Fudbal 18

27.4.2024.

19:58

Sportijelo junak derbija koji nije ni trebalo da igra – Vlahović i Kostić zamenjeni

Fudbaleri Juventusa i Milana odigrali su bez golova u ne baš sadžajnoj i dopadljivoj utakmici, u derbiju 34. kola Serije A.

Izvor: B92.Sport

Autor: B92

B92
B92
Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Ovakav ishod išao je na ruku "rosonerima" koji su održali pet bodova prednosti naspram Juventusa pa će do kraja mirnije da finiširaju sezonu sa druge pozicije.

"Bjankoneri" su propustili najbolju priliku da u direktnom duelu sa prvim timom iznad sebe napadu drugo mesto.

Junak utakmice, bez dileme, bio je golman gostiju Marko Sportijelo koji je u poslednji čas uvršten među startere zbog povrede Maika Manjana na zagrevanju. Bio je to najznačajniji trenutak derbija.

Sportijelo je briljirao među stativama, odbranio sve što je išalo ka golu Milana, dva puta je skidao udarce Vlahovića, jednom Kostića, Danila, pa Milika dva puta...

Sjajnim intervencijama sebi je prilepio etiketu junaka utakmice, junaka Milana.

Od ukupno četiri srpska igrača u oba tima, tek su dvojica bila u akciji, Vlahović i Kostić kao starteri za Juve, dok kod Milana nije bilo povređenog Luke Jovića, a mlađani Jan-Karlo Simić nije dočekao šansu.

Kostića i Vlahovića Alegri je izveo iz igre u 62. minutu.

Stefano Pioli je imao odrešenih kadrovskih problema, nastupio je sa okrnjenom odbranom ali i tako oslabljena defanzivna linija nije poklekla - zahvaljujući rezervisti Sportijelu.

Doduše, veliki posao u neutralisanju pre svih Vlahovića, imao je Tijao, Gabija je takođe preuzimao Dušana koji je, kao mnogo puta do sada, često bio "odsečen" duboko na polovini Milana.

Trošio je energiju u pokušajima da se domogne lopte na svojj polovini, nije imao ni prave lopte od saigrača zbog čega je sporadično negodovao.

Najbliži golu bio je pred kraj poluvremena kada mu je Sportijelo skinuo šut iz slobodnog uarca. Ta intervencija bila je samo najava bravura "jedinice" Milana u nastavku.

Najbolji njegov potez desio se u 50. minutu - tada je dvostrukom odbranom neutralisao udarce Kostića i Danila koji su stigli praktično iz istog pravca.

Imao je jedan kiks, no ni tada nije savladan jer mu je Tijao pritekao upomoć i skinuo udarac Rabioa gotovo sa gol-linije. Milan je tako odneo bod iz ovog duela, važan jer ostaje miran na drugom mestu, koje će, upravo zbog današnje partije, za Juventus verovatno ostati misaona imenica.

20:45 Đenoa - Kaljari

Utakmicu iz Torina mogli ste da pratite uz LIVE BLOG na B92.sport u nastavku.

Završeno

17:12

JUV   MIL
  0 : 0

19:59

Kraj - nerešeno u derbiju 34. kola

Juventus nije uspeo da postigne gol, nije uspeo da pobedi, niti je to učinio Milan pa razlika između dva tima ostaje ista i nakon ove runde - pet bodova.

19:53

92' Mireti neprecizan

Pokuašo je rezervista Juventusa sa ruba kaznenog prostora, imao je i bolja rešenja od udarca koji je otišao daleko preko gola.

Sve manje nade za Juve.

19:51

90' Četiri minuta nadoknade

Bliži se kraj, još četiri minuta će se igrati na "Aliancu".

19:48

Tiao spasava Milan na gol-liniji

19:45

86' Šanse utakmice!

Koliko je sada sreće imao Milan - u dve situacije u razmaku od samo tridesetak sekundi.

Prvo je Tiao maltene sa gol-linije skrenuo loptu u kroner posle pokušaja Rabioa - prethodno je kiksnuo golman Sportijelo, da bi odmah nakon kornera Milik sam kao duh u petercu, nebranjen, glavom šutirao pored dalje stative.

Mnogo sreće za Milan.

19:43

85' Još malo nade da možemo videti neki gol

Loš derbi, to se već sada, i pre kraja utakmice, može konstatovati. Očekivalo se mnogo više od drugoplasiranog i trećeplasiranog tima lige.

19:41

82' Četiri izmene

Jednu pravi Alegri, uvodi Miretija umesto Jildiza, a kod Milana u igri su trojica novih igrača - Bartesagi, Zeroli i Čukvueze.

Izašli su Musa, Loftus-Čik i Pulišić.

19:32

74' Nova bravura Sportijela

Ponovo se istakao golman Milana, bez ikakve dileme najbolji akter utakmice - sada je zaustavio udarac glavom Milika.

Prethodno je Kijeza centrirao pred gol gostiju.

Vrlo dobra kombinacija rezervista Juventusa ali još bolja intervencija Milanovog golmana.

19:30

71' Nove izmene

Alegri je na teren poslao Mekkenija, izašao je Vea, a na klupi je od ovog trenutka i Žiru. Pioli je umesto njega uveo Okafora.
Prethodno, Benaser je zamenio Adlija.

19:28

Vlahović nije imao svoj dan

19:26

65' Dalekometni hitac Loftus-Čika

Napao je Milan u tranziciji, loptu je vukao Loftus-Čik, tukao je čim mu se ukazao prostor za tako nešto ali nije to bilo najpreciznije.

