je golman Omri Glazer koji je odbranio dve veliekšanse fudbalera Radnika.

Superliga, 29. kolo

Radnik - Crvena zvezda 0:2 (0:0)
Katai 75, 88
Stadion: Efbet,
Surdulica
Sudija: Stanko Ostraćanin

Najpre je, u prvom poluvremenu, ni sam ne zna kako verovatno, odbranio pokušaj Anđelkovića nakon što ga je lopta pogodila u nogu i odbila se do igrača Radnika.

Iz te situacije bilo je teže promašiti nego dati gol, ali Anđelković se, valjda, uplašio, pomalo i iznenadio šanse koja mu se ukazala pa je podbacio.

U drugom poluvremenu Glazer je zablistao i nakon kiksa Đige.

Defanzivac je gotovo predao loptu u noge igraču Radnika, ovaj proigrao Hajdarevića koji je bio u gotovo idealnoj poziciji da matira Izraelac, međutim i njemu je Glazer čitao šut i po ko zna koji put ove sezone prilepio sebi etiktu junaka meča.

Starsport

Surduličane je kazna stigla ubrzo...

Golu Kataija prethodio je njegov prodori i stativa, da bi koji minut kasnije Zvezdin "džoker" (ušao u 46. umesto Stamenića) efektno pogodio u metu - sjajno ga je proigrao Kraso lob pasom, a Katai iz" prve" savladao danas sjajnog Ranđelovića.

Zvezda je povela u 75. minutu, za svoje ogromno olakšanje i sve je potom bilo relaksiranije po šampiona. Radnik se otvorio, zaigrao rizičnije što je neminovno ostavilo veći prostor za goste da novim golom stave tačku.

Iz jedne takve akcije Katai je ponovo profitirao, ostao je sam na drugoj stativi, i glavom, na centaršut Mijailovića stavio tačku na trijumf.

Vredi reći da je Zvezda u prvom poluvremenu dva puta opasno pretila Radniku, preko Hvanga i Olanjinke, te da je tada Ranđelović refleksnim reakcijama mamio aplauze publike.

Surduličani su danas odigrali daleko kvalitetnije nego što to pokazuje njihov položaj na tabeli, energižno, taktički disciplinovano, precizno, i malo je nedostajalo da neprijatno iznenade šampiona.

Kao što je i Vladan Milojević rekao posle meča, sa današnje utakmice pamtiće samo pobedu.

Sva dešavanja iz Surdulice mogli ste pratiti u LIVE BLOG-u na B92.sport.

Kraj utakmice

Zvezda je pobedila Radnik u Surdulici 2:0 u 29. kolu Superlige golovima Aleksandra Kataija (75. i 88. minut).

17:53

90' Četiri minuta nadoknade

Sve je završeno u Surdulici, čeka se kraj meča, Zvezda privodi posao kraju.

Igraće se još četiri minuta.

17:50

88' Katai stavlja tačku

Novi gol Zvezdinog rezerviste, ovog puat glavom, neometan je bio na drugoj stativi, posle asistencije Mijailovića.

Zvezda stavlja tačku na trijumf u Surdulici.

17:47

Gol Kataija za vođstvo Zvezde

17:46

83' Radnik krenuo rizičnije

Nemaju kud više domaći, moraju sa više rizika da nastupaju na polovini Zvezde, sa više igrača što naravno otvara veći prostor gostima da završe posao.

Još deset minuta do kraja utakmice.

17:41

80' Dvostruka izmena kod Radnika

Mladi Jovan Stanojević je u igri kod Radnika umesto Jovanovića,  to mu je debi u Superligi.

Izašao je i Čumić, a ušao Kunić.

17:39

75' Zvezda povela

Strelac je Katai posle uigrane kombinacije sa Hvangom i Krasoom koji je poslao savršen pas u toj situaciji.

Prebacio loptu do Kataija, a ovaj, ne čekajući da padne, poslao je u mrežu.

Delirijum navijača, igrača, klupe gostiju...

17:35

Dimna zavesa
Starsport

17:33

71' Stativa!

