Fudbal 19

18.4.2024.

23:52

Klinac odbranio penal Tadiću – Oly posle ludnice u Istanbulu otišao u polufinale!

Fudbaleri Olimpijakosa poslednji su polufinalisti Lige konferencija, pošto su eliminisali Fenerbahče posle penala 3-2.

Profimedia

Oni će se u borbi za plasman u finale boriti protiv Aston Vile, koja je posle penala pobedila Lil.

Fenerbahče je iz prvog meča imao zaostatak od jednog gola, pošto je u Pireju izgubio 3:2 i to je bio razlog da ofanzivno krene pred svojim navijačima.

To im se ispaltilo u 12. minutu, kada je Kahveči bio strelac za 1:0 i poravnanje u ukupnom rezultatu.

Bio je to rezultat posle regularnih 90 minuta, nakon čega su u Istanbulu počeli produžeci, ne bi li se odlučio poslednji polufinalista ovog takmičnja.

Ni posle dodatnog perioda igra nije bilo pobednika, pa su penali odlučili poslednjeg putnika među četiri najbolja.

El Kabi je iskoristio prvi penal, a onda je srpski fudbaler i kapiten Dušan Tadić omanuo i nije doneo prednost Fener, jer je njegov udarac odbranio golman Olimpijakosa.

Livaković je u narednom napadu vratio turski tim, pošto je odbranio udarac sa 11 metara koji je uputio El Arabi.

Golman grčkog tima Kostas Colakis potom je zaustavio Undera, dok su za Orta i Masuras bili sigurni.

Šansu da Olimpijakos odvede u polufinale imao je Rodinei, koji je u petoj seriji šutirao tako da lopta nije prešla gol liniju.

Tačku na ovaj meč stavio je mladi golman Olimpijakosa, koji je u poslednjoj seriji odbranio udarac Bonučija  i tako poslao svoj tim u polufinale Lige konferencija.

Kraj!

U polufinale Lige konferencija ide Olimpijakos nakon što je Bonuči promašio penal u petoj seriji.

23:51

(Istanbul) Šta ovo bi?

Rodinei je šutirao poluvisoko, Livaković odbranio i odbio loptu do prečke.

Lopta se nazad odbila tačno na gol liniju.

Rodinei ne veruje šta se dešava.

23:47

Marsej u polufinalu Lige Evrope!

Posle boljeg izvođena penala (4:2), francuski predstavnik ide dalje.

(Marsej, Istanbul) Penali!

Jedanaesterci će odlučiti na mečevima Lige Evrope i Lige konferencija.

23:27

(Istanbul) Pokušava Tadić

Šutira kapiten Srbije, ali pored stative.

Osim stative posle udarca Ibore, bez većih uzbuđenja na oba meča.

Sve je manje vremena i šanse su velike da ćemo gledati penal serije.

23:13

Kraj prvih 15 minuta

Bez golova posle prvog produžetka.

23:10

(Istanbul) 103‘ Stativa!

Pogađaju je fudbaleri Olimpijakosa.

Dominik Livaković u "saradnji" sa stativom sprečava siguran pogodak.

(Solun, Rim, Leverkuzen) Kraj!

Dalje u Ligi Evrope idu Roma i Bajer koji će se i boriti za polufinale.

U Grčkoj je plasman dalje obezbedio Klub Briž, koji će igrati sa Fiorentinom.

22:56

(Istanbul, Marsej) Produžeci

Dodatnih pola sata na mečevim Marseja i Benfike, odnosno Olimpijakosa i Fenerbahčea.

22:56

(Rim) 90+2‘ Crveni karton

Teo Ernandes vraća ravnotežu. Sada su oba tima sa desetoricom na terenu.

22:55

(Bergamo) Atalanta u polufinalu

Istorijski uspeh italijanskog predstavnika.

Gasperinijev tim prvi stiže do polufinala.

Time su Italijani obezbedili peto mesto u Ligi šampiona sledeće sezone.

22:52

(London) 89‘ Leverkuzen stiže do izjednačenja (1:1)

Džeremi Frimpong stavlja tačku na pitanje polufinaliste iz ovog para.

22:51

(Rim) 85‘ Milan smanjuje! (2:1)

Mateo Gabija za nadu "rosonera".

Potrebna su Milanu još dva gola za produžetke.

22:37

(Marsej) 80‘ Gol! (1:0)

Marsej dolazi do prednosti i vraća dvomeč sa Benfikom u egal.

