Fudbaleri Čelsija i Mančester Sitija ostvarili su pobede u poslednjim mečevima 13. kola Premijer lige.

Izvor: SO

Nedelja, 01.12.2013.

19:09

’Plavci’ su na svom terenu savladali Sautempton 3:1, iako su na poluvremenu gubili sa 1:0, dok je Siti na svom terenu lako izašao na kraj sa Svonsijem – 3:0.

Teri je golom obeležio 400. nastup u Premijer ligi, a heroj pobede Sitija bio je dvostruki strelac Samir Nasri.

Na Stamford Bridžu nije moglo gore da krene po domaće – Majkl Esijen je neshvatljivo loše pokušao da vrati loptu nazad po kretanju sa centra, a Džej Rodriges je iskoristio poklon i već u 13. sekundi doneo je prednost Sautemptonu.

Najbolju šansu da dođe do izjednačenja u prvom poluvremenu Čelsi je imao preko Toresa, ali je njegov dobar šut glavom ’izvadio’ sjajni Boruc.

U 55. minutu gosti su pretrpeli dupli udarac – primili su gol i povredio im se čuvar mreže. Ivanović, koji je igrao svih 90 minuta, posle kornera je glavom poslao loptu ka golu, Ba ju je skrenuo do stative, a Gari Kejhil reagovao je snalažljivo, izvio se i odbitak poslao glavom u mrežu.

Tom prilikom povredio se Boruc, kojeg je među stativama zamenio Gazaniga. Već posle sedam minuta i on je morao da vadi loptu iz mreže – Huan Mata uputio je savršen centaršut, a Džon Teri je glavom postigao gol i tako je na najlepši način obeležio svoj 400. nastup u Premijer ligi.

Posle preokreta Čelsi se malo povukao, ali ni Sautempton nije stvarao šanse. Konačno, u 90. minutu Ramires je izdržao nekoliko duela, sačuvao loptu i centrirao, a Demba Ba je sproveo loptu u mrežu i rešio je pitanje pobednika – 3:1.
Beta/AP Photo/Jon Super
Znatno manje neizvesnosti bilo je u Mančesteru, gde je Siti lako dobio Svonsi. Gosti su načeti već u osmom minutu, kada je Alvaro Negredo perfektno izveo slobodan udarac za vođstvo.

Propustio je Svonsi nekoliko dobrih šansi, potom je Siti pogodio prečku, a u 58. minutu Samir Nasri je duplirao prednost domaćih nakon odličnog prodora Jaje Turea.

Do kraja meča Nasri je postigao još jedan gol, u 77. minutu, i tako je potvrdio pobedu Sitija. Tako je Francuz prvi put bio dvostruki strelac od decembra 2010. godine.