<table class="score" cellpading="0" width="100%" cellspacing="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"><em>6:3, 6:4, 6:2<br /> </em></td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>NAD</td> <td>:</td> <td>TIA</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td><strong>3</strong></td> <td>:</td> <td><strong>0</strong></td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

Nadal – Tiafo 6:3, 6:4, 6:2
Španac Rafael Nadal pobedio je Amerikanca Fransesa Tiafoa u tri seta i plasirao se u polufinale Australijan opena.

Zver
Najlakša pobeda za Nadala u Melburnu
Rafael Nadal u svom ritmu privodi set kraju i dobija meč 6:3, 6:4, 6:2 za manje od dva sata igre protiv Tijafoa.
Nadal "prelomio" meč
Odolevao je Tijafo koliko je bio u mogućnosti, ali je to bilo nedovoljno da parira Nadalu. Španac je nakon suverenih servis-gemova dočekao pad koncentracije Amerikanca i napravio novi brejk za 5:2.

Tijafo opet krenuo težim putem
Drugi set u nizu Tijafo gubi početni servis-gem, a s obzirom na prethodna dva seta, Nadal je obavio pola posla za pobedu u ovom meču.
Nadal "slomio" otpor za 2-0
Španac rutinski rešava naredni servis-gem bez izgubljenog poena i dolazi do drugog seta sa 6:4.
Tijafo se ne predaje
Nadal rutinski stiže na gem od 2-0, napada servis Tijafoa i stiže do tri brejk šanse, ali Amerikanac uspeva da se odbrani i produži set.
Nadal se izvukao
Žestok pritisak Amerikanca, pronašao je rešenje za Nadalov servis, ali Španac uspeva da spasi obe brejk lopte, te posle četiri "đusa" osvoji gem.
Tijafo pokazao zube
Prvi problemi za Nadala na svoj servis u meču, Tijafou je poraslo samopouzdanje posle nekoliko dobrih poreza pa stiže i do dve brejk prilike.
Nadal brzo do brejka i u II setu
Nastavlja Nadal u istom ritmu da "gazi" Amerikanca, odmah mu oduzima servis na startu drugog seta koji potvrđuje bez izgubljenog poena.
Laganih 6:3
Rafael Nadal bez mnogo muke osvaja prvi set protiv Tijafoa, posle pola sata igre.
Rafa na korak od prvog seta
Tijafo se izborio sa početnim pritiskom i osvojio naredna dva servis-gema, ali Nadal nastavlja da "melje" u svom ritmu pa je na gem od 1-0.
Ima li Tiafo odgovor?

Getty images
Ekspresan i brejk
Španac furiozno igra na startu meča, odmah je napravio brejk koji je sa novom "nulom" kapitalizovao u 3:0
Ekspresnih 1:0
Dva asa za demonstraciju sile Nadala već u prvom gemu.