Strelac je kamerunski fudbaler Faris Mumbanja.

22:29

70‘ Čekajući golove...

Još uvek bez pogodaka u drugim poluvremenima na čak šest utakmica u dva takmičenja.

Menjaju treneri timova koji su u zaostatku, Pioli gotovo da ima samo napadački orijentisane fudbalere na terenu, ali to ne pomaže.

Inače, ukoliko Atalanta eliminiše Liverpul time će osigurati Italiji pet timova u Ligi šampiona sledeće sezone.

22:25

(Solun) 63‘ Ništa od penala

Posle konslutacija sa VAR sobom i pregledanja snimka, Masa je odlučio da poništi penal koji je prethodno dosudio u korist PAOK-a.

Solunci ostaju na dva gola zaostaka na ovom meču, odnosno tri ukupno.

22:23

(Solun) 61‘ Penal!

PAOK ima priliku da smanji zaostatak.

Jedanaesterac je skrivio Eder Balanta, ali će pre toga sudija Davide Masa proveriti snimak da bi bio siguran u svoju odluku.

22:17

55‘ Daleko sporiji start u nastavku

Na nekim mečevima je već odigran pun sat fudbala, ali u nastavku i dalje bez golova.

Dva potpuno različita starta poluvremena, nakon što je većina u prvom postignuta unutar prvih 15 minuta.

Još pola sata ili čak i više od toga nade da ćemo ih videti još ove večeri.

22:09

(Solun) 46‘ U igri i Andrija Živković

I drugi Srbin dobija šansu sa klupe u trenucima kada njegov tim juri zaostatak.

Živković menja Tomasa Murga.

22:08

46‘ Ponovo se igra

Fudbaleri Rome i Milana poslednji izlaze na teren.

Na ostalim stadionima se igra već nekoliko minuta, ali bez golova.

21:54

Poluvremena

Za sada bez golova samo u Marseju, što odgovara gostima iz Lisabona posle pobede u prvom meču.

21:46

(Solun) 45+4‘ Gol! (0:2)

Posle duge provere, priznat je pogodak Ferana Jutgle, koji je prvobitno pripisan Mihalu Skorašu.

Klub Briž stiže do dva gola prednosti i tri ukupno.

Dvojica Živkovića iz redova PAOK-a se polako opraštaju od Lige konferencija.

21:45

45‘ Nadoknada na svim mečevima

Još nekoliko minuta nas deli od pauze na preostalih šest susreta u Ligi Evrope i Konferencija.

21:42

(Rim) 42‘ Jović u igri

Netipičan broj promena već u prvom poluvremenu.

Sve je počeko od povrede Romelua Lukakua, kog je zamenio Tejmi Abraham.

Potom je Stefano Pijoli shvatio da nema šta da čeka, pa je Benasera zamenio Lukom Jovićem.

Stigao je odgovor sa druge strane, pa je Dijego Ljorente zamenio Paola Dibalu.

21:40

(Rim) 31‘ Crveni karton!

Roma sa igračem manje.

Zeki Čelik je sa leđa oborio Rafaela Leaa i zbog toga je isključen.

(Lil) Aston Vila ide dalje!

Tim iz Birmingema je drugi tim u polufinalu Lige konferencija, nakon Fiorentine.

Tragičar je bio Benžamen Andre, strelac drugog gola Lila, koji je promašio penal u petoj seriji.

Sigurno da nema srećnijeg čoveka od Emilijana Martinesa koji je neprijateljski dočekan u Francuskoj zbog svega što se dešavalo na Svetskom prvenstvu u Kataru.

21:34

(Solun) 33‘ Gosti stižu do prednosti (0:1)

Feran Jutgla dovodi u vođstvo Klub Briž protiv PAOK-a.

Maestralan pas Sabea koji Španac nije imao probelm da pretvori u gol.

Dva gola prednosti za belgijskog predstavnika.

21:32

(Lil) Martines provocirao navijače, pa dobio žuti karton

21:25

(Rim) 22‘ Roma duplirala prednost (2:0)

Strelac je Paolo Dibala.

"Zalomio" je Romelo Lukaku protivnika i pokušao da proigra saigrača, ali nije uspeo.

Još jednom gosti nisu pokupili "otpadak", što radi Dibala koji dolazi do lopte i preciznim udarcem u suprotan ugao još jednom matira golmana Milana.