Pogađa je Katai posle karakterističnog prodora. Otišao je previše ulevo, gotovo je šutirao iz mrtvog ugla i pogodio okvir gola Ranđelovića koji je za svaki slučaj pokrio ugao.

17:32

68' Umalo 0:1

Hvangu se ukazala prilika, ostao je sam u kaznenom prostoru, negde na penalu, ali je u padu tukao preko gola.

Velika prilika za goste, prva u drugom poluvremenu.

17:30

Glazer spasilac Zvezde

17:28

65' Kakva šansa za Radnik?!

Ponovo je Glazer spasilac Zvezde. Prethono, Điga je gotovo predao loptu u noge igrača Radnika, usledila je kombinacija, asistenciaj za Hajdarevića čiji udarac iskosa sa nekoliko metara brani Izraelac.

Dve veliek intervencije Glazaera danas.

17:26

64' Kraso na terenu

Zamenio je Ivanića reprezentativac Obale Slonovače.

17:25

63' Rustemović van igre

Deluej da će igrač domaćih moći da se vrati na teren mada hrama uz bolnu grimasu. Zaradio je povredu u sudaru sa saigračem Vranjaninom.

17:22

60' Mirne mreže i posle pokušaja Endiajea

Endiaje u šansi, bio je na prvoj stativi, uspeo je i da zahvati loptu međuuim nije bio u najboljoj poziciji da ugrozi Ranđelovića.

U isto vreme Dušan Đorđević vrši prvu izmenu. Vukašin Bogdanović, napadač, ulazi u igru umesto Anđelkovića.

17:16

54' Pokušaj Kataija

Vrlo loš - iz okreta, preko glave gotovo, daleko preko gola Ranđelovića išao je ovaj udarac Zvezdine "desetke".

17:15

Abubakar zaustavlja Endiajea
Starsport

17:11

49' Pretnja Ivanića

Sve je sam pokušao Mirko. Probio je sa krila u sredinu, odakle je uputio udarac međutim poslao je loptu preko gola.

Sudeći prema uvodnim minutima u drugom poluvremenu, gledaćemo daleko angažovaniju Zvezdu. Vrlo energičan početak gostiju.

17:08

47' Prekid

Ostraćanin je zaustavio igru zbog dimne zavese koja je stigla s tribine gde se nalaze najvatrenije pristalice Zvezde.

17:07

46' Katai umesto Stamenića

Milojević pojačava kreaciju, izveo je Stamenića, a u igri je Katai koji će pokušati da bolje poveže redove gostiju u navali.

Poluvreme

Radnik je uspeo u nameri da sačuva svoju mrežu protiv šampiona. Odlična partija ekipe Dušana Đorđevića.

Na poluvremenu Radnik - Zvezda 0:0.

16:50

45+4 Điga u poslednjem trenutku

Stigao je defanzivac Zvezde na vreme da osujeti proboj Anđelkovića po levoj strani. Ušao je u kazneni prostor Zvezde ofanzivac gostiju i taman gada se spremao za udarac, reagovao je Điga.

Opasno je ovo bilo po goste.

Ujedno, bila je ovo i poslednja situacija u prvom poluvremenu, Ostraćanin je poslao ekipe u svlačionicu na predah.

16:48

45+2 Hajdarević preti

Glazer ovog puta nije imao potrebe da interveniše, nije to bio najprecizniji udarac ali pišemo treći udarac domaćih ka golu Beograđana.

16:46

45' Još četiri minuta igre

Ostraćanin je dodao četiri minuta na poluvreme.

Velika borba i dalje na svakom delu terena, Surduličani ne odstupaju ni sekund od žustre i energične partije. Gosti dominiraju u pasu ali sve teže dolaze u gol-šanse.

16:45

Stamenić u akciji
Starsport

16:34

37' Zvezda bez rešenja

Surduličani vrlo srčani i dalje, nemaju gosti previše prostora da razviju igru. Taktički, reklo bi se, savršena partija Surduličana protiv šampiona.

U međuvremenu Endiaje je zaradio žuti karton zbog prekršaja blizu gol-aut linije nad igračem Radnika Abubakarom.