19:22

62' Kraj meča za Vlahovića i Kostića
Obojicu srpskih fudbalera izveo je iz igre Alegri - umesto njih na terenu su Milik i Kijeza. Solidne partije naših fudbalera, ali pamte oni i bolje utakmice.

19:19

Dve sjajne intervencije Sportijela

19:15

55' Florencijeva pretnja

Milan je pokušao preko Florencija, ubacio je pred gol iskusni veznjak Milana, loptu niko nije dirao iako je ona prohujala desetak centimetara pored stative. Ščensni je čekao reakciju saigrača koji je krenuo na nju. Moglo je ovde biti problema za Juve.

19:14

50' Čudesni Sportijelo

Fenomenalne intervencije golmana Milana u samo nekoliko sekundi!

Nije se dao iznenaditi posle "bombe" Kostića, koji je snažno tukao sa levog krila, da bi na odbijenu loptu stigao Danilo, ali je i njegov pokušaj zaustavio Sportijelo.

Dva fenomenalna poteza golmana Milana koji je u psoeldnji čas uskočio u statrnu postavu umesto Manjana koji se povredio na zagrevanju.

19:06

Počelo je drugo poluvreme

Bez promena u sastavima oba tima.

19:00

18:50

Poluvreme

Bez golova je protekao prvi deo meča između Juventusa i Milana. Domaći su imali dve solidne šanse preko Vlahovića, Spotijelo je u oba slučaja bio uspešniji od Srbina.

Milan, sa druge strane, gotovo da nije imao prave, konretne prilike iako je u drugom delu prvog poluvremena preuzeo inicijativu.

18:43

47' Sportijelu duel protiv Vlahovića

Musa je pogrešio, Vlahović mu je uzeo loptu na dvadesetak metara od gola Milana, potom je Amerikanac sa dve ruke oborio srpskog napadača pred šesnaestercem.

Vlahović je izveo slobodan udarac, gađao je u donji levi ugao gola Sportijela koji je sjajno intervenisao.

18:42

Rafael Leao dobro čuvan u Torinu

18:34

Kostić u prodoru

18:34

37' Milan preuzeo igru

Već neko vreme igra se iskljuivo na polovini Juventusa gde gosti strpljivo kreiraju napade, doduše ne i prilike iz kojih bi ugrozili Ščensnog.

Najailniji su Leao, Pulišić, Loftus-Čik...

Vlahović dugo bez lopte.

18:25

27' Musa i Žiru za strepnju Juventusa

Amerikanac Junus Musa je uneo pometnju u redove Juventusa, driblingom je izbacio iz ravnoteže Rabiioa, potom šutirao  pod faulom Bremera.

Prebacio je gol i povredio se, ali se pridigao.

Posle kornera novi pokušaj gostiju - Žiru je glavom na prvoj stativi poslao loptu pored gola.

18:23

22' Prvo veće uzbuđenje

Blaga panika u kaznenom prostoru Milana. Lopta se posle nesigurne intervencije Vee odbila do Kambijaza, ovaj se nameštao na šut, a kada se konačno namestio - promašio je čitav gol.

Šutirao je po zemlji, isksoa, loptu je poslao pored stative.

18:21

21' Besposleni golmani

Ništa do sada nismo videli od dva tima, ništa konkretno. Juve ima prividnu inicijativu, Vlahović je imao jedan šut u gol i to je jedina prava pretnja danas za neki od timova.

18:16

Meč prati i Zlatan Ibrahimović

18:14

15' Novi udarac ka golu Milana

Gati je pokušao, otvorio mu se brisan prostor međutim šutirao je snažno i neprecizno. Definitivno je imao bolja rešenja Gati.

Vlahović je negodovao zbog ovakvog rešenja saigrača.

18:11

10' Kostić i Vlahović muče Milan

Karakterističan prodor Kostića po krilu, pronašao je u kaznenom prostoru Vlahovića, ovaj odložio loptu do saigrača jer je bio okrenut leđima, međutim nije bilo opasnosti po gol Milana.

Srpski tandem za sada pravi najviše problema gostima.

18:06

7' Vlahović razgrće i preti

Prvi udarac u gol uputio je Dušan Vlahović i to nakon sjajnog prijema na grudi, potom i niza izdržanih duela sa igračima Milana. Sve vreme mu je lopta bila u nogama, uspeo je i da šutira - direktno u golmana gostiju.

18:03

Meč je počeo!

Lopta je krenula sa centra, znak je dao glavni arbitar Mauricio Mariani.

18:03

5' Bez šansi

Juve od starta ima inicijativu, napao je sada preko najisturenijih i najopasnijih Kostića, Jildiza i Vlahovića koji su kombinovali, ali od svega samo korner, prvi na utakmici.

17:46

Novi trener Milana Lopetegi?

U toku dana u italijanskim medijima pojavial se vest da uprava milana želi Žulena Lopetegija za trenera naredne sezone.

Španac je jedan od kandidata da nasledi Piolija međutim već postoji otpor navijača "rosonera" koji su već poveli kampanju na društvenim mrežama pod nazivom "Nopetegi".

17:44

Povređeni, suspendovani

Teo Ernandes i Davide Kalabrija su suspendovani, uz njih Pioli ne može da računa na povređene Fikaja Tomorija, Simona Kjera, Pjera Kalulua, Matiju Kaldaru i Luku Jovića.

Kod Juventusa Mojze Ken je povređen, Kijeza je na raspolaganju Alegriju ali će ovog puta meč krenuti sa klupe. Umesto njega u startnoj postavi je Turčin Jildiz.