21:24

Gonzales 92, Biragi 108
  FIO   PLZ
  2 : 0

21:23

(Firenca) Viola ide dalje!

Fiorentina je prvi klub koji je obezbedio prolazak u polufinale Lige konferencija.

Dva gola u produžetku protiv Plzenja (2:0) je bilo dovoljno.

Heroji Firence su Gonzales i Biragi.

21:21

(Lil) 120‘ Penali

Ni posle više od dva sata igre nemamo pobednika u Lilu.

Odlučiće penali.

21:15

(London) 13‘ Vest Hem prepolovio zaostatak (1:0)

Nastavlja se serija golova širom Evrope.

U engleskoj prestonici Majkl Antonio dovodi "čekićare" u prednost protiv Bajera koji su dobili prvi meč u Leverkuzenu 2:0.

Centaršut Bovena loše je procenio Hradecki ispred kog loptu "kupi" reprezentativac Jamajke i smešta je u mrežu.

21:14

(Rim) 12‘ Gol i u derbiju večeri (1:0)

Đanluka Mančini dovodi Romu u prednost protiv Milana.

Sada "vučica" ima dva gola prednosti, posle 0:1 u prvom meču u "gradu mode".

Lorenco Pelegrini je šutirao sa distance, pogodio stativu, a odbitak je pokupio defanzivac Rome.

21:11

(Istanbul) 12‘ Silovit start na svim utakmicama (1:0)

Evo i prvog gola u drugom terminu Lige konferencija.

Fenerbahče stiže kod kuće do prednosti protiv Olimpijakosa i sada je 3:3 ukupno u dvomeču.

Gol postiže Irfan Kahveči.

21:08

(Firenca) 108‘ Gol! (2:0)

Fiorentina duplira prednost i jednom nogom je u polufinalu Lige konferencija.

Strelac je kapiten Kristijan Biragi.

21:07

(Bergamo) 7‘ Gol! (0:1)

Siguran je Mohamed Salah sa bele tačke.

Njegov peti gol u takmičenju ove sezone, izjednačio se sa Darvinom Nunjesom.

21:06

(Bergamo) 6‘ Penal

Mateo Ruđeri je bio neoprezan u sopstvenom šesnaestercu.

Arnold je centrirao, a lopta je pogodila u odručenu ruku Italijana.

VAR provera je gotova, Mohamed Salah će izvesti penal.

21:03

105‘ Kraj prvih produžetaka

Bez promene u Lilu gde domaćin vodi protiv Aston Vile (2:1) i ako tako ostane meč ide u penal seriju.

Fiorentina je uspela da povede preko Nika Gonzalesa i sve je u njihovim rukama protiv Plzenj koji igra sa desetoricom.

20:58

1‘ Počeli su i ostali mečevi

Prvi termin još uvek nije gotov, a već dobijamo drugi.

Igra se u Rimu, Bergamu, Marseju i Londonu u Ligi Evrope, odnosno Solunu i Istanbulu u Ligi konferencija.

Osam mečeva, osam učesnika polufinala druga dva po značaju UEFA takmičenja koje ćemo dobiti.

20:55

100‘ Ševalije heroj Lila!

Sjajne dve odbrane golmana francuskog predstavnika.

Izvukao se Bejli na levu nogu i uputio udarac u kontra ugao sa desne strane. Ševalije je to odbranio, ali to nije bilo ništa u poređenju sa onim što će uslediit.

Na odbijenu loptu je naleteo Daglas Luis koji ju je glavom uputio nazad ka golu Lila, a Ševalije se odmah podiže sa zemlje i tu loptu šalje u korner.

Maestralna odbrana o kojoj će se pričati ako Lil prođe dalje.

20:50

(Firenca) 92‘ Gol! (1:0)

Vodi Fiorentina na "Artemio Frankiju".

Strelac na startu prvog produžetka je Niko Gonzales.

Argentinac se najbolje snašao posle kornera i sa 11 metara uputio udarac koji je golman Plzenja samo dodatno pogurao u sopstvenu mrežu.

20:47

91‘ Ponovo se igra

Krećemo u prvi produžetak u Firenci i Lilu.

20:25

Produžeci u Firenci i Lilu

Mečevi Fiorentine i Plzenja (0:0), odnosno Lila i Aston Vile (2:1), okončani su istim rezultatom kao i prvi susreti.

Metju Keš je u 87. minutu ostavio tim iz Birmingema u takmičenju.

Još po pola sata na ta dva duela, pa onda možda i produžeci.