Odbojkašice bez polufinala EP

Ženska odbojkaška reprezentacija doživela je drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Poljskoj, pošto je bolja od nje bila selekcija Nemačke.

Sreda, 30.09.2009.

19:52

U drugoj utakmici druge faze Šampionata 'starog kontinenta' srpske reprezentativke su poražene od Nemačke sa 3:2, po setovima 25:9, 23:25, 25:27, 25:17, 15:18 i iako im je preostala još jedna utakmica, protiv Italijanki u četvrtak od 15 časova, izgubile su šansu da se bore za medalje u Poljskoj.

Meč je počeo potpunom dominacijom Nemica koje su vrlo brzo i lako došle do prvog vođstva u setovima. Nemačke odbojkašice su istim tempom nastavile i u drugom setu i došle su do vođstva od 11:6, ali su izabranice Zorana Terzića uspele da izjednače na 12:12, a posle zanimljive završnice i da dođu do 1:1 u setovima.

Srpske odbojkašice su odlučno ušle u treći set i vodile su sa 10:8, ali su Nemice uzvratile i neverovatnom serijom uspele da dođu do prednosti od 19:13. Ipak, reprezentativke Srbije se nisu predavale i uspele su da spasu dve set lopte, a potom i preokrenu i rezultatom 27:25 povedu sa 2:1.
Fonet
Posle ujednačene igre u četvrtom setu posle rezultata 13:13 Nemice su napravile seriju od osam poena za 21:13 rutinski privele set kraju. U petom setu srpske reprezentativke su psihički potpuno pale, što je selekcija Nemačke iskoristila i došla do trećeg trijumfa na šampionatu.

U poslednjem kolu Srbija u četvrtak od 15 časova igra sa Italijom, dok se Nemice sastaju sa Azerbejdžanom, a Čehinje sa Turskom.

Srbija: Nikolić 12, Brakočević 5, Đerisilo 7, Krsmanović 5, Majstorović 1, Molnar 16, Antonijević 4, Vesović, Ognjenović 4, Veljković 12, Rašić 12. Treneri: Zoran Terzić i Branko Kovačević.

Nemačka: Vajs 2, Čerlih, Tomsen, Radcuvajt, Bajer 16, Mates, First 15, Melers, Petruš 1, Brinker 15, Kozuh 26, Suške 9. Treneri: Đovani Gideti i Feliks Kozlovski.