16:33

32' Nova odbrana Glazera

Obećavajući napad gostiju pa još bolja akcija Surduličana koji su sa nekoliko preciznih pasova pred kaznenim prostorom Zvezde došli u situaciju za šut.
Jovanović je to, ipak, uradio vrlo slabo - Glazer je lako ukrotio njegov pokušaj.

16:31

30' Povreda Ranđelovića

Neoprezan start Endiaja u skoku na golmanu Radnika koji je prvi došao do lopte koju je ubacio Mijailović.

Srećom, najbolji igrač Surduličana može da nastavi meč.

16:30

27' Pauza

Vrelo je i u Surdulici kao i u većem delu Srbije pa je sudija Ostraćanin svirnuo da se igrači osveže pre nego što nastave meč.
Mreže i dalje miriju.

16:25

24' Ranđelović dobio duel i sa OIanjinkom

Kanga je izveo korner, Olanjinka je bio najsnalažljiviji, najbrži na prvoj stativi odakle j uputio udarac glavom međutim Ranđelović demonstira vrhunske reflekse.

16:20

Starsport

16:19

19' Glazer kiksnuo, pa spasio Zvezdu

Velika šansa, najveća na utakmici.

Glazer je čekao loptu koja mu je doskakutala sa desne strane, nisu tamo defanzivci Zvezde odradili najbolje posao, i potom je usledio kiks Izraelca - lopta mu se od noge odbila do igrač Radnika.

Anđelković je pokušao da iskoristi poklon ali se Glazer fenomenalnom reakcijom iskupio za grešku.

16:17

16' Loš potez Endiaja

Ivanić je oduzeo loptu na centru, povukao kontru, uposlio Endiaja na kontra strani ali je napadač gostiju vrlo loše šutirao - daleko od gola.

Loša odluka, još gori udarac Šerifa.

16:13

9' Hvang u šansi

Korejac je šutirao sa 12 metara, prethodno mu je Endiaj odložio loptu, a ovoga pre toga uposlio Stamenić sa desne strane.

Istakao se Ranđelović nakon udarca Korejca i paradom spasio svoj tim.

16:09

8' Kanga leži

Trenutno se ukazuje pomoć Zvezdinom Gaboncu, ostao je na travi posle starta Hajdarevića.

Surduličani su beskompromisni u duelima od starta meča, prethono je i Endiaj fauliran.

16:06

5' Borba

Zvezda je preuzela posed ali igrači Radnika vrlo angažovano nastupaju u defanzivnom bloku.

Crveno-beli pokušavaju da nametnu ritam, to im zasad delimično ide od ruke jer sa druge strane Surduličani igraju vrlo disciplinovano.

Bez šansi za sada.

16:03

Utakmica je počela

Sudija Stanko Ostraćanin dao je znak za početak duela prvoplasiranog i poslednjeplasiranog tima na tabeli.

15:24

Poznati sastavi

Radnik: Ranđelović - Abubakar, Anđelković, Čumić, Gašić - Hajdarević, Jovanović, Kadijević, Oreščanin - Rustemović, Vranjanin

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Spajić, Điga, Rodić - Hvang, Kanga - Stamenić, Olajinka, Ivanić - Endijae

15:24

15:05

Tabela Superlige

15:01

Vladan Milojević

Uprkos stanju na tabeli ekipe Radnika, smatram da je utakmica za pažnju. Gledali smo ih u zadnjim mečevima, davali su maksimum i siguran sam da će im biti izazov da pred punim stadionom odigraju protiv Zvezde. Neće biti lako i imam pun respekt prema Radniku. Ne postoje unapred upisani bodovi, i uvek razmišljam kao da je preko puta nas najbolji mogući protivnik. Đorđević radi dobar posao i na mnogo utakmica je Radnik nesrećno primao golove, neke koje u ovom rangu takmičenja ne bi trebalo. Ipak, to je sastavni deo igre. Očekujem takmičarski Radnik sa dobrom taktikom koju će trener postaviti kako bi izvukao maksimum. Biće teška utakmica.