Fudbal 27

11.4.2024.

22:57

Svilar "spustio roletnu" – Roma tukla Milan na "San Siru"

Fudbaleri Rome savladali su Milan u gostima rezultatom 1:0 (1:0) u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Profimedia/Piero Cruciatti

Meč na "San Siru" rešio je štoper "vučice" Đanluka Mančini golom već u 17. minutu.

Interesantno, isti igrač je jedinim golom rešio i "Derbi dela Kapitale" protiv Lacija pre nekoliko dana.

Sada već bivši golman reprezentacije Srbije Mile Svilar branio je čitav meč i ostao nesavladan protiv vrlo ofanzivnog Milana.

"Roso-neri" su meč otvorili "bombom" Rejndersa kojom je "zagrejao dlanove" Svilara, da bi na drugoj strani odgovorio Stefan El Šaravi.

Potom je u 17. minutu viđen trenutak odluke. Mančini je najviše skočio posle kornera Paola Dibale i savladao Majka Menjana.

Četiri minuta kasnije je Olivije Žiru imao priliku, ali je bio izblokiran, da bi ponovo Reijnders u finišu prvog poluvremena bio u šansi, ali je Svilar opet sjajno reagovao.

Isti igrači i isti scenario viđeni su i u 72. minutu, kada se Srbin još jednom istakao i definitivno "spustio roletnu" igračima Milana.

Poslednju šansu na meču domaći su imali u 87. minutu, ali je tada Olivije Žiru snažnim šutem ozbiljno uzdrmao prečku.

Roma je do kraja odolela i stekla lepu prednost pred revanš za sedam dana pred svojim navijačima na rimskom "Olimpiku".

Prednost je stekla i Benfika, koja je u Lisabonu savladala Olimpik Marselj rezultatom 2:1 (1:0).

"Orlovi" su iskoristili domaći terem golovima Rafe Silve u 16. i Anhela di Marije u 52. minutu.

Olimpik Marselj je bio u lošoj situaciji, ali ju je ozbiljno popravio Pjer-Emerik Obamejang u 67. minutu.

Tada je iskoristio veliku grešku Antonija Silve, pobegao odbrani i matirao Trubina, te doneo nadu Francuzima pred revanš na "Velodromu".

Sva dešavanja iz ovih utakmica pratićemo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.

Hvala što ste bili uz nas!

I ove večeri bilo je veoma uzbudljivo, sa dosta golova i neočekivanih rezultata.

Ostanite uz B92.sport.

23:02

23:00

22:57

Gotove su sve utakmice

Interesantno, nije bilo nijednog nerešenog ishoda.

Prednost pred revanše za sedam dana stekli su Milan, Bajer Leverkuzen, Atalanta i Benfika u Ligi Evrope, odnosno, Aston Vila i Klub Briž u Ligi konferencije.

22:50

Polako se završavaju utakmice

Gotovo je na "Enfildu", gde je Liverpul doživeo katastrofu od Atalante.

22:48

90+1' Leverkuzen stiže do 2:0

Viktor Bonifejs pogađa glavom i duplira prednost "farmaceuta" protiv Vest Hema.

22:44

84' Lil smanjuje rezultat

Dijakite je na prvoj stativi "sam kao duh" glavom pogodio mrežu Aston Vile.

Sada je 2:1 u Birmingemu.

22:41

83' Leverkuzen, konačno!

Uspeli su "farmaceuti" da probiju odbranu Vest Hema.

Hofman je posle velike gužve uspeo da zatrese mrežu.

22:40

83' Liverpul pred katastrofom, Atalanta ima 0:3!

Strelac je Mario Pašalić za ogromnih +3 u korist tima iz Bergama.

Niko na "Enfildu" ne može da veruje šta se dešava sa Liverpulom.

22:38

78' Briž promašio penal.

Igor Tijago je promašio penal

PAOK preživljava u Belgiji.

22:36

78' Poništen gol Mohamedu Salahu

Dobra je to bila akcija Liverpula, ali je Egipćanin ipak malo požurio i utrčao u ofsajd pre gola.

22:28

67' Marselj smanjuje zaostatak

Veliku grešku Silve iskoristio je Obamejang, pobegao odbrani Benfike i rutinski zatresao mrežu.

22:26

65' Poništen gol Lila

Gudmunsen je bio strelac, ali je VAR asistencijom potvrđeno da je bio u nedozvoljenoj poziciji.

22:24

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

22:20

64' Velika šansa za Atalantu za 3:0

De Ketelar je imao izglednu poziciju, ali je levom nogom jako loše šutirao.

Čuju se i zvižduci na "Enfildu", što je zaista redak slučaj.

22:17

61' Atalanta vodi 2:0 na "Enfildu"!

Šokantan rasplet, Liverpul tone sve dublje.

Ponovo je Skamaka koban po tim Jirgena Klopa.

22:16

57' Aston Vila takođe vodi 2:0

Mekgin pogađa sa ivice kaznenog prostora i duplira prednost Engleza.

22:11

52' Di Marija kao na treningu

Benfika vodi sa 2:0 protiv Olimpika iz Marselja.

22:00

Nastavljamo dalje

Hoće li biti više uzbuđenja u drugih 45 minuta?

21:54

21:52

21:50

Svi odlaze na odmor

"Samo" pet golova na šest utakmica koje pratimo.

Nadamo se da će ih biti više u nastavku.

21:46

Polako se završavaju prva poluvremena

Već je gotovo u Leverkuzenu i Liverpulu.

Igra se još u Milanu, Lisabonu, Brižu i Birmingemu.

21:40

38' Šok na "Enfildu"!

Atalanta vodi protiv Liverpula!

Gol za "Boginju" postigao je Skamaka.

Svakako neočekivan rezultat u Engleskoj.

21:26

26' Neverovatan šut Eliota, ali nema gola

Šutirao je sa distance, pogodio prečku, pa stativu i onda se lopta odbila u polje umesto u mrežu.

21:22

21:19

17' Vodi Roma u Milanu!

Mančini nastavlja svoju seriju golova, jer je posle pobedonosnog pogotka u "Derbiju dela Kapitale", sada zatresao i mrežu "roso-nera".

21:18

16' Benfika je "načela" Marselj

Rafa Silva dovodi "orlove" u prednost u Lisabonu.

21:13

13' Vodi Aston VIla

Očekivan početak u Birmingemu, strelac je Oli Votkins.

21:08

7' Prvi gol u večernjem terminu

Postiže ga Klub Briž protiv PAOK-a našeg Andrije Živkovića.

Strelac je Vetlesen, nakon što je izbegnut milimetarski ofsajd.