Fudbaleri Anderlehta poslednji su učesnici 1/16 finala Lige Evrope.

Izvor: AG

Četvrtak, 16.12.2010.

22:50

Anderleht je u poslednjem kolu G grupe pobedio na svom terenu Hajduk sa 2:0, a dalje je prošao i zbog trijumfa Zenita protiv AEK-a u Atini - 3:0.

Zenit je tako postao jedina ekipa u Ligi Evrope koja je grupnu fazu takmičenja završila sa svih šest pobeda. U Grupi H viđene su dve pobede domaćina – Hetafe je savladao Jang Bojs sa 1:0, a Štutgart je bio ubedljiv protiv Odensea sa 5:1.

Konačno, u grupi I Debrecen je u Mađarskoj pobedio Sampdoriju sa 2:0, a PSV i Metalist su u Holandiji odigrali bez golova.

Grupa G:

Uzdao se Anderleht da će Zenit u Atini igrati pošteno, nešto kao Makabi protiv Himkija u Evroligi, i upravo to se i dogodilo. Belgijanci su na svom terenu pobedili splitski Hajduk sa 2:0 i tako odradili svoj deo posla, ali za prolaz im je bila potrebna i pobeda Zenita nad AEK-om.

Iako je odavno obezbedio plasman u narednu fazu, ruski tim je imao motiv jer je ovom pobedom postao jedina ekipa sa stoprocentnim učinkom u Ligi Evrope. Golove za novog prvaka Rusije u Atini postigli su Bukarov u 44. Rosina u 67. i Denisov dva minuta pre kraja. U pobedničkoj ekipi Aleksandar Luković je odigrao svih 90 minuta, dok je Danko Lazović zamenjen 16 minuta pre kraja.

Grupa H:

Koliko je Štutgart loš u Bundes ligi, toliko je dobar u Ligi Evrope. Nemački tim je prvo mesto u grupi H overio ubedljivom pobedom nad Odenseom, a strelci su bili Gebhart, Hoeg (autogol), Gentner, Pogrebnjak i Marika. Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović odigrao je svih 90 minuta za domaćina.

U drugom meču ove grupe Hetafe je zabeležio pirovu pobedu protiv Jang Bojsa, pirovu jer Švajcarci i pored poraza idu u narednu fazu. Jedini gol na utakmici postigao je Korpa u 15. minutu.

Grupa I:

U I grupi mađarski Debrecen igrao je za čast i zabeležio je prve bodove u Ligi Evrope savladavši na svom terenu Sampdoriju sa 2:0. Oba gola postigao je Kabat, prvi u 48. a drugi u 86. minutu. Sampdoriji ovaj duel nije imao rezultatski značaj jer je i pred ovo kolo bilo poznato da će dalje PSV i Metalist. Nekadašnji igrač OFK Beograda Nenad Krstičić odigrao je 88 minuta za Sampdoriju.

Holanđani i Ukrajnici su u drugom meču grupe u Ajndhovenu odigrali prijateljski, bez golova.

Debrecen – Sampdorija 2:0
PSV – Metalist 0:0

1. PSV 6 4 2 0 10:3 14
2. Metalist 6 3 2 1 9:4 11
3. Sampdorija 6 1 2 3 4:7 5
4. Debrecen 6 1 0 5 4:13 3