Jeziva istinita priča koja je poslužila kao inspiracija za film "Egzorcizam Emili Rouz"
U horor filmovima često možemo da vidimo zastrašujuće izmišljene priče, ali ono što posebno izaiva jezu jesu one bazirane na stvarnim događajima.
Izvor: B92
Foto: Shutterstock/LightField Studios
Horor film "Egzorcizam Emili Rouz", zasnovan je na priči o Anelizi Mihel nad kojom je izvršeno jezivih 67 egzorcizama tokom života.
Radnja filma prati odbranu advokaticu Erin Bruner koja zastupa sveštenika Ričarda Mura, koji je optužen za ubistvo 19-godišnje devojke tokom izvršavanja egzorcizma.
Film je bio uspešan na blagajnama, ali priča iza njega još je jezivija.
Nemica Anelizi, rođena je i odgajana u strogoj katoličkoj porodici. Ona i njene sestre nisu imale prijatelje, a većinu vremena su provodile moleći se. Kada je napunila 16 godina, Anelizin život naglo se promenio.
Počela je da doživljava iznenadna pomračenja svesti, što je zapanjilo doktore, piše Unilad.
Problemi su se nastavili kada je 1970. doktor pronašao šta medicinski nije u redu sa njom, Anelizi je tada hospitalizovana zbog tuberkuloze. Nakon oporavaka, glasovi u njenoj glavi počeli su da eskaliraju, a niko nije znao zašto.
Tokom 1973., suočila se i sa epileptičnim napadima i zastrašujućim halucinacijama u kojima je videla lice đavola. Počela je da veruje da je zaposeo đavo i neobjašnjivo je lizala urin sa poda i kidala odeću sa sebe.
Zbog toga su izveli čak 67 egzorcizama nad njom. Prvi od mnogih rituala sproveden je u septembru 1975., kada je "otkriveno da ju je zaposelo šest demona".
Ritual je trajao satima, ali nije bilo poboljšanja. Eneliza je ubrzo prestala da jede i pije, postala je kost i koža. Preminula je u julu 1976. godine od dehidratacije i izgladnjivanja, a nakon njene smrti roditelji i sveštenih optuženi su za ubistvo iz nehata.
Anelizina priča se često pripisuje mentalnoj bolesti, od koje nije bila lečena.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.
Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.
Rat u Ukrajini, 1.394. dan. Portparol Kremlja Dmitrij Peskov je rekao da će za moguću eksproprijaciju ruske imovine na Zapadu biti odgovorni i oni koji su donosili odgovarajuće odluke, kao i oni koji su ih sprovodili.
Grupa senatora SAD iz Republikanske partije obratila se predsedniku Donaldu Trampu sa molbom da konfiskuje zamrznute Ruske aktive na teritoriji zemlje i da ih pošalje u pomoć Ukrajini
Vicešampionka 4. sezone MasterChefa, Sanja Berić, otkriva u kakvim odnosima je bila sa Aleksandrom, koja je njena supermoć u kuhinji, ali i koji će trenutak pamtiti.
Rat u Ukrajini, 1.394. dan. Portparol Kremlja Dmitrij Peskov je rekao da će za moguću eksproprijaciju ruske imovine na Zapadu biti odgovorni i oni koji su donosili odgovarajuće odluke, kao i oni koji su ih sprovodili.
Grupa senatora SAD iz Republikanske partije obratila se predsedniku Donaldu Trampu sa molbom da konfiskuje zamrznute Ruske aktive na teritoriji zemlje i da ih pošalje u pomoć Ukrajini
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković poručio je danas da su agenda Beograda dijalog, mir i kompromis, a da premijer privremenih prištinskih institucija u tehničkom mandatu Aljbin Kurti "zna samo za tenzije eskalacije i provokacije".
Demokrate u Odboru za nadzor Predstavničkog doma SAD objavile su novu seriju fotografija u vezi sa osuđenim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstajnom.
Glumac Kori Feldman, poznat po ulogama u filmovima "Gremlins" i "Goonies", tvrdi da ga je njegov bivši kolega Kori Hejm zlostavljao dok su snimali kultni film iz 1987. godine, "The Lost Boys".
Model veštačke inteligencije može da predvidi rizik od razvoja raka dojke kod pojedinca u narednih pet godina analizirajući mamografske snimke. To bi moglo da učini skrining znatno efikasnijim.
Novi slučajevi bakterije legionele otkriveni su danas u Zagrebu, nakon čega je privremeno zatvoren bazen u Sportskom parku Mladost, prenose hrvatski mediji.
Poznati španski kardiolog dr Aurelio Rohas uputio je važno upozorenje svima koji se ove zime protiv gripa i prehlade bore pomoću ibuprofena i spreja za nos.
Kako se zima približava, povećava se i rizik od prehlade. Zato je važno da vodite računa o svom zdravlju i naučite razliku između prehlade, gripa i koronavirusa.
Ako ste ikada poželeli da zavirite u život čoveka koji je istovremeno bio svedok istorije i njen tihi pripovedač, onda je Zaustavno vreme ona vrsta knjige koja vas pronađe u trenutku kada vam treba nešto istinito, nenametljivo i duboko ljudsko.
Glumac Dejvid Džejson, koji se proslavio legendarnom ulogom Del Boja u seriji "Mućke", uskoro će otkriti do sada neviđene kadrove iz ovog kultnog sitkoma.
The Superior Court in Norfolk, Massachusetts, today handed down the final sentence to Brian Walsh (50), who was previously found guilty of murdering his wife, Ana Walsh, originally from Serbia.
As part of the observance of Special Anti-Terrorist Unit (SAJ) Day, President Vučić laid a wreath today at the memorial wall for fallen SAJ members at the unit’s base near Batajnica and addressed those present.
For the first time in the Balkans and the wider region, a robot-assisted heart surgery was performed at the "Dedinje" Institute for Cardiovascular Diseases in Belgrade.
Serbian President Aleksandar Vučić and Georgian President Mikheil Kavlashvili addressed the public after their meeting, during which they discussed bilateral cooperation, the situation in the region, territorial integrity, and numerous other topics.
Novi globalni indeks COTSI meri realne cene kupovine lažnih naloga na više od 500 onlajn platformi, od TikToka do Amazona, i otkriva ekonomiju digitalne manipulacije.
Hrvatski državljanin kupio je polovni automobil u jednoj autokući Evropskoj uniji, a pravi šok ga je dočekao kada ga je odvezao na prvi servis nakon kupovine.
Komentari 2
Pogledaj